Kia Niro
UUSI 24H22 900 €
Sis. ALV
Vision
Päivitetty 29.06.2026
Rauma, Satakunta
ID 15831480
Toimitetaan
Ajoneuvo on toimitettavissa lähellesi. Sovi asiasta tarkemmin myyjän kanssa.
Sähkö
2022
86 000 km
1 kwh
Tulossa! / Adapt.vakkari / P.Kamera / Ratinlämmitin / Osanahat / Digimittaristo / Keyless / Navi / Kysy lisää myyjältä! /
Rekisterinumero
KMX-0020567
Mittarilukema
86 000 km
Moottori
Sähkö
Vuosimalli
2022 (ensirek. 4-2022)
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Etuveto
Toimistomaksu
349 €
Korimalli
Maastoauto suv
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Valkoinen
KNACC81GFN5154499
Teho
150 kW / 204 Hv
Vääntö
395 Nm
Akkukapasiteetti
1 kWh
Sähköinen kantama
1 km
Huippunopeus
167 km/h
Kiihtyvyys (0-100)
7,8 s
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
5
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 812 kg
Kokonaismassa
2 230 kg
Ajoneuvon historia Suomessa
Rekkari
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajonvakautusjärjestelmä
Isofix-valmius
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Sumuvalot
Varashälytin
Hätäjarrutusavustin
Käynnistyksenesto
Mäkilähtöavustin
Turvatyynyt
Ajotietokone
Ilmastointi: Automaattinen
Keskuslukitus: Avaimeton
Ohjaustehostin
Peruutuskamera: Kamera takana
Sähköpeilit
Avaimeton käynnistys
Kaistavahti
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Penkinlämmittimet
Rengaspainevalvonta -järjestelmä
Vakionopeudensäädin: Mukautuva
Audio-liitäntä
Matkapuhelinvarustus
Bluetooth
USB
Myyjä
Autoliike, Jäsenenä 13 vuotta
Kamux Rauma
Metallitie 3 26100 Rauma
Kamux tuo Satakunnan ulottuville koko Suomen, Ruotsin ja Saksan vaihtoautovalikoiman, sillä Raumalta käsin voit ostaa auton mistä tahansa Kamuxin myymälästä. Tervetuloa Rauman Kamuxille!
Soita
Fiksut kaupat -rahoitus
Hae ennakkoon rahoitus auton ostoon. Positiivisen päätöksen jälkeen voit lähettää tarjouksen myyjälle. Fiksut kaupat -rahoituksen tarjoaja on OP Yrityspankki Oyj.
- Kaikkien pankkien asiakkaille
- Rahoituspäätös jopa heti
- Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
- Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan
Tilastot
Katsottu :
0 kertaa
Suosikkilistattu :
0 kertaa
Yhteydenotot :
0 kpl
Puhelut
?
Puhelinnumeron katsominen lasketaan puheluksi
:
0 kpl
Kia Koeajoja
-
Koeajo: Kia Niro EV - tilaa, taloudellisuutta ja toimintamatkaa
Koeajot
21.11.2022Koeajo: Kia Niro EV - tilaa, taloudellisuutta ja toimintamatkaa -
Kia Niro PHEV – Pistokkeen muotoisen pilven alla
Koeajot
17.12.2019Kia Niro PHEV – Pistokkeen muotoisen pilven alla -
Kia e-Niro – Pitkän matkan sähköauto
Koeajot
03.07.2019Kia e-Niro – Pitkän matkan sähköauto -
Kia Niro Hybrid – Hybridivallankumous
Koeajot
10.01.2017Kia Niro Hybrid – Hybridivallankumous -
Koeajo: Kia EV4 Fastbackin muotokieli saa kilpailijat näyttämään eiliseltä
Koeajot
18.12.2025Koeajo: Kia EV4 Fastbackin muotokieli saa kilpailijat näyttämään eiliseltä -
Koeajo: Yllätys koreasta - uusi Kia K4 tuo perinteisen polttomoottoriauton vuoteen 2025
Koeajot
27.10.2025Koeajo: Yllätys koreasta - uusi Kia K4 tuo perinteisen polttomoottoriauton vuoteen 2025 -
Koeajo: Kia EV4 on järkevä ja käytännöllinen sähköauto suomalaiseen makuun
Koeajot
21.10.2025Koeajo: Kia EV4 on järkevä ja käytännöllinen sähköauto suomalaiseen makuun -
Koeajo: Kia Sorento – Hyvä katumaasturi muuttui entistä paremmaksi
Koeajot
03.09.2024Koeajo: Kia Sorento – Hyvä katumaasturi muuttui entistä paremmaksi