Myy nopeammin: Ohituskaista ja Näyteikkuna moninkertaistavat autosi näkyvyyden
Kun nostat autosi suoraan ostajien silmien eteen, yhteydenottojen määrä kasvaa ja saat kaupat maaliin nopeasti.
Nettiautossa on jatkuvasti kymmeniä tuhansia myynnissä olevia autoja. Vaikka ilmoitus olisi huolellisesti tehty, se voi jäädä helposti muiden varjoon. Nettiauton tilastot kertovat, että ilmoitus saa huomattavasti enemmän katsojia, klikkauksia ja yhteydenottoja, kun sille hankkii lisänäkyvyyttä. Se taas johtaa kauppojen syntymiseen lyhyemmässä ajassa.
Ohituskaista nostaa ilmoituksen hakutulosten kärkeen
Kun ostaja etsii Nettiautosta tietynlaista autoa, Ohituskaista nostaa autosi hakutulosten alkuun, jossa se on ensimmäisiä ostajan näkemiä ilmoituksia. Tavoitat juuri ne ostajat, jotka etsivät aktiivisesti sinun autosi kaltaista ajokkia. Ohituskaistalla olevan ilmoituksen klikkaus- ja yhteydenottomäärä yli tuplaantuu!
Ohituskaistalla autosi saa:
- 270 % enemmän silmäpareja
- 116 % enemmän klikkauksia
- 175 % enemmän yhteydenottoja
Ohistuskaistan hinta alkaen 12,90 €/viikko. Nosta ilmoituksesi Ohituskaistalle
Näyteikkuna tuo ilmoituksen etusivun paraatipaikalle
Jos tavoitteena on mahdollisimman suuri näkyvyys, Näyteikkuna on tehokkain vaihtoehto. Se nostaa ilmoituksen Nettiauton etusivulle ja muihin näkyviin paikkoihin. Näyteikkunalla myynti-ilmoituksesi katsojamäärä kasvaa jopa kolminkertaiseksi!
Näyteikkunalla autosi saa:
- 303 % enemmän silmäpareja
- 60 % enemmän klikkauksia
- 72 % enemmän yhteydenottoja
Näyteikkunan hinta alkaen 8,90 €/24 tuntia. Lisää myynti-ilmoituksesi Näyteikkunaan
Kumpi kannattaa valita?
Valitse Ohituskaista, jos autosi on yleistä mallia, jolla on paljon verrokkeja. Ilmoituksesi ei huku hakutulosten joukkoon, vaan näkyy niiden kärjessä.
Valitse Näyteikkuna, jos autosi on harvinaisempi tai erityisen näyttävä. Ilmoituksesi kiinnittää kävijöiden huomion Nettiauton parhailla paikoilla.
Osta kätevästi lisänäkyvyyttä ilmoituksellesi! Mitä paremmin ilmoituksesi huomataan, sitä todennäköisemmin ja nopeammin kaupat syntyvät.
Molemmat lisänäkyvyydet aktivoituvat heti maksun jälkeen. Jos ilmoituksesi on päättymässä, lisänäkyvyys jatkaa sen voimassaoloa korostuksen päättymiseen asti.
Lue lisää lisänäkyvyyksistä >>
Tilastojen lähde: Nettiauton tilastot 9/2026, väh. 8 päivää sitten julkaistut yksityisten myyjien ilmoitukset, joihin on ostettu Näyteikkuna tai Ohituskaista. Vertailuna edeltävät 7 päivää ennen lisänäkyvyyttä ja 7 päivää lisänäkyvyyden alkamisesta.
LUE MYÖS
-
Uutta Nettiautossa: Kerro, millaista autoa etsit - Hakuapuri Akseli hoitaa loput
Uutta Nettiautossa: Kerro, millaista autoa etsit - Hakuapuri Akseli hoitaa loput -
Koeajo: Dacia Duster 155 Hybrid - edullinen katumaasturi saa lisää potkua
Koeajo: Dacia Duster 155 Hybrid - edullinen katumaasturi saa lisää potkua -
Koeajo: Sähkökatumaasturi Volvo EX60 hakee brändille kadonnutta mainetta
Koeajo: Sähkökatumaasturi Volvo EX60 hakee brändille kadonnutta mainetta -
Koeajo: Opel Astra hybridi on yllättävän taloudellinen perheauto
Koeajo: Opel Astra hybridi on yllättävän taloudellinen perheauto -
Nettikaravaani on mukana Lahden Caravan-messuilla syyskuussa
Nettikaravaani on mukana Lahden Caravan-messuilla syyskuussa -
Helpoin tapa löytää sopiva sähköauto – uusi vertailu kokoaa yhteen kaiken tärkeän tiedon sähköautoista
Helpoin tapa löytää sopiva sähköauto – uusi vertailu kokoaa yhteen kaiken tärkeän tiedon sähköautoista
-
Fiksut kaupat on turvallinen tapa ostaa ja myydä auto yksityishenkilöiden kesken
JututFiksut kaupat on turvallinen tapa ostaa ja myydä auto yksityishenkilöiden keskenJutut -21.09.2026 -
Koeajo: Suomalaisten suosikki Toyota Yaris Cross sai pienen päivityksen
KoeajotKoeajo: Suomalaisten suosikki Toyota Yaris Cross sai pienen päivityksenKoeajot -14.09.2026 -
Koeajo: Volkswagen ID.3 Neo on saanut vihdoin napit paikoilleen
KoeajotKoeajo: Volkswagen ID.3 Neo on saanut vihdoin napit paikoilleenKoeajot -08.09.2026
-
MAR26
HankoMAR26
600 € -
Järvenpää495 € -
Oulu1 100 € -
Icecontac 3
LohjaIcecontac 3
500 € -
Primera
NaantaliPrimera
100 € -
X-ICE snow
TampereX-ICE snow
150 €
AUTOUUTISET
-
Ukraina iski Moskovaan – Kuvernööri: Yksi isoimmista iskuista – IL seuraa sotaa
Ukraina iski Moskovaan – Kuvernööri: Yksi isoimmista iskuista – IL seuraa sotaa -
Trump: Autamme Venäjää
Trump: Autamme Venäjää -
Järjettömäksi parjattu muutos tulossa pullonpalautukseen: Nyt paukahti kauhuarvio
Järjettömäksi parjattu muutos tulossa pullonpalautukseen: Nyt paukahti kauhuarvio -
Espanjassa asuva Pirjo hehkuttaa presidentti Stubbia – Kertoo kulttuurillisesta erosta Espanjan ja Suomen välillä
Espanjassa asuva Pirjo hehkuttaa presidentti Stubbia – Kertoo kulttuurillisesta erosta Espanjan ja Suomen välillä -
Lapsiperhe porasi vuokra-asunnon seinään 137 reikää – Tuomarilta yllättävä kommentti
Lapsiperhe porasi vuokra-asunnon seinään 137 reikää – Tuomarilta yllättävä kommentti -
Teinityttö joutui katsomaan vieressä, kun taksikuski raiskasi hänen ystävänsä
Teinityttö joutui katsomaan vieressä, kun taksikuski raiskasi hänen ystävänsä -
Olli Keskinen jähmettyi katselemaan Anna-Leena Härköstä kaupan ruokaosastolla – Näin rakkaus sai alkunsa
Olli Keskinen jähmettyi katselemaan Anna-Leena Härköstä kaupan ruokaosastolla – Näin rakkaus sai alkunsa -
Antilla oli kolme lasta, vaimo ja asuntolaina, kun hän sai verottajalta 75 000 euron laskun: Nyt tuli ratkaisu
Antilla oli kolme lasta, vaimo ja asuntolaina, kun hän sai verottajalta 75 000 euron laskun: Nyt tuli ratkaisu