Nissan Qashqai
UUSI 24H14 900 €
dCi 130 N-Connecta 4WD 6M/T E6
Päivitetty 29.07.2026
Oulu, Pohjois-Pohjanmaa
ID 15891655
Toimitetaan
Ajoneuvo on toimitettavissa lähellesi. Sovi asiasta tarkemmin myyjän kanssa.
Diesel
2017
132 000 km
Manuaali
| Moottorinlämmitin | 360Kamera | Vetokoukku | Navigointi | Vakkari | Ilmastointi | Suomi-Auto |
Rekisterinumero
NKT-596
Mittarilukema
132 000 km
Moottori
1,6 l, Diesel
Vuosimalli
2017 (ensirek. 2-2017)
Käyttöönottopäivä
01.02.2017
Vaihteisto
Manuaali
Vetotapa
Neliveto
Toimistomaksu
299 €
Katsastettu
11/2025
Korimalli
Maastoauto suv
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Beige
SJNFDNJ11U1910656
Teho
96 kW / 131 Hv
Huippunopeus
190 km/h
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
4
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 535 kg
Kokonaismassa
2 030 kg
Vetomassa (jarrullinen)
1 800 kg
Vetomassa (ei jarruja)
750 kg
CO2 -päästöt
129 g/km
Polttoaineen kulutus
Kaupunki: 5,7 l/100 km
Maantie: 4,5 l/100 km
Yhdistetty: 4,9 l/100 km
Energiamerkintä
g/km
CO2 -päästöt
Ajoneuvon historia Suomessa
Rekkari
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajonvakautusjärjestelmä
Käynnistyksenesto
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Sumuvalot
Törmäysvaroitin
Isofix-valmius
Luistonestojärjestelmä
Mäkilähtöavustin
Turvatyynyt
Ajotietokone
Ilmastointi: Automaattinen
Kaistavahti
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Navigointijärjestelmä
Ohjaustehostin
Peruutuskamera: 360-asteen kamera
Sisätilanpistoke
Suksiluukku
Sähköpeilit
Avaimeton käynnistys
Kaadettavat takaistuimet
Keskuslukitus: Avaimeton
Lohkolämmitin / moottorilämmitin
Nopeusrajoitus -tunnistin
Penkinlämmittimet
Pysäköintitutka
Start-stop-järjestelmä
Sähkökäyttöiset ikkunat
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Audio-liitäntä
Matkapuhelinvarustus
Äänentoistojärjestelmä
Bluetooth
USB
Huoltokirja: Paperinen
Kevytmetallivanteet
Sadetunnistin
Vetokoukku
Kahdet renkaat
Monitoimiohjauspyörä
Turbo
Myyjä
Autoliike, Jäsenenä 3 vuotta
K-auto Oulu, Vaihtoautot
Visiolinja 27
90410 Oulu
90410 Oulu
Kysyttävää kohteesta?
WhatsApp
Olli Halvari
automyyjä hyötyautot
Oulu
Tea Nuutinen
automyyjä hyötyautot
Oulu
Marko Virkkula
automyyjä hyötyautot
Oulu
Jani Kiljander
automyyjä hyötyautot
Oulu
Soita
Fiksut kaupat -rahoitus
Hae ennakkoon rahoitus auton ostoon. Positiivisen päätöksen jälkeen voit lähettää tarjouksen myyjälle. Fiksut kaupat -rahoituksen tarjoaja on OP Yrityspankki Oyj.
- Kaikkien pankkien asiakkaille
- Rahoituspäätös jopa heti
- Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
- Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan
Tilastot
Katsottu :
0 kertaa
Suosikkilistattu :
0 kertaa
Yhteydenotot :
0 kpl
Puhelut
?
Puhelinnumeron katsominen lasketaan puheluksi
:
0 kpl
Nissan Koeajoja
-
Koeajo: Nissan Qashqai – Erinomainen perusauto
Koeajot
22.10.2024Koeajo: Nissan Qashqai – Erinomainen perusauto -
Nissan Qashqai e-Power - kuin sähköautolla ajaisi
Koeajot
31.03.2023Nissan Qashqai e-Power - kuin sähköautolla ajaisi -
Luokkansa parasta hinta-laatusuhdetta – uunituore Qashqai ei jätä kylmäksi
Jutut
29.03.2022Luokkansa parasta hinta-laatusuhdetta – uunituore Qashqai ei jätä kylmäksi -
Näin turvallisuus parantaa ajettavuutta - uusi Qashqai pärjää premium-merkeille
Jutut
22.03.2022Näin turvallisuus parantaa ajettavuutta - uusi Qashqai pärjää premium-merkeille -
Nissan Qashqai - hyvästä entistä parempi
Koeajot
15.10.2021Nissan Qashqai - hyvästä entistä parempi -
Nissan Qashqai - uudella moottorilla vahvana kovenevaan kilpailuun
Koeajot
30.01.2020Nissan Qashqai - uudella moottorilla vahvana kovenevaan kilpailuun -
Koeajo: Sähköinen Micra yllättää – Nissanin pikkuauto on todellinen ajonautinto
Koeajot
02.10.2025Koeajo: Sähköinen Micra yllättää – Nissanin pikkuauto on todellinen ajonautinto -
Koeajo: Nissan Ariya Nismo - Legendaarinen nimi, 435 hevosvoimaa ja sähköä
Koeajot
06.08.2025Koeajo: Nissan Ariya Nismo - Legendaarinen nimi, 435 hevosvoimaa ja sähköä