Siistikuntoinen 1969 Pontiac GTO myyntiin. Myyn autoa toisen puolesta.
Aito, 242-alkuisella VIN-numerolla varustettu GTO.
Museorekisteröity 2016, mutta auton käytettävyyttä on paranneltu muun muassa nelivaihteis...Lue lisää »
Siistikuntoinen 1969 Pontiac GTO myyntiin. Myyn autoa toisen puolesta.
Aito, 242-alkuisella VIN-numerolla varustettu GTO.
Museorekisteröity 2016, mutta auton käytettävyyttä on paranneltu muun muassa nelivaihteisella TH-700 -vaihteistolla, jossa on lukkoturbiini, sekä lisämittareilla (moottorin lämpötila ja öljynpaine), konepellissä uusi alkuperäisenkaltainen kierroslukumittari, joka toimii. 400-kuutiotuumaista moottoria myös piristetty edellisien omistajien toimesta. Perässä lukko ja 3,42:1 välitys.
Ennen Suomeen tuloaan auto on ollut Ahvenanmaalla ja sitä ennen Ruotsissa. Nykyisellä omistajalla vuodesta 2016 ja sinä aikana autolla on ajettu alle 10 000 mailia, kuitenkin joka kesä. Talvet säilytetty kuivassa tilassa.
Huollettu säännöllisesti ja muutenkin käyttö ollut rauhallista kruisailua. Jos auto on kaivannut varaosia, on aina käytetty uusia sellaisia. Uusittua MSD-sytytysboksi (2017), vaihteisto ja perävälitys (2017), vanteet hiekkapuhallettu ja maalattu (2020), renkaat (Vitour Galaxy) (2020), kaikki etupään nivelet (2020).
Lisätietoja saa soittamalla ja viesteillä, mielellään arkisin klo 17-21 tai viikonloppuisin klo 8-22.
Auton esittely onnistuu ennalta sovittuina aikoina tapauskohtaisesti.
Ei vaihtoa! Piilota »