Aston Martin Lagonda 1987 – Ajaton huippuharvinainen mestariteos.
Etsitkö ainutlaatuista yhdistelmää brittiläistä eleganssia, käsityötaitoa ja klassista luksusta? Tässä on tilaisuutesi: myynnissä Aston Martin Lagonda vuodelta 1987. Näitä tyylinsä huipentumia Series 3:ia valmistettiin ainoastaan 75 kappaletta. Historiikki kertoo, että tällä yksilöllä on ollut ainoastaan 2 omistajaa. Viimeisimmällä omistajalla auto on ollut yli 28 vuotta. Hinnat ovat kovassa nousussa.
William Townsin suunnittelema uusi ja näyttävä nelipaikkainen Lagonda esiteltiin alunperin lokakuussa 1976. Auto herätti huomiota rohkealla muotoilullaan sekä ajan mittapuulla futuristisella teknologiallaan – täysin digitaalinen kiinteätoiminen mittaristo oli aikanaan poikkeuksellinen innovaatio. Lagonda toi Aston Martinille valtavasti julkisuutta, ja tilauskirjat...
Aston Martin Lagonda 1987 – Ajaton huippuharvinainen mestariteos.
Etsitkö ainutlaatuista yhdistelmää brittiläistä eleganssia, käsityötaitoa ja klassista luksusta? Tässä on tilaisuutesi: myynnissä Aston Martin Lagonda vuodelta 1987. Näitä tyylinsä huipentumia Series 3:ia valmistettiin ainoastaan 75 kappaletta. Historiikki kertoo, että tällä yksilöllä on ollut ainoastaan 2 omistajaa. Viimeisimmällä omistajalla auto on ollut yli 28 vuotta. Hinnat ovat kovassa nousussa.
William Townsin suunnittelema uusi ja näyttävä nelipaikkainen Lagonda esiteltiin alunperin lokakuussa 1976. Auto herätti huomiota rohkealla muotoilullaan sekä ajan mittapuulla futuristisella teknologiallaan – täysin digitaalinen kiinteätoiminen mittaristo oli aikanaan poikkeuksellinen innovaatio. Lagonda toi Aston Martinille valtavasti julkisuutta, ja tilauskirjat täyttyivät nopeasti.
Tämä upea yksilö on ulkoa Windsor Red – syvä, kuninkaallinen punainen, joka kääntää katseet missä tahansa. Sisätiloissa sinua odottaa käsintehty Magnolia Connolly -nahkasisustus, jota korostavat hienostuneet Burgundy Red -piping-yksityiskohdat. Sisätilojen kruunaa ylellinen Alcantara-kattoverhoilu sekä panoraamakattoluukku, joka tuo tilaan valoisuutta ja avaruutta.
Lagonda edustaa aikakautta, jolloin jokainen auto rakennettiin käsin – huolella, taidolla ja kunnianhimolla. V8-moottorin hiljainen voima, futuristinen kojelauta ja ainutlaatuinen muotoilu tekevät tästä autosta täydellisen yhdistelmän ajettavuutta ja keräilyarvoa.
Tärkeimmät ominaisuudet:
Väri: Windsor Red
Sisustus: Magnolia Connolly -nahka, Burgundy Red -piping
Katto: Alcantara-verhoilu ja kattoluukku
Harvinainen ja arvostettu keräilykohde
Alkuperäinen huoltohistoria
Tämä ei ole vain auto – tämä on liikkuva taideteos. Ota yhteyttä, sovi tapaaminen ja tule kokemaan Lagondan ajaton ylellisyys itse.
Katso lyhytvideo: https://www.instagram.com/reel/DNYDM8ONLrL/
Rahoitus vaatii hyväksytyn luottopäätöksen. Kysy budjettiisi sopiva laskelma myyjältä!
KAUPANKÄYNTI
Autokaupan suorittamiseen liittyvät asiakirjat hoituvat yhtiömme kanssa asioidessasi sähköisesti. Logistiikkaketjumme toimittaa auton halutessasi esimerkiksi työpaikallesi tai kotiovellesi. Tervetuloa myös liikkeeseemme! Noudamme tarvittaessa myös Helsinki-Vantaan lentokentältä. Olemme avoinna arkisin klo 9 – 17. Aukioloaikojen ulkopuolella sopimuksen mukaan. Ehdota sinulle sopivaa aikaa!
LEASING JA RAHOITUS
Tarjoamme joustavia ja kilpailukykyisiä rahoitusratkaisuja yhteistyössä suurimpien rahoitusyhtiöiden kanssa. Rahoitussopimuksien solmiminen onnistuu myös mutkattomasti etänä. Kattavat huolto- ja rahoitusleasingpalvelut onnistuvat myös. Mahdollisuus myös ilman käsirahaa – Pyydä tarjous!
VAIHTOAJONEUVOT
Otamme vaihdossa autot, moottoripyörät, koneet, moottorikelkat ja veneet. Myös useampi ajoneuvo käy vaihdossa kaupan yhteydessä. Tarjoa!
TILAUSAJONEUVOT
Jos varastostamme ei löydy heti mieluisaa ajoneuvoa, niin ota yhteyttä tilauspalveluumme. Meillä on yli 10 vuoden kokemus räätälöidyistä ratkaisuista ja kansainvälinen verkostomme on laaja. Etsimme sinulle sinun budjettiisi ja toiveisiisi sopivan ajoneuvon ja toimitamme sen sinulle. Teemme siitä sinulle mahdollisimman vaivatonta. Lisäksi halutessasi otamme vaihdossa nykyisen ajoneuvosi ja tarjoamme lisäpalveluita rahoituksesta takuuseen.
VAKUUTUKSET JA REKISTERÖINTI
Olemme rekisteröity vakuutusasiamies ja toimimme yhteistyössä suurimpien suomalaisten vakuutusyhtiöiden kanssa. Hoidamme uuteen autoosi vakuutuksen ja rekisteröintitoimenpiteet puolestasi. Yhtiöllemme on myös myönnetty Verohallinnon luottoasiakkuus -status ja toimimme autoverotuksen rekisteröitynä asiamiehenä.
LISÄVARUSTELU
Puuttuuko autosta jokin varuste? Lisävarustelemme toiveidesi mukaisesti.
LISÄTURVA
Halutessasi voit hankkia autollesi lisäturvaa äkillisten rikkoutumisten varalta – jopa 24kk / 40000km asti. Autamme myös jatkamaan autosi tehdastakuuta, mikäli se on saatavilla.
Kysy lisää myynnistä: 0102481150 tai myynti@bilbutiken.fi, WhatsApp – 0504767910
BILBUTIKEN HELSINKI
Boutique Car Dealership