Opel Combo

NEW 24H
4 500 €
Van L2H1 1,4 CNG 88kW MT6 (XIAE)
Last updated 20.10.2026 Kotka, Kymenlaakso
ID 16057152
next
prev
Opel Combo
Opel Combo
Opel Combo
Opel Combo
Opel Combo
Opel Combo
Opel Combo
Opel Combo
Opel Combo
Opel Combo
Opel Combo
Opel Combo
Opel Combo
Opel Combo
Opel Combo
Opel Combo
NEW 24H
Gas
2014
279 000 km
Manual
Myydään peruspaku, joka kulkee CNG-kaasulla, mikä tekee siitä nykyisillä hinnoilla jo edullisen ajaa. Kuluttaa vähän, on tilava kuin vanha kartano ja mukava ajaa kuin henkilöauto. Hyvin huollettu, iso
Basic information
Registration number
YVZ-384
Mileage
279 000 km
Engine
1.4 l, Gas
Year model
2014 (first reg. 5-2014)
First usage date
23.05.2014
Gearbox
Manual
Drive type
Front wheel
Inspection date
5/2026
Sub Type
Mpv
Car type
Van
Color
White
VIN
W0L6WZG1BE9546451
Technical information
Power
88 kW / 120 Hp
Torque
206 Nm
Acceleration (0-100)
12.3 s
No. of person
2
No. of doors
4
Driver Seating Position
Left hand drive
Curb weight
1 490 kg
Gross weight
2 470 kg
Tow weight with brakes
1 000 kg
Tow weight without brakes
750 kg
CO2 -emission
135 g/km
Fuel consumption
Urban: 5 l/100 km
Road: 4 l/100 km
Combined: 5 l/100 km

Energy label

D
135 g/km
g/km
CO2 -emission
<101 A
101 - 120 B
121 - 130 C
131 - 150 D
151 - 175 E
176 - 200 F
>200 G

If's car insurance accommodates your needs

IF
Vehicle history in Finland
Review the owner, inspection and insurance history of this vehicle from Rekkari.fi. Price from €2.90
Cross-border vehicle history
Check information on a vehicle’s damage history, mileage, and theft records in dozens of countries in addition to Finland. Discount pricing -20 %
Safety
ABS brakes
Alarm system
Driving assistant
Traction control
Airbag
Auto hold
Immobilizer
ABS brakes Alarm system Driving assistant Traction control Airbag Auto hold Immobilizer
Interior and comforts
Air conditioning: Manual
Cruise control: Traditional
Heated windshield
On board computer
Power steering
Seat heaters
Central locking: Remote control
Electric mirrors
Motor heater
Parking sensors
Power windows
Air conditioning: Manual Cruise control: Traditional Heated windshield On board computer Power steering Seat heaters Central locking: Remote control Electric mirrors Motor heater Parking sensors Power windows
Electronics
Audio input
Hands-free kit
USB
Bluetooth
Sound system
Audio input Hands-free kit USB Bluetooth Sound system
Other
Alloy wheels
Service manual: Paper
Two sets of tyres
Multiactive Steering Wheel
Turbo
Alloy wheels Service manual: Paper Two sets of tyres Multiactive Steering Wheel Turbo
Notes

Myydään siisti ja edullinen CNG-pakettiauto!


Myydään peruspaku, joka kulkee CNG-kaasulla. Nykyisillä polttoainehinnoilla ajaminen on tällä autolla rehellisesti sanottuna edullista: kaasu maksaa noin 2 euroa kilogrammalta ja kulutus on pienempi kuin dieselillä, joka maksaa 2,58 euroa litralta. Auto kuluttaa vähän, on tilava kuin vanha kartano ja mukava ajaa kuin henkilöauto.


Autoa on huollettu asianmukaisesti, ja isommat remontit on tehty. Alustaan ja jarruihin on hiljattain tehty noin 2 000 euron remontti. Myös starttimoottori ja laturi on vaihdettu. Auto läpäisee katsastuksen puhtain paperein, ja katsastus on voimassa.


Sisältä auto on varsin siisti. Ulkopuolella on muutamia naarmuja ja tarrojen jälkiä, mutta ei mitään sellaista, mikä ei lähtisi pesemällä. Etusäleikössä on halkeama, joka ei haittaa ajamista eikä...

Myydään siisti ja edullinen CNG-pakettiauto!


Myydään peruspaku, joka kulkee CNG-kaasulla. Nykyisillä polttoainehinnoilla ajaminen on tällä autolla rehellisesti sanottuna edullista: kaasu maksaa noin 2 euroa kilogrammalta ja kulutus on pienempi kuin dieselillä, joka maksaa 2,58 euroa litralta. Auto kuluttaa vähän, on tilava kuin vanha kartano ja mukava ajaa kuin henkilöauto.


Autoa on huollettu asianmukaisesti, ja isommat remontit on tehty. Alustaan ja jarruihin on hiljattain tehty noin 2 000 euron remontti. Myös starttimoottori ja laturi on vaihdettu. Auto läpäisee katsastuksen puhtain paperein, ja katsastus on voimassa.


Sisältä auto on varsin siisti. Ulkopuolella on muutamia naarmuja ja tarrojen jälkiä, mutta ei mitään sellaista, mikä ei lähtisi pesemällä. Etusäleikössä on halkeama, joka ei haittaa ajamista eikä käytännössä edes näy. Takaluukun saranoissa ja helmoissa on hieman ruostetta. Pienellä ruosteenestomaalilla niistä saa siistin näköiset.


Tuulilasi on vaihdettu vuosi sitten. Jakohihna ja kaikki siihen liittyvät osat on vaihdettu noin 30 000 km sitten. Longlife-öljyt on vaihdettu vuosittain tai 15 000 km:n välein. Sytytystulpat ja -johdot on vaihdettu kaksi vuotta sitten.


Muutama huomio auton toiminnasta:


Moottorin vikavalo syttyy silloin tällöin lambda-anturiin liittyvän vian vuoksi. Huollon mukaan anturia ei ole tarpeen vaihtaa, joten syynä voi olla esimerkiksi jonkin johdon huono eristys. Lambda-anturi on vaihdettu vuosi sitten, ja se maksoi 64 euroa kappaleelta. Myös toinen anturi on vaihdettu aiemmin. Autossa on kaksi lambda-anturia. Vika ei vaikuta auton kulkuun eikä haittaa normaalia käyttöä.


Auto käynnistyy joskus hieman huonosti, jolloin virrat pitää kytkeä kahdesti. Tämä johtuu siitä, ettei bensiinin syöttöventtiili aina avaudu. Syynä on CNG:n ja bensiinin väliseen vaihtoon liittyvä venttiili. Ongelma on ollut olemassa viimeiset kolme vuotta, eikä se käytännössä haittaa ajamista. Kun auto käynnistyy, ajossa ei ole mitään ongelmia. Korjausta varten auton voisi viedä kaasukäyttöisiin autoihin erikoistuneeseen liikkeeseen. Varaosa ei ole kallis.


Lasinpesunestesäiliön korkki puuttuu. Tilalle sopivan korkin saa todennäköisesti hankittua noin 50 sentillä.


Auto on jäänyt meille ylimääräiseksi, eikä sille ole enää käyttöä, joten se myydään.


Mukana tulee hyvät renkaat sekä kesäksi että talveksi. Sisusta on siisti, ulkopuoli asiallisessa kunnossa ja autolla on mukava ajaa!


Auto on siis erittäin siisti, edullinen ajaa, ja kaikki suuret huollot on tehty viime vuosina. Voit ajaa joko bensiinillä tai CNG-kaasulla – valitset vain sopivan polttoaineen ja matka jatkuu!

Contact
Pärtel Rebane
Instructions for secure vehicle sales

Opel Combo  3.8 Read 31 Opel Combo -review

Vans Minivans Gas cars

Seller

Member since 2 years
Pärtel Rebane
Private seller
Pärtel Rebane, Kotka, Kymenlaakso
How about a smarter sale?InstructionTo take care of the paperwork and payment securely via our service, ask the seller for a Smart sale. For a Smart sale, you can apply for financing offered by OP Financial Group.
Questions about the vehicle?
Call
 
Tel.
Mobile
  • For customers of all Finnish banks
  • Fast financing decision
  • Free application, no obligation to take financing
  • First invoice is always free of charge and interest-free
Pärtel Rebane
How about a smarter sale?
To take care of the paperwork and payment securely via our service, ask the seller for a Smart sale. For a Smart sale, you can apply for financing offered by OP Financial Group.
Read more
  • Identified seller and ownership
  • Bill of sale signed digitally
  • Secure payment

If's car insurance accommodates your needs

IF
Instructions for secure vehicle sales

Opel Combo  3.8 Read 31 Opel Combo -review

Vans Minivans Gas cars

Opel Test drives