Skoda Superb
UUSI 24H12 950 €
Combi 2,0 TDI 190 4x4 Elegance DSG Autom.
Päivitetty 20.10.2026
Vantaa, Uusimaa
ID 16058616
Toimitetaan
Ajoneuvo on toimitettavissa lähellesi. Sovi asiasta tarkemmin myyjän kanssa.
Diesel
2018
253 000 km
Automaatti
| Webasto | ACC | Canton | Muistipenkki | Nahka-alcantara | Apple&Android | Tutkat | Navi | KeylessGo | Sähköluukku | 2x aluvanteet |
Rekisterinumero
OVA-638
Mittarilukema
253 000 km
Moottori
2,0 l, Diesel
Vuosimalli
2018 (ensirek. 11-2017)
Käyttöönottopäivä
06.11.2017
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Neliveto
Toimistomaksu
349 €
Katsastettu
1/2025
Korimalli
Farmari
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Valkoinen metalliväri
TMBLJ9NP9J7512918
Teho
140 kW / 190 Hv
Huippunopeus
228 km/h
Kiihtyvyys (0-100)
8,1 s
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
4
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 680 kg
Kokonaismassa
2 320 kg
Vetomassa (jarrullinen)
2 200 kg
Vetomassa (ei jarruja)
750 kg
CO2 -päästöt
138 g/km
Polttoaineen kulutus
Kaupunki: 6,3 l/100 km
Maantie: 4,7 l/100 km
Yhdistetty: 5,3 l/100 km
Energiamerkintä
g/km
CO2 -päästöt
Ajoneuvon historia Suomessa
Rekkari
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Hätäjarrutusavustin
Kaarrevalot
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Pysäköintiavustin
Isofix-valmius
Luistonestojärjestelmä
Mäkilähtöavustin
Turvatyynyt
Ajotietokone
Kaistavahti
Nahkaverhoilu
Nopeusrajoitus -tunnistin
Polttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitin
Rengaspainevalvonta -järjestelmä
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkösäätöiset istuimet: Muistilla
Vakionopeudensäädin: Mukautuva
Ilmastointi: Automaattinen
Keskuslukitus: Avaimeton
Navigointijärjestelmä
Penkinlämmittimet
Pysäköintitutka
Start-stop-järjestelmä
Sähköpeilit
Sähkötoiminen takaluukku
Bluetooth
Älypuhelimen integrointi
USB
Äänentoistojärjestelmä
Huoltokirja: Sähköinen
Monitoimiohjauspyörä
Kahdet renkaat
Sadetunnistin
Myyjä
Autoliike, Jäsenenä 10 kuukautta
Bilar99 - Vantaa, Tuupakka
Tuupakantie 1
01740 Vantaa
01740 Vantaa
Koe Bilarin helpot ja nopeat autokaupat! Toimitamme seuraavan autosi nopeasti kotiovellesi ympäri Suomen!
Palvelemme Ma-Pe klo 10:00-18:00 ja La 10:00-16:00.
Tervetuloa Bilarille!
www.bilar99e.fi
Kysyttävää kohteesta?
WhatsApp
-
Paras aika tavoitella: Ma-Pe 10:00-18:00 La 10:00-16:00 Muulloin sopimuksen mukaisesti!
Soita myymälään
Automyynti Tuupakka palvelee tähän autoon liittyen
Tuupakantie 1, Vantaa
Kysy helposti WhatsApissa
Automyynti Tuupakka palvelee myös WhatsApissa
Soita myymälään
Automyynti Tuupakka palvelee tähän autoon liittyen
Tuupakantie 1, Vantaa
Kysy helposti WhatsApissa
Automyynti Tuupakka palvelee myös WhatsApissa
Soita
Fiksut kaupat -rahoitus
Hae ennakkoon rahoitus auton ostoon. Positiivisen päätöksen jälkeen voit lähettää tarjouksen myyjälle. Fiksut kaupat -rahoituksen tarjoaja on OP Yrityspankki Oyj.
- Kaikkien pankkien asiakkaille
- Rahoituspäätös jopa heti
- Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
- Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan
Tilastot
Katsottu :
0 kertaa
Suosikkilistattu :
0 kertaa
Yhteydenotot :
0 kpl
Puhelut
Puhelinnumeron katsominen lasketaan puheluksi
:
0 kpl
Skoda Koeajoja
-
Koeajo: Skoda Superb on tasaisen hyvä jättifarmari
Koeajot
13.06.2024Koeajo: Skoda Superb on tasaisen hyvä jättifarmari -
Skoda Superb – Herraskaista kyytiä kohtuuhinnalla
Koeajot
17.01.2020Skoda Superb – Herraskaista kyytiä kohtuuhinnalla -
Skoda Superb – Ylenpalttinen perheauto
Koeajot
05.09.2016Skoda Superb – Ylenpalttinen perheauto -
Skoda Superb: Isolla kädellä tilaa
Koeajot
09.12.2013Skoda Superb: Isolla kädellä tilaa -
Koeajo: Škoda Peaq vakuuttaa tilalla ja tekniikalla
Koeajot
29.09.2026Koeajo: Škoda Peaq vakuuttaa tilalla ja tekniikalla -
Koeajo: Skoda Octavia 1.5 TSI – Miten hyvä on suosikkifarmarin uusi sukupolvi?
Koeajot
22.11.2024Koeajo: Skoda Octavia 1.5 TSI – Miten hyvä on suosikkifarmarin uusi sukupolvi? -
Lue Škodan viimeisimmät huoltotilastot
Vinkit
06.02.2023Lue Škodan viimeisimmät huoltotilastot -
Skoda Enyaq RS Coupé iV - Sporttia sähköautoon
Koeajot
25.01.2023Skoda Enyaq RS Coupé iV - Sporttia sähköautoon