BMW 535

UUSI 24H
9 500 €
Päivitetty 12.08.2026 Lapua, Etelä-Pohjanmaa
ID 15918197
next
prev
BMW 535
BMW 535
BMW 535
BMW 535
BMW 535
BMW 535
BMW 535
BMW 535
BMW 535
BMW 535
BMW 535
UUSI 24H
Diesel
2005
365 000 km
Automaatti
Todella ripeä! Lähes 400hp!
M-Sport 2!
Perustiedot
Rekisterinumero
OLI-751
Mittarilukema
365 000 km
Moottori
3,0 l, Diesel
Vuosimalli
2005
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Takaveto
Omistajia
3
Korimalli
Sedan
Auton tyyppi
Henkilöauto
VIN-numero
WBANC91010B759502
Tekniset tiedot
Teho
282 kW / 384 Hv
Vääntö
751 Nm
Huippunopeus
290 km/h
Kiihtyvyys (0-100)
5,26 s
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
4
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 735 kg
Kokonaismassa
2 220 kg
CO2 -päästöt
211 g/km
Polttoaineen kulutus
Kaupunki: 9 l/100 km
Maantie: 6 l/100 km
Yhdistetty: 7,5 l/100 km

Energiamerkintä

G
211 g/km
g/km
CO2 -päästöt
<101 A
101 - 120 B
121 - 130 C
131 - 150 D
151 - 175 E
176 - 200 F
>200 G

Haussa edullisin autovakuutus?

IF
Ajoneuvon historia Suomessa
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Turvallisuus
Ajonvakautusjärjestelmä
Luistonestojärjestelmä
Mäkilähtöavustin
Turvatyynyt
LED-ajovalot
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Sumuvalot
Varashälytin
Ajonvakautusjärjestelmä Luistonestojärjestelmä Mäkilähtöavustin Turvatyynyt LED-ajovalot Lukkiutumattomat jarrut (ABS) Sumuvalot Varashälytin
Sisätilat ja mukavuudet
Ajotietokone
Kaadettavat takaistuimet
Navigointijärjestelmä
Penkinlämmittimet
Rengaspainevalvonta -järjestelmä
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkösäätöiset istuimet: Ilman muistia
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Ilmastointi: Automaattinen
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Ohjaustehostin
Pysäköintitutka
Suksiluukku
Sähköpeilit
Sähkötoiminen takaluukku
Ajotietokone Kaadettavat takaistuimet Navigointijärjestelmä Penkinlämmittimet Rengaspainevalvonta -järjestelmä Sähkökäyttöiset ikkunat Sähkösäätöiset istuimet: Ilman muistia Vakionopeudensäädin: Perinteinen Ilmastointi: Automaattinen Keskuslukitus: Kaukosäätöinen Ohjaustehostin Pysäköintitutka Suksiluukku Sähköpeilit Sähkötoiminen takaluukku
Elektroniikka
Audio-liitäntä
Head-Up-näyttö
USB
Äänentoistojärjestelmä
Bluetooth
Matkapuhelinvarustus
Älypuhelimen integrointi
Audio-liitäntä Head-Up-näyttö USB Äänentoistojärjestelmä Bluetooth Matkapuhelinvarustus Älypuhelimen integrointi
Muut
Alustasarja
Kahdet renkaat
Monitoimiohjauspyörä
Vetokoukku
Huoltokirja: Paperinen
Kevytmetallivanteet
Turbo
Alustasarja Kahdet renkaat Monitoimiohjauspyörä Vetokoukku Huoltokirja: Paperinen Kevytmetallivanteet Turbo
Lisätiedot

Myyntiin harrasteauton virkaa toimittanut vuoden 2005 BMW 535D E60. Vaikka autolla on vuosia jo takana, on se silti aivan uskomattoman hyvässä kunnossa. Koriltaan auto on täysin ruosteeton sekä kilometrejäkään ei ole kertynyt kuin 365tkm!


Auto ei ole pakkomyynnissä! Myydään pois vain ja ainoastaan siitä syystä, että kiinnostus tällä hetkellä enemmän bensaharrasteeseen!


Viimeisen reilu 10tkm aikana vaihdettu:

Ta-Tech alustasarja jäykkyys/korkeus säädöillä (otteessa)

Tukivarsia

Turbiini

Egr ternostaatti

Iskarin yläpäät...

Myyntiin harrasteauton virkaa toimittanut vuoden 2005 BMW 535D E60. Vaikka autolla on vuosia jo takana, on se silti aivan uskomattoman hyvässä kunnossa. Koriltaan auto on täysin ruosteeton sekä kilometrejäkään ei ole kertynyt kuin 365tkm!


Auto ei ole pakkomyynnissä! Myydään pois vain ja ainoastaan siitä syystä, että kiinnostus tällä hetkellä enemmän bensaharrasteeseen!


Viimeisen reilu 10tkm aikana vaihdettu:

Ta-Tech alustasarja jäykkyys/korkeus säädöillä (otteessa)

Tukivarsia

Turbiini

Egr ternostaatti

Iskarin yläpäät eteen ja taakse

Vaihteistoöljyt

Raitisilmansuodatin

Ilmansuodatin

Ilmastointi

Pyöränlaakerit eteen

Jarrupalat joka nurkkaan

Kardaanin tukilaakeri

Kaikki parkkitutkat

Uudet kesärenkaat

Vesiletku


Moottoriöljyt vaihdettu noin 3000km sitten


Noin 5000km sitten myllytetty ja samalla pinnoitettu Gyeonin Mosh keraamisella pinnoitteella!


Tekniikaltaan auto ei myöskään ole täysin vakio, eli siitä löytyy Egr-delete, Aj-Techin ohjelmointi sekä vaihteistosofta (Penkitetty 384hp/751nm)


Ulkoa autoa on tuunailtu näyttävän näköiseksi! Löytyy siistit 19" kesävanteet, led-umpiot, Tummennukset, Finnittömät kilvet (edessä magneetti kiinnityksellä), M-Sport puskuria, pientä takalippaa, clearit, putkistoa jatkettu niin, että ulostulot myös toisella puolella. Ja kuten tarkkasilmäiset huomaavatkin, niin auton värikään ei ole perus musta vaan Monaco Blue (A35)


Auton sisältä puolestaan löytyy musta katto sekä sisusta puolinahka penkeillä sekä M-Sport listoilla, mukitelineet, Autossa on myös android auto/apple carplay kosketusnäyttö ja Rainbow Audion päivitetty äänentoistojärjestelmä! Lisäksi etuovissa on Ground Zeron 6,5" mid bassot.


Auton mukaan saa halutessaan 19" alkuperäisvanteet nastarenkailla, beige nahkasisuta ilman etupenkkejä sekä iso laatikollinen kaikenlaista osaa mitä kertynyt.


Huomioitavaa sen verran, että parkkitutkat elelevät välillä omiaan ja tästä syystä auto valittaa niistä joskus

Lisäksi etupuskuri raapinut, sillä auto ON matala! (Matalimmassa kohdassa maavara 7cm, että menee vielä leimalta läpi lain rajoissa)


Hinta on tuo mikä ilmoituksessa lukee, mutta kuten aijemin sanoin, auto myydään pois bensaharraste-kiinnostuksen vuoksi, joten vaihdossa voi tarjota: manuaali e36 325ci/328ci, manuaali e46 328ci/330ci, manuaali e9x 330i/335i, e60 530i/535i. Tapauskohtaisesti on maksaa väliä!


Puh 045 157 1939

- Iiro Gröhn

Ota yhteyttä
Iiro Gröhn
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

BMW 535  4 Lue 69 BMW 535 -arvostelua

Automaatit Dieselit

Myyjä

Jäsenenä 4 vuotta
Iiro Gröhn
Yksityinen myyjä
Iiro Gröhn, Lapua, Etelä-Pohjanmaa
Kaupat fiksummin?InstructionPyydä myyjältä Fiksua kauppaa, jossa kauppakirja ja maksu hoidetaan luotettavasti palvelumme välityksellä. Fiksuun kauppaan voi hakea OP Yrityspankki Oyj:n tarjoamaa rahoitusta.
Kysyttävää kohteesta?
Soita
 
Puh.
Matkapuhelin
  • Kaikkien pankkien asiakkaille
  • Rahoituspäätös jopa heti
  • Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
  • Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Iiro Gröhn
Kaupat fiksummin?
Pyydä myyjältä Fiksua kauppaa, jossa kauppakirja ja maksu hoidetaan luotettavasti palvelumme välityksellä. Fiksuun kauppaan voi hakea OP Yrityspankki Oyj:n tarjoamaa rahoitusta.
Lue lisää
  • Tunnistettu myyjä ja omistajuus
  • Kauppakirjan sähköinen allekirjoitus
  • Turvallinen maksu

Haussa edullisin autovakuutus?

IF
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

BMW 535  4 Lue 69 BMW 535 -arvostelua

Automaatit Dieselit

BMW Koeajoja