Mercedes-Benz E
UUSI 24H28 490 €
300 de 4MATIC T A Business Avantgarde EQ Power AMG
Päivitetty 24.08.2026
Lahti, Päijät-Häme
ID 15942242
Toimitetaan
Ajoneuvo on toimitettavissa lähellesi. Sovi asiasta tarkemmin myyjän kanssa.
Hybridi (diesel/sähkö)
2021
156 000 km
13.5 kwh
| Distronic | 360kamera | Multibeam | Widescreen | HUD | Burmester | Panorama | Comfort-penkit Muistilla | koukku | Akku kuntotarkastettu | Kahdet renkaat aluvanteilla | Näyttävä!
Rekisterinumero
FRT-818
Mittarilukema
156 000 km
Moottori
2,0 l, Hybridi (diesel/sähkö)
Vuosimalli
2021 (ensirek. 5-2024)
Käyttöönottopäivä
18.01.2021
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Neliveto
Toimistomaksu
349 €
Katsastettu
1/2025
Korimalli
Farmari
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Valkoinen
W1K2132111A925970
Teho
143 kW / 194 Hv
Akkukapasiteetti
13.5 kWh
Sähköinen kantama
50 km
Huippunopeus
230 km/h
Kiihtyvyys (0-100)
6 s
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
5
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
2 215 kg
Kokonaismassa
2 850 kg
Vetomassa (jarrullinen)
2 100 kg
Vetomassa (ei jarruja)
750 kg
CO2 -päästöt
39 g/km
Lataustyyppi
Type 2
Latausteho AC
7.4 kW
Akkutakuu
72 kk / 100 000 km
Polttoaineen kulutus
Yhdistetty: 1,5 l/100 km
Sähkön kulutus
yhdistetty: 16,4 kWh/100 km
Energiamerkintä
g/km
CO2 -päästöt
Ajoneuvon historia Suomessa
Rekkari
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Adaptiiviset ajovalot
Isofix-valmius
LED-ajovalot
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Pysäköintiavustin
Varashälytin
Hätäjarrutusavustin
Katveavustin
Luistonestojärjestelmä
Mäkilähtöavustin
Turvatyynyt
Ajotietokone
Kaistavahti
Lämmitettävä ohjauspyörä
Navigointijärjestelmä
Penkinlämmittimet
Polttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitin
Rengaspainevalvonta -järjestelmä
Sähköpeilit
Sähkötoiminen takaluukku
Ilmastointi: Automaattinen
Keskuslukitus: Avaimeton
Nahkaverhoilu
Nopeusrajoitus -tunnistin
Peruutuskamera: 360-asteen kamera
Pysäköintitutka
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkösäätöiset istuimet: Muistilla
Vakionopeudensäädin: Mukautuva
Matkapuhelinvarustus
Älypuhelimen integrointi
USB
Äänentoistojärjestelmä
Huoltokirja: Sähköinen
Kahdet renkaat
Monitoimiohjauspyörä
Vetokoukku
Hybridiauton plug-in latauspistoke
Kattoluukku: Ilman panoraamaa
Sadetunnistin
Myyjä
Autoliike, Jäsenenä 4 vuotta
Bilar99 - Lahti
Tupalankatu 6
15680 Lahti
15680 Lahti
Koe Bilarin helpot ja nopeat autokaupat! Toimitamme seuraavan autosi nopeasti kotiovellesi ympäri Suomen!
Palvelemme Ma-Pe klo 10:00-18:00 ja La 10:00-16:00. Verkkosivustomme Chatin kautta saat palvelua iltaan saakka!
Tervetuloa Bilarille!
www.bilar99e.fi
Kysyttävää kohteesta?
WhatsApp
-
Paras aika tavoitella: Ma-Pe 10:00-18:00 La 10:00-16:00 Muulloin sopimuksen mukaisesti!
Soita myymälään
Automyynti Lahti palvelee tähän autoon liittyen
Tupalankatu 6, Lahti
Kysy helposti WhatsApissa
Automyynti Lahti palvelee sinua myös WhatsApissa
Soita myymälään
Automyynti Lahti palvelee tähän autoon liittyen
Tupalankatu 6, Lahti
Kysy helposti WhatsApissa
Automyynti Lahti palvelee sinua myös WhatsApissa
Soita
Fiksut kaupat -rahoitus
Hae ennakkoon rahoitus auton ostoon. Positiivisen päätöksen jälkeen voit lähettää tarjouksen myyjälle. Fiksut kaupat -rahoituksen tarjoaja on OP Yrityspankki Oyj.
- Kaikkien pankkien asiakkaille
- Rahoituspäätös jopa heti
- Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
- Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan
Tilastot
Katsottu :
0 kertaa
Suosikkilistattu :
0 kertaa
Yhteydenotot :
0 kpl
Puhelut
?
Puhelinnumeron katsominen lasketaan puheluksi
:
0 kpl
Mercedes-Benz Koeajoja
-
Mercedes-Benz E 220 d 4Matic - täsmällistä mukavuutta
Koeajot
18.04.2024Mercedes-Benz E 220 d 4Matic - täsmällistä mukavuutta -
Mercedes-Benz E All-Terrain - maastokykyä ja mukavuutta farmarina
Koeajot
18.05.2022Mercedes-Benz E All-Terrain - maastokykyä ja mukavuutta farmarina -
50 000 euron budjetilla luksusta arkiajoon?
Jutut
23.11.202150 000 euron budjetilla luksusta arkiajoon?
-
Klassikon uudet vaatteet - millainen on Mercedes-Benz E ladattavana hybridinä?
Jutut
30.07.2021Klassikon uudet vaatteet - millainen on Mercedes-Benz E ladattavana hybridinä? -
Mercedes-Benz E 350 Cabriolet – Ei ujoille
Koeajot
14.09.2018Mercedes-Benz E 350 Cabriolet – Ei ujoille -
Mercedes-Benz E – Tulevaisuutta ja aristokratiaa kansalle
Koeajot
01.08.2016Mercedes-Benz E – Tulevaisuutta ja aristokratiaa kansalle -
Koeajo: Mercedes-Benz räväyttää kaikki kortit uusiksi CLA-sähköautolla
Koeajot
29.07.2025Koeajo: Mercedes-Benz räväyttää kaikki kortit uusiksi CLA-sähköautolla -
54 miljoonan halpis
Jutut
11.02.202554 miljoonan halpis