Skoda Octavia
UUSI 24H23 890 €
Sis. ALV
Combi 1.4 TSI PHEV Style iV DSG Autom.
Päivitetty 21.10.2026
Lempäälä, Pirkanmaa
ID 16059818
Toimitetaan
Ajoneuvo on toimitettavissa lähellesi. Sovi asiasta tarkemmin myyjän kanssa.
Hybridi (bensiini/sähkö)
2022
76 000 km
13 kwh
| ACC | Webasto | Matrix-LED | P.Kamera | Muistipenkit | Ratinlämmitys | Keyless | Apple&Android | 1.Om Suomi-auto | Kahdet Renkaat |
Rekisterinumero
MZH-618
Mittarilukema
76 000 km
Moottori
1,4 l, Hybridi (bensiini/sähkö)
Vuosimalli
2022 (ensirek. 9-2021)
Käyttöönottopäivä
30.09.2021
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Etuveto
Toimistomaksu
349 €
Katsastettu
8/2025
Korimalli
Farmari
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Musta metalliväri
TMBJW8NXXNY021650
Teho
150 kW / 204 Hv
Akkukapasiteetti
13 kWh
Sähköinen kantama
66 km
Huippunopeus
220 km/h
Kiihtyvyys (0-100)
7,5 s
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
5
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 620 kg
Kokonaismassa
2 090 kg
CO2 -päästöt
24 g/km
Lataustyyppi
Type 2
Latausteho AC
3.6 kW
Akkutakuu
96 kk / 160 000 km
Polttoaineen kulutus
Yhdistetty: 1 l/100 km
Sähkön kulutus
yhdistetty: 14,6 kWh/100 km
Energiamerkintä
g/km
CO2 -päästöt
Ajoneuvon historia Suomessa
Rekkari
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Adaptiiviset ajovalot
Isofix-valmius
Katveavustin
Luistonestojärjestelmä
Sumuvalot
Varashälytin
Hätäjarrutusavustin
Kaarrevalot
LED-ajovalot
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Turvatyynyt
Ajotietokone
Kaistavahti
Lämmitettävä ohjauspyörä
Nopeusrajoitus -tunnistin
Peruutuskamera: Kamera takana
Pysäköintitutka
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkösäätöiset istuimet: Muistilla
Vakionopeudensäädin: Mukautuva
Ilmastointi: Automaattinen
Keskuslukitus: Avaimeton
Navigointijärjestelmä
Penkinlämmittimet
Polttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitin
Rengaspainevalvonta -järjestelmä
Sähköpeilit
Sähkötoiminen takaluukku
Bluetooth
Älypuhelimen integrointi
Huoltokirja: Sähköinen
Kahdet renkaat
Sadetunnistin
Hybridiauton plug-in latauspistoke
Monitoimiohjauspyörä
Myyjä
Autoliike, Jäsenenä 5 vuotta
Bilar99 - Lempäälä
Areenakatu 16
37560 Lempäälä
37560 Lempäälä
Koe Bilarin helpot ja nopeat autokaupat! Toimitamme seuraavan autosi nopeasti kotiovellesi ympäri Suomen!
Palvelemme Ma-Pe klo 10:00-18:00 ja La 10:00-16:00. Verkkosivustomme Chatin kautta saat palvelua iltaan saakka!
Tervetuloa Bilarille!
www.bilar99e.fi
Kysyttävää kohteesta?
WhatsApp
-
Paras aika tavoitella: Ma-Pe 10:00-18:00 La 10:00-16:00 Muulloin sopimuksen mukaisesti!
Soita myymälään
Automyynti Lempäälä palvelee tähän autoon liittyen
Areenakatu 16, Lempäälä
Kysy helposti WhatsApissa
Automyynti Lempäälä palvelee myös WhatsApissa
Soita myymälään
Automyynti Lempäälä palvelee tähän autoon liittyen
Areenakatu 16, Lempäälä
Kysy helposti WhatsApissa
Automyynti Lempäälä palvelee myös WhatsApissa
Soita
Fiksut kaupat -rahoitus
Hae ennakkoon rahoitus auton ostoon. Positiivisen päätöksen jälkeen voit lähettää tarjouksen myyjälle. Fiksut kaupat -rahoituksen tarjoaja on OP Yrityspankki Oyj.
- Kaikkien pankkien asiakkaille
- Rahoituspäätös jopa heti
- Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
- Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan
Tilastot
Katsottu :
0 kertaa
Suosikkilistattu :
0 kertaa
Yhteydenotot :
0 kpl
Puhelut
Puhelinnumeron katsominen lasketaan puheluksi
:
0 kpl
Skoda Koeajoja
-
Koeajo: Skoda Octavia 1.5 TSI – Miten hyvä on suosikkifarmarin uusi sukupolvi?
Koeajot
22.11.2024Koeajo: Skoda Octavia 1.5 TSI – Miten hyvä on suosikkifarmarin uusi sukupolvi? -
Skoda Octavia - takaisin ykköseksi?
Koeajot
22.09.2020Skoda Octavia - takaisin ykköseksi?
-
Skoda Octavia Combi - tekniikkaa ja tyyliä koko rahan edestä
Jutut
27.07.2020Skoda Octavia Combi - tekniikkaa ja tyyliä koko rahan edestä
-
Voiko kaikkiin automalleihin asentaa vetokoukkua?
Vinkit
28.03.2019Voiko kaikkiin automalleihin asentaa vetokoukkua? -
Skoda Octavia RS TDI – Onko diesel-versio RS:n arvoinen?
Koeajot
15.12.2017Skoda Octavia RS TDI – Onko diesel-versio RS:n arvoinen? -
Skoda Octavia RS: Syntinen perhefarmari
Koeajot
24.03.2014Skoda Octavia RS: Syntinen perhefarmari -
Koeajo: Škoda Peaq vakuuttaa tilalla ja tekniikalla
Koeajot
29.09.2026Koeajo: Škoda Peaq vakuuttaa tilalla ja tekniikalla -
Koeajo: Skoda Superb on tasaisen hyvä jättifarmari
Koeajot
13.06.2024Koeajo: Skoda Superb on tasaisen hyvä jättifarmari