Mercedes-Benz E
Mercedes-Benz E 220 CDI 2.1
Päivitetty 24.08.2026
Tampere, Pirkanmaa
ID 15662186
Diesel
2011
350 000 km
Automaatti
* Pienikulutuksinen ja tilava s212 220cdi *
Mittarilukema
350 000 km
Moottori
2,1 l, Diesel
Vuosimalli
2011
Käyttöönottopäivä
25.05.2011
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Takaveto
Katsastettu
5/2026
Korimalli
Farmari
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Hopea
Teho
125 kW / 170 Hv
Kiihtyvyys (0-100)
216 s
Henkilömäärä
7
Ovien lkm
5
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 845 kg
Kokonaismassa
2 545 kg
CO2 -päästöt
161 g/km
Polttoaineen kulutus
Kaupunki: 8,2 l/100 km
Maantie: 5 l/100 km
Yhdistetty: 6,2 l/100 km
Energiamerkintä
g/km
CO2 -päästöt
Isofix-valmius
Luistonestojärjestelmä
Sumuvalot
Varashälytin
Käynnistyksenesto
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Turvatyynyt
Ajotietokone
Kaadettavat takaistuimet
Lohkolämmitin / moottorilämmitin
Ohjaustehostin
Pysäköintitutka
Sisätilanpistoke
Sähköpeilit
Sähkötoiminen takaluukku
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Ilmastointi: Automaattinen
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Nahkaverhoilu
Penkinlämmittimet
Rengaspainevalvonta -järjestelmä
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkösäätöiset istuimet: Ilman muistia
Tavaratilan turvaverkko
Audio-liitäntä
Matkapuhelinvarustus
Äänentoistojärjestelmä
Bluetooth
Älypuhelimen integrointi
Huoltokirja: Sähköinen
Kevytmetallivanteet
Sadetunnistin
Kahdet renkaat
Monitoimiohjauspyörä
Turbo
Myyty Nettiauton kautta
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan
Tilastot
Katsottu :
0 kertaa
Suosikkilistattu :
0 kertaa
Yhteydenotot :
0 kpl
Puhelut
?
Puhelinnumeron katsominen lasketaan puheluksi
:
0 kpl
Mercedes-Benz Koeajoja
-
Mercedes-Benz E 220 d 4Matic - täsmällistä mukavuutta
Koeajot
18.04.2024Mercedes-Benz E 220 d 4Matic - täsmällistä mukavuutta -
Mercedes-Benz E All-Terrain - maastokykyä ja mukavuutta farmarina
Koeajot
18.05.2022Mercedes-Benz E All-Terrain - maastokykyä ja mukavuutta farmarina -
50 000 euron budjetilla luksusta arkiajoon?
Jutut
23.11.202150 000 euron budjetilla luksusta arkiajoon?
-
Klassikon uudet vaatteet - millainen on Mercedes-Benz E ladattavana hybridinä?
Jutut
30.07.2021Klassikon uudet vaatteet - millainen on Mercedes-Benz E ladattavana hybridinä? -
Mercedes-Benz E 350 Cabriolet – Ei ujoille
Koeajot
14.09.2018Mercedes-Benz E 350 Cabriolet – Ei ujoille -
Mercedes-Benz E – Tulevaisuutta ja aristokratiaa kansalle
Koeajot
01.08.2016Mercedes-Benz E – Tulevaisuutta ja aristokratiaa kansalle -
Koeajo: Mercedes-Benz räväyttää kaikki kortit uusiksi CLA-sähköautolla
Koeajot
29.07.2025Koeajo: Mercedes-Benz räväyttää kaikki kortit uusiksi CLA-sähköautolla -
54 miljoonan halpis
Jutut
11.02.202554 miljoonan halpis