Skoda Superb
2,0 TDI 190 Ambition DSG Autom **KORKO 2.89% + KULUT!**
Päivitetty 24.08.2026
Tervajoki, Pohjanmaa
ID 15757593
Toimitetaan
Ajoneuvo on toimitettavissa lähellesi. Sovi asiasta tarkemmin myyjän kanssa.
Diesel
2016
119 000 km
Automaatti
Korko 2.89% + kulut / Kotiintoimitus / 2 omistajaa / Suomi-auto / Webasto / Ksenonvalot kaarretoiminnolla / Alletaittuva vetokoukku / Sähkötoiminen takaluukku / Kahdet renkaat alumiinivantein
Mittarilukema
119 000 km
Moottori
2,0 l, Diesel
Vuosimalli
2016 (ensirek. 12-2016)
Käyttöönottopäivä
06.06.2016
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Etuveto
Toimistomaksu
149 €
Katsastettu
6/2026
Korimalli
Sedan
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Harmaa
TMBAJ7NP3G7084381
Teho
140 kW / 190 Hv
Huippunopeus
235 km/h
Kiihtyvyys (0-100)
7,7 s
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
4
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 555 kg
Kokonaismassa
2 116 kg
Vetomassa (jarrullinen)
2 000 kg
Vetomassa (ei jarruja)
750 kg
CO2 -päästöt
118 g/km
Polttoaineen kulutus
Kaupunki: 5,4 l/100 km
Maantie: 4 l/100 km
Yhdistetty: 4,5 l/100 km
Energiamerkintä
g/km
CO2 -päästöt
Isofix-valmius
Käynnistyksenesto
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Kaarrevalot
Luistonestojärjestelmä
Ajotietokone
Ilmastointi: Automaattinen
Ohjaustehostin
Polttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitin
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkötoiminen takaluukku
Avaimeton käynnistys
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Penkinlämmittimet
Pysäköintitutka
Sähköpeilit
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Audio-liitäntä
Matkapuhelinvarustus
Älypuhelimen integrointi
Bluetooth
USB
Äänentoistojärjestelmä
Kahdet renkaat
Turbo
Monitoimiohjauspyörä
Vetokoukku
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan
Tilastot
Katsottu :
0 kertaa
Suosikkilistattu :
0 kertaa
Yhteydenotot :
0 kpl
Puhelut
?
Puhelinnumeron katsominen lasketaan puheluksi
:
0 kpl
Skoda Koeajoja
-
Koeajo: Skoda Superb on tasaisen hyvä jättifarmari
Koeajot
13.06.2024Koeajo: Skoda Superb on tasaisen hyvä jättifarmari -
Skoda Superb – Herraskaista kyytiä kohtuuhinnalla
Koeajot
17.01.2020Skoda Superb – Herraskaista kyytiä kohtuuhinnalla -
Skoda Superb – Ylenpalttinen perheauto
Koeajot
05.09.2016Skoda Superb – Ylenpalttinen perheauto -
Skoda Superb: Isolla kädellä tilaa
Koeajot
09.12.2013Skoda Superb: Isolla kädellä tilaa -
Koeajo: Skoda Octavia 1.5 TSI – Miten hyvä on suosikkifarmarin uusi sukupolvi?
Koeajot
22.11.2024Koeajo: Skoda Octavia 1.5 TSI – Miten hyvä on suosikkifarmarin uusi sukupolvi? -
Lue Škodan viimeisimmät huoltotilastot
Vinkit
06.02.2023Lue Škodan viimeisimmät huoltotilastot -
Skoda Enyaq RS Coupé iV - Sporttia sähköautoon
Koeajot
25.01.2023Skoda Enyaq RS Coupé iV - Sporttia sähköautoon -
Škoda Fabia - halvalla voi saada myös hyvää
Koeajot
09.11.2022Škoda Fabia - halvalla voi saada myös hyvää
Myyty