Mercedes-Benz C
Not roadworthy
Last updated 14.09.2026
Kouvola, Kymenlaakso
ID 15925684
Petrol
2001
Not specified
Automatic
Mileage
Not specified
Engine
2.0 l, Petrol
Year model
2001
Gearbox
Automatic
Drive type
Rear wheel
Inspection date
New vehicle
Total owner
2
Sub Type
Station wagon
Car type
Car
Color
Blue
Power
81 kW / 110 Hp
Acceleration (0-100)
11 s
No. of person
5
No. of doors
4
Driver Seating Position
Left hand drive
Curb weight
1 570 kg
Gross weight
2 030 kg
CO2 -emission
157 g/km
Energy label
g/km
CO2 -emission
Removed from sale
Instructions for secure vehicle sales
Statistics
Views :
0 times
Favourited :
0 times
Contacts :
0 pcs
Phone calls
Checking your phone number is counted as a phone call.
:
0 pcs
Mercedes-Benz Test drives
-
Mercedes-Benz C 200 4Matic T - laadukas kokonaisuus
Koeajot
05.01.2023Mercedes-Benz C 200 4Matic T - laadukas kokonaisuus -
Uuden sukupolven Mercedes-Benz C-sarjassa on älyä ja virtaa
Jutut
06.09.2021Uuden sukupolven Mercedes-Benz C-sarjassa on älyä ja virtaa -
Tilava perheauto vaivattomalla ylläpidolla - mitä on tarjolla 40 000 euron budjettiin?
Jutut
06.08.2021Tilava perheauto vaivattomalla ylläpidolla - mitä on tarjolla 40 000 euron budjettiin?
-
MB C200EQ – Hybridin dieettiversio
Koeajot
08.04.2019MB C200EQ – Hybridin dieettiversio -
Mercedes-Benz C 350e – Arvokkaasti ekoillen
Koeajot
23.01.2017Mercedes-Benz C 350e – Arvokkaasti ekoillen -
Mercedes-Benz C – Taksimersun uusi elämä
Koeajot
17.11.2014Mercedes-Benz C – Taksimersun uusi elämä -
Koeajo: Mercedes-Benz räväyttää kaikki kortit uusiksi CLA-sähköautolla
Koeajot
29.07.2025Koeajo: Mercedes-Benz räväyttää kaikki kortit uusiksi CLA-sähköautolla -
54 miljoonan halpis
Jutut
11.02.202554 miljoonan halpis