Toyota Crown

UUSI 24H
15 800 €
280hv / UZS186 Majesta C Type Facelift / V8 / Ilma-alusta / Hifit / Näyttävä edustuspirssi erinomaisella varustetasolla
Päivitetty 21.07.2026 Kaarina, Varsinais-Suomi
ID 15875473
next
prev
Toyota Crown
Toyota Crown
Toyota Crown
Toyota Crown
Toyota Crown
Toyota Crown
Toyota Crown
Toyota Crown
Toyota Crown
Toyota Crown
UUSI 24H
Toimitetaan
Ajoneuvo on toimitettavissa lähellesi. Sovi asiasta tarkemmin myyjän kanssa.
Bensiini
2007
136 000 km
Automaatti
Ilmainen kotiintoimitus minne tahansa Suomeen! /// Rahoitus alkaen 0€ käsirahalla ja jopa 96kk maksuajalla.
Perustiedot
Rekisterinumero
SOR-995
Mittarilukema
136 000 km
Moottori
4,3 l, Bensiini
Vuosimalli
2007 (ensirek. 5-2007)
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Takaveto
Katsastettu
9/2025
Korimalli
Sedan
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Musta metalliväri
Tekniset tiedot
Teho
206 kW / 280 Hv
Ohjauslaite
Oikealla
Ajoneuvon historia Suomessa
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Turvallisuus
Ajonvakautusjärjestelmä
Kaarrevalot
Luistonestojärjestelmä
Sumuvalot
Xenon-ajovalot
Isofix-valmius
Käynnistyksenesto
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Turvatyynyt
Ajonvakautusjärjestelmä Kaarrevalot Luistonestojärjestelmä Sumuvalot Xenon-ajovalot Isofix-valmius Käynnistyksenesto Lukkiutumattomat jarrut (ABS) Turvatyynyt
Sisätilat ja mukavuudet
Ajotietokone
Ilmastointi: Automaattinen
Nahkaverhoilu
Penkinlämmittimet
Pysäköintitutka
Sähköpeilit
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Avaimeton käynnistys
Keskuslukitus: Avaimeton
Ohjaustehostin
Peruutuskamera: Kamera takana
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkösäätöiset istuimet: Muistilla
Ajotietokone Ilmastointi: Automaattinen Nahkaverhoilu Penkinlämmittimet Pysäköintitutka Sähköpeilit Vakionopeudensäädin: Perinteinen Avaimeton käynnistys Keskuslukitus: Avaimeton Ohjaustehostin Peruutuskamera: Kamera takana Sähkökäyttöiset ikkunat Sähkösäätöiset istuimet: Muistilla
Elektroniikka
Bluetooth
Bluetooth
Muut
Huoltokirja: Paperinen
Kevytmetallivanteet
Ilmajouset
Monitoimiohjauspyörä
Huoltokirja: Paperinen Kevytmetallivanteet Ilmajouset Monitoimiohjauspyörä
Lisätiedot

Toyota Crown Majesta C Type Facelift vm. 2007




------

KATSO ESITTELYVIDEOMME TÄÄLTÄ:

https://www.youtube.com/@japanimport99


TUTUSTU MEIHIN LISÄÄ:

http://www.japanimport99.fi

------




Tämä ajoneuvo on saapunut meille vaihtokauppojen ansiosta.


TÄHÄN AUTOON KOTIINTOIMITUS 0€! Toimitus tapahtuu kuljetusalan ammattilaisten toimesta minne tahansa Suomeen. Ota yhteyttä ja sovitaan kaupat sinulle parhaalla tavalla.





Upeaa edustusluokan...

Toyota Crown Majesta C Type Facelift vm. 2007




------

KATSO ESITTELYVIDEOMME TÄÄLTÄ:

https://www.youtube.com/@japanimport99


TUTUSTU MEIHIN LISÄÄ:

http://www.japanimport99.fi

------




Tämä ajoneuvo on saapunut meille vaihtokauppojen ansiosta.


TÄHÄN AUTOON KOTIINTOIMITUS 0€! Toimitus tapahtuu kuljetusalan ammattilaisten toimesta minne tahansa Suomeen. Ota yhteyttä ja sovitaan kaupat sinulle parhaalla tavalla.





Upeaa edustusluokan silmäkarkkia ja Japanin luxusautoilua herrasväelle todella hienolla kokoonpanolla sekä silkkisellä V8-moottorilla. Auto on todellista Toyotan luxusta, joka haastaa oikein mallikelpoisesti saman luokan saksalaiset premium-mallit ajettavuudellaan sekä laadullaan.


Tämä Majesta on maahantuotu suoraan Japanista Suomeen vuonna 2023.


----


- 136.000km


- 280hv (moottori: 4.3l V8 3UZ-FE)


- Katsastettu 09/2025 ja ajoaikaa 09/2026 asti


- Automaatti


- Takaveto


- 20" WORK Schwert SC4 laadukkaat JDM-alumiinivanteet kesärenkailla. Ei talvirenkaita (talvirenkaat mahdollista ostaa meiltä erikseen)


- OEM Ilmajousitus + aftermarket korkeudensäätöboksi


- Isot putkiston ulostulot (upeat V8-soundit)


- Hifit päivitetty: Moderni Android-soitin Bluetoothilla + Massive 6,5" kaiuttimet ympäri autoa + subwoofer ja vahvistin takakontissa


- Uudistettu Facelift malli jossa tehtaan ulko+sisäpäivitykset


- Tyylikäs Black 202-väri


- Hyvin varusteltu C-Type malli jossa mm: Xenon-ajovalot kaarreominaisuudella, 2-vyöhykkeinen automaattinen ilmastointi, täysnahkasisusta, HUD-tuulilasinäyttö, täysin avaimeton keyless-järjestelmä, sähkötoimiset ja lämmitetyt etuistuimet+takaistuimet, vakionopeudensäädin, peruutuskamera, parkkitutkat edessä+takana, ISOFIX, takaosassa laaja takamatkustajan säätöpaneeli+jääkaappi, perusvarusteet sähköllä ym. ym.




Majesta on ajoltaan asiallinen ja terveen kuuloinen. Mukana on hyvä huoltohistoria jossa viimeisin huolto merkitty tehdyksi 129tkm kohdalla, sekä jakohihnasarja on tehty viimeksi 98tkm kohdalla vuonna 2023. Kaikki siis näiden puolesta hienosti valmiina seuraavalle omistajalle nautittavaksi.


Ei ylimääräisiä vikavaloja. Kaikkien järjestelmien merkkivalot syttyvät ja sammuvat kuten pitääkin.






______________________________________

Löydät meidät myös:


Kotisivu:

http://www.japanimport99.fi

Facebook:

http://www.fb.me/japanimport99

Instagram:

http://www.instagram.com/japanimport99.fi

YouTube:

https://www.youtube.com/@japanimport99


Toimipisteemme on avoinna arkisin klo 10-17, sekä palvelemme myös viikonloppuisin ja arki-iltaisin sopimuksen mukaan.



---- RAHOITUS:


Yhteistyökumppanimme ajoneuvorahoituksissa ovat Svea Bank, Bigbank, MyMoney sekä SAV-Rahoitus, joiden rahoitukset ovat saatavilla kaikkiin ajoneuvoihimme. Ajoneuvorahoitukset ovat jopa alkaen 0% käsirahalla sekä 69€/kk kuukausierällä.


Kysy reippaasti meiltä suoraan lisää rahoitusasioista, niin pyrimme tekemään mahdollisimman sopivan rahoitusratkaisun juuri sinulle. Saat kysymällä meiltä alustavan rahoituslaskelman nähtäväksi vaikka heti.



---- MEISTÄ LISÄÄ:


- Meille on helppo tulla:


Voit sopia yksityisen näytön haluamallesi autolle soittamalla, Whatsappilla tai sähköpostitse. Jos matkustat meille kauempaa voimme noutaa sinut veloituksetta Turun lento-, juna- tai linja-autoasemalta.


Toimipisteemme on avoinna arkisin klo 10-17. Otathan kuitenkin ystävällisesti huomioon, että saatamme myös olla muualla työtehtävissä, joten varmistathan etukäteen, että olemme paikalla toimipisteellämme.



- Meiltä on helppo ostaa:


Kaikki Japanista maahantuomamme autot ovat meidän toimesta tarkasti käsin valittuja jo yli 25 vuoden kokemuksella mikä takaa juuri sinulle turvallisen auton ostamisen.


Myymme JDM-autojen lisäksi myös valmiiksi Suomen rekisterissä olevia autoja, jotka pääsääntöisesti ovat tulleet meille vaihtokauppojen ansiosta.


Toimintamme keskittyy pääosin ajoneuvojen maahantuontiin Japanista, mutta teemme myös normaalien vaihtoautojen kanssa kauppaa, joten voit vapaasti ehdottaa meille myös omaa autoasi vaihdossa vaikka autosi ei olisikaan JDM-auto.


Pidämme asiakaspalvelua erittäin korkealla tasolla ja tästä syystä olemme aina tarvittaessa apunasi kaikkeen mikä liittyy meiltä ostettuun autoon. Meidän kautta on avun lisäksi myös mahdollista ostaa varaosia, huolto-osia sekä renkaita mihin tahansa ajoneuvoon.


---


Hakusanoja:


Tuning-autot

Sport-autot

JDM-autot

Ota yhteyttä
Japan Import 99
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

Toyota Crown  4.2 Lue 11 Toyota Crown -arvostelua

Automaatit Tuning-autot Sport-autot Vähän ajetut JDM-autot

Myyjä

Autoliike, Jäsenenä 8 kuukautta
Japan Import 99
Krossinkatu 14
20780 Kaarina
Japan Import 99, Krossinkatu 14, 20780 Kaarina
Kysyttävää kohteesta?
WhatsApp
  • Paras aika tavoitella: Arkisin klo 10-17. Iltaisin ja viikonloppuisin vastaamme myös parhaamme mukaan.
Automyynti
Automyynti
Automyynti
Automyynti
Soita
 
Puh.
Matkapuhelin
  • Kaikkien pankkien asiakkaille
  • Rahoituspäätös jopa heti
  • Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
  • Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

Toyota Crown  4.2 Lue 11 Toyota Crown -arvostelua

Automaatit Tuning-autot Sport-autot Vähän ajetut JDM-autot

Toyota Koeajoja