BMW M3

UUSI 24H
49 900 €
Päivitetty 30.09.2026 Lahti, Päijät-Häme
ID 16020239
next
prev
BMW M3
BMW M3
BMW M3
BMW M3
BMW M3
BMW M3
BMW M3
BMW M3
BMW M3
BMW M3
BMW M3
BMW M3
BMW M3
UUSI 24H
Bensiini
2008
219 000 km
Automaatti
ESS-remmiahdin, muutoskatsastettu, KW, Brembo, GTS-turvakaaret, DCT, MRT
Perustiedot
Rekisterinumero
KPX-283
Mittarilukema
219 000 km
Moottori
4,0 l, Bensiini
Vuosimalli
2008
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Takaveto
Korimalli
Coupe
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Valkoinen
VIN-numero
WBSWD91020P303413
Tekniset tiedot
Teho
441 kW / 600 Hv
Ovien lkm
2
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 600 kg
Polttoaineen kulutus
Maantie: 10 l/100 km

Haussa edullisin autovakuutus?

IF
Ajoneuvon historia Suomessa
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Turvallisuus
Ajonvakautusjärjestelmä
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Xenon-ajovalot
Luistonestojärjestelmä
Turvatyynyt
Ajonvakautusjärjestelmä Lukkiutumattomat jarrut (ABS) Xenon-ajovalot Luistonestojärjestelmä Turvatyynyt
Sisätilat ja mukavuudet
Ajotietokone
Kaadettavat takaistuimet
Nahkaverhoilu
Ohjaustehostin
Suksiluukku
Sähköpeilit
Tavaratilan turvaverkko
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Ilmastointi: Automaattinen
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Navigointijärjestelmä
Penkinlämmittimet
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkösäätöiset istuimet: Muistilla
Urheiluistuimet
Ajotietokone Kaadettavat takaistuimet Nahkaverhoilu Ohjaustehostin Suksiluukku Sähköpeilit Tavaratilan turvaverkko Vakionopeudensäädin: Perinteinen Ilmastointi: Automaattinen Keskuslukitus: Kaukosäätöinen Navigointijärjestelmä Penkinlämmittimet Sähkökäyttöiset ikkunat Sähkösäätöiset istuimet: Muistilla Urheiluistuimet
Elektroniikka
Bluetooth
Äänentoistojärjestelmä
USB
Bluetooth Äänentoistojärjestelmä USB
Muut
Alustasarja
Kevytmetallivanteet
Sadetunnistin
Urheilullinen alusta
Huoltokirja: Paperinen
Monitoimiohjauspyörä
Turbo
Alustasarja Kevytmetallivanteet Sadetunnistin Urheilullinen alusta Huoltokirja: Paperinen Monitoimiohjauspyörä Turbo
Lisätiedot

Myyntiin hyvällä maulla ja isolla rahalla rakenneltu remmiahdettu V8 M3! Kaikki muutokset ovat takaisin muutettavissa. Auto todella hienossa kunnossa kauttaaltaan. Muuta sanomista ei oikeastaan ole kuin konepellissä muutamia kiveniskemiä, joita kuitenkin myös paikkailtu. Kaarien ja helmojen kriittiset kohdat ovat suojattu PPF-kalvolla.


Autoa pidetty hyvin ja huollettu paljon, sekä on puhtaalla historialla. KK-laakerit vaihdeltu (ACL HX laakerit ja ARP veivien pultit), kaasuläpät tehty, öljyjä vaihdeltu usein joka paikkaan, tulpat, puolat ja nyt viimeisimpänä 1tkm sitten remmiahtimenkin öljyt. Omassa omistuksessa ajeltu lähinnä hyvillä keleillä, eikä ole viettänyt ainuttakaan yötä edes ulkona.


Kaikki tarvittava myös muutoskatsastettu. Remmiahdin, turvakaaret, alusta yms. löytyy otteesta. Äkkiseltään...

Myyntiin hyvällä maulla ja isolla rahalla rakenneltu remmiahdettu V8 M3! Kaikki muutokset ovat takaisin muutettavissa. Auto todella hienossa kunnossa kauttaaltaan. Muuta sanomista ei oikeastaan ole kuin konepellissä muutamia kiveniskemiä, joita kuitenkin myös paikkailtu. Kaarien ja helmojen kriittiset kohdat ovat suojattu PPF-kalvolla.


Autoa pidetty hyvin ja huollettu paljon, sekä on puhtaalla historialla. KK-laakerit vaihdeltu (ACL HX laakerit ja ARP veivien pultit), kaasuläpät tehty, öljyjä vaihdeltu usein joka paikkaan, tulpat, puolat ja nyt viimeisimpänä 1tkm sitten remmiahtimenkin öljyt. Omassa omistuksessa ajeltu lähinnä hyvillä keleillä, eikä ole viettänyt ainuttakaan yötä edes ulkona.


Kaikki tarvittava myös muutoskatsastettu. Remmiahdin, turvakaaret, alusta yms. löytyy otteesta. Äkkiseltään ei tule mieleen toista DCT:llä varustettua E92 M3, jossa remmiahdinkin katsastettuna. Alla hieman osalistaa.


Tekniikka:


- ESS VT-1 550 remmiahdin (muutoskatsastettu), 100-200km/h 7.5s

- VRSF test pipes

- Schmiedmann axle back (sähköiset läpät)

- DO88 jäähdytysnesteen letkut

- Bimmerworldin alumiininen ohjaustehostimen säiliö

- Alumiininen pohjapanssari

- Huohotusjärjestelmä vaihdettu ulkoiseen keruusäiliöön AN-letkuilla


Alusta:


- KW-suspension HAS-kitti (muutoskatsastettu) + vakio EDC-tolpat ohjelmoitu dynaamiseksi kuten competition malleissa

- Edessä Millwayn säädettävät yläpäät (camber+caster)

- Strongflexin 90sHa uretaanipuslat jokaisen kumipuslan tilalla (p.l. uniballilla korvatut)

- Taka-apurunko hiekkapuhallettu ja jauhemaalattu

- Taka-alatukivarsien sisäpuslien tilalla SPL uniballit, tukivarret hiekkapuhallettu ja maalattu valkoiseksi

- Takana järeämmät trailing armit

- Takana MRT uniball-guide rodit, upper control armit ja toe armit

- Edessä MRT raidetangon päät bump steer korjauksella

- Edessä MRT tension arm

- Whiteline 30mm etuvakaaja

- Pinnapultit


Jarrut:


- HEL-teräspunosletkut joka nurkassa + uudet jarruputket takana

- Brembon 6-mäntäiset etujarrut (Porsche)

- DBA T3 uritetut etulevyt

- Edessä Ferodo ds2500

- Takana yellowstuff

- Edessä hiilikuituiset jarrukilvet jäähdytysletkulla etulippaan


Sisusta:


- AP motorsports GTS-tyyliset pultattavat puolikaaret (muutoskatsastettu)

- Sammutin

- Sabeltin SW-633 mokkaratti hiilikuituisella button platella + pikalukolla (ratissa äänenvoimakkuuden säätö, näytön sammutus, M-nappi yms.)


Ulkopuoli:


- 7Twenty Style 57 9.5/10.5” semislickseillä, eturenkaat ihan uudet, takaset hyvät

- GT4 etulippa ilmanotolla etujarruille

- Hiilikuituiset peilinkuoret

- Sivuhelman jatkot

- Burkhart GT4 140cm takasiipi, mukaan saa auton alkuperäisen takaluukun ilman siiven reikiä

- Takapuskurissa racetyyliin reijät ja ritilät

- LCI takavalot


Muutoksissa rahaa kymmeniä tuhansia euroja.


Varusteita:


- Hiiliukuitukatto

- Laajennetut nahat (keskikonsoli, hanskalokero yms. nahkaa)

- Fox Red -sisusta

- Muistipenkit lämmityksillä

- Xenon valot

- Vakkari

- EDC alusta

- Professional navi

- Sisälistat hiilikuitua ja nahkaa


Kaikki palautettavissa vakioksi. Mukaan löytyy kaikki vakio nippelinappelit, ratti, sisusta takapenkkeineen ja verhoiluineen, vakio kontinluukku ilman siipeä, tekniikanpuolen vakio-osat, ym. sekalaista. Joitain verhoilujakin kontinluukun tyyliin toiset kappaleet joita muikattu ja jätetty orkkikset ehjäksi mukaan.


Lisää kuvia ulkoa, sisältä ja pohjasta saa pyytämällä.


Rohkeasti vaan yhteyttä 050 913 1624, mielellään viestillä ensin.

-Juuso

Ota yhteyttä
Juuso Laakso
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

BMW M3  4 Lue 28 BMW M3 -arvostelua

Coupét Automaatit Turbot

Myyjä

Jäsenenä 11 vuotta
Juuso Laakso
Yksityinen myyjä
Juuso Laakso, Lahti, Päijät-Häme
Kaupat fiksummin?InstructionPyydä myyjältä Fiksua kauppaa, jossa kauppakirja ja maksu hoidetaan luotettavasti palvelumme välityksellä. Fiksuun kauppaan voi hakea OP Yrityspankki Oyj:n tarjoamaa rahoitusta.
Kysyttävää kohteesta?
Soita
 
Puh.
Matkapuhelin
  • Kaikkien pankkien asiakkaille
  • Rahoituspäätös jopa heti
  • Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
  • Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Juuso Laakso
Kaupat fiksummin?
Pyydä myyjältä Fiksua kauppaa, jossa kauppakirja ja maksu hoidetaan luotettavasti palvelumme välityksellä. Fiksuun kauppaan voi hakea OP Yrityspankki Oyj:n tarjoamaa rahoitusta.
Lue lisää
  • Tunnistettu myyjä ja omistajuus
  • Kauppakirjan sähköinen allekirjoitus
  • Turvallinen maksu

Haussa edullisin autovakuutus?

IF
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

BMW M3  4 Lue 28 BMW M3 -arvostelua

Coupét Automaatit Turbot

BMW Koeajoja