Honda CR-V

UUSI 24H
3 450 €
Pakettiauto CRV 2.2ICTDI MPV-RD97-4x4/263
Päivitetty 07.10.2026 Kuusamo, Pohjois-Pohjanmaa
ID 16034468
next
prev
Honda CR-V
Honda CR-V
Honda CR-V
Honda CR-V
Honda CR-V
Honda CR-V
Honda CR-V
Honda CR-V
UUSI 24H
Diesel
2006
Ei ilmoitettu
Manuaali
Vasta katsastettu 26.9.26 ilman huomautuksia, ainoastaan katsastusinssi kehui kun ei ole ruostetta ja muutenkin hyväkuntoinen.
Rekisteröity Pakettiautoksi eli puolet pienempi vero.
Perustiedot
Rekisterinumero
XEI-931
Mittarilukema
Ei ilmoitettu
Moottori
2,2 l, Diesel
Vuosimalli
2006 (ensirek. 8-2006)
Käyttöönottopäivä
23.08.2006
Vaihteisto
Manuaali
Vetotapa
Neliveto
Katsastettu
9/2026
Korimalli
Maastoauto suv
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Sininen metalliväri
Tekniset tiedot
Teho
103 kW / 140 Hv
Vääntö
340 Nm
Henkilömäärä
2
Ovien lkm
5
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 692 kg
Kokonaismassa
2 140 kg
CO2 -päästöt
177 g/km
Polttoaineen kulutus
Kaupunki: 7,7 l/100 km
Maantie: 5,5 l/100 km
Yhdistetty: 6,7 l/100 km

Energiamerkintä

F
177 g/km
g/km
CO2 -päästöt
<101 A
101 - 120 B
121 - 130 C
131 - 150 D
151 - 175 E
176 - 200 F
>200 G

Haussa edullisin autovakuutus?

IF
Ajoneuvon historia Suomessa
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Turvallisuus
Ajonvakautusjärjestelmä
LED-ajovalot
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Turvatyynyt
Käynnistyksenesto
Luistonestojärjestelmä
Sumuvalot
Ajonvakautusjärjestelmä LED-ajovalot Lukkiutumattomat jarrut (ABS) Turvatyynyt Käynnistyksenesto Luistonestojärjestelmä Sumuvalot
Sisätilat ja mukavuudet
Ajotietokone
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Ohjaustehostin
Sisätilanpistoke
Sähköpeilit
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Ilmastointi: Automaattinen
Lohkolämmitin / moottorilämmitin
Penkinlämmittimet
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkötoiminen takaluukku
Ajotietokone Keskuslukitus: Kaukosäätöinen Ohjaustehostin Sisätilanpistoke Sähköpeilit Vakionopeudensäädin: Perinteinen Ilmastointi: Automaattinen Lohkolämmitin / moottorilämmitin Penkinlämmittimet Sähkökäyttöiset ikkunat Sähkötoiminen takaluukku
Elektroniikka
Äänentoistojärjestelmä
Äänentoistojärjestelmä
Muut
Kahdet renkaat
Sadetunnistin
Kevytmetallivanteet
Turbo
Kahdet renkaat Sadetunnistin Kevytmetallivanteet Turbo
Lisätiedot

Autolla ajettu 540tkm mutta laitettu vaihtokone jolla ajettu 380tkm.

Olen omistanut auton noin 2vuotta ja olen laittanut uutta osaa varmaan 2000€ edestä. Kuluvia osia mm alatukivarret vas ja oik kuukausi sitten, laturi, polttoaineauodatin, peränkannatin korvakko, kampiakselin siimapyörä, vesipumppu, moniurahihnan kiristin,moniurahihna, sisätilan lämpötunnistin, akku, jarrut joka kulmasta käyty läpi pariin kertaan, takana 2v vanhat sylinterit, takapyörän laakerit, öljyt ja suodattimet kesäksi ja talveksi vaihdettu, ilmastointi huollettu viime kesänä, peräöljyt Honda dps-f eli hondan omat öljyt. Tuulilasi vaihdettu 2016,Eli kuluvaa osaa on vaihdettu ja autosta on pidetty huolta. Ei ole revitty eikä lommoja muutama ihan pientä lukuunottamatta. Auto ei ole uusi mutta ikäsekseen tosi hyvä. Pieni kulutus 7.7 Litraa kylä ajossa trippimittarin näyttäessä noin 600km matka-ajossa sen...

Autolla ajettu 540tkm mutta laitettu vaihtokone jolla ajettu 380tkm.

Olen omistanut auton noin 2vuotta ja olen laittanut uutta osaa varmaan 2000€ edestä. Kuluvia osia mm alatukivarret vas ja oik kuukausi sitten, laturi, polttoaineauodatin, peränkannatin korvakko, kampiakselin siimapyörä, vesipumppu, moniurahihnan kiristin,moniurahihna, sisätilan lämpötunnistin, akku, jarrut joka kulmasta käyty läpi pariin kertaan, takana 2v vanhat sylinterit, takapyörän laakerit, öljyt ja suodattimet kesäksi ja talveksi vaihdettu, ilmastointi huollettu viime kesänä, peräöljyt Honda dps-f eli hondan omat öljyt. Tuulilasi vaihdettu 2016,Eli kuluvaa osaa on vaihdettu ja autosta on pidetty huolta. Ei ole revitty eikä lommoja muutama ihan pientä lukuunottamatta. Auto ei ole uusi mutta ikäsekseen tosi hyvä. Pieni kulutus 7.7 Litraa kylä ajossa trippimittarin näyttäessä noin 600km matka-ajossa sen vähän päälle 5 litraa sataselle. Kesärenkaat ostettu nyt toukokuussa ja talvirenkaat reilun talven ajetut. Ihan kaikki toimii mitä autossa on varusteita. Voin ottaa vaihdossa halvemman auton jos on sopiva. Auto on vielä auto ja kone karastin nimissä mutta loppuvelka ei ole kuin noin 200€ niin ja hinta on vaihtohinta lähinnä ja otetaan tarjouksia vastaan. Laitan paremmat kuvat ku olen pessyt auton ja laittanut lisävalopaneelin keulaan.

Ota yhteyttä
Janne Petteri Paloniemi
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

Honda CR-V  4 Lue 266 Honda CR-V -arvostelua

Maasturit Dieselit Nelivedot

Myyjä

Jäsenenä 6 vuotta
Janne Petteri Paloniemi
Yksityinen myyjä
Janne Petteri Paloniemi, Kuusamo, Pohjois-Pohjanmaa
Kaupat fiksummin?InstructionPyydä myyjältä Fiksua kauppaa, jossa kauppakirja ja maksu hoidetaan luotettavasti palvelumme välityksellä. Fiksuun kauppaan voi hakea OP Yrityspankki Oyj:n tarjoamaa rahoitusta.
Kysyttävää kohteesta?
Soita
 
Puh.
Matkapuhelin
  • Kaikkien pankkien asiakkaille
  • Rahoituspäätös jopa heti
  • Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
  • Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Janne Petteri Paloniemi
Paras aika tavoitella: 8-22
Kaupat fiksummin?
Pyydä myyjältä Fiksua kauppaa, jossa kauppakirja ja maksu hoidetaan luotettavasti palvelumme välityksellä. Fiksuun kauppaan voi hakea OP Yrityspankki Oyj:n tarjoamaa rahoitusta.
Lue lisää
  • Tunnistettu myyjä ja omistajuus
  • Kauppakirjan sähköinen allekirjoitus
  • Turvallinen maksu

Haussa edullisin autovakuutus?

IF
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

Honda CR-V  4 Lue 266 Honda CR-V -arvostelua

Maasturit Dieselit Nelivedot

Honda Koeajoja