Kia Niro
UUSI 72H28 500 €
EX 64,8 kWh 204 hv
Päivitetty 19.10.2026
Lahti, Päijät-Häme
ID 16055734
Sähkö
2023
32 000 km
64 kwh
Rekisterinumero
ZRH-189
Mittarilukema
32 000 km
Moottori
Sähkö
Vuosimalli
2023 (ensirek. 11-2022)
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Etuveto
Korimalli
Maastoauto suv
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Vihreä
Teho
150 kW / 204 Hv
Akkukapasiteetti
64 kWh
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
5
Ohjauslaite
Vasemmalla
Ajoneuvon historia Suomessa
Rekkari
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Ajonvakautusjärjestelmä
Isofix-valmius
Käynnistyksenesto
Luistonestojärjestelmä
Mäkilähtöavustin
Sumuvalot
Törmäysvaroitin
Hätäjarrutusavustin
Katveavustin
LED-ajovalot
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Pysäköintiavustin
Turvatyynyt
Varashälytin
Ajotietokone
Ilmastointi: Automaattinen
Kaistavahti
Lämmitettävä ohjauspyörä
Navigointijärjestelmä
Ohjaustehostin
Peruutuskamera: Kamera takana
Rengaspainevalvonta -järjestelmä
Sähkökäyttöiset ikkunat
Vakionopeudensäädin: Mukautuva
Avaimeton käynnistys
Kaadettavat takaistuimet
Keskuslukitus: Avaimeton
Nahkaverhoilu
Nopeusrajoitus -tunnistin
Penkinlämmittimet
Pysäköintitutka
Suksiluukku
Sähköpeilit
Audio-liitäntä
Matkapuhelinvarustus
Äänentoistojärjestelmä
Bluetooth
USB
Akuston esilämmitys
Kevytmetallivanteet
Sadetunnistin
Huoltokirja: Paperinen
Monitoimiohjauspyörä
Myyjä
Jäsenenä 1 päivä
Mila Korpelainen
Yksityinen myyjä
Lahti, Päijät-Häme
Kaupat fiksummin?InstructionPyydä myyjältä Fiksua kauppaa, jossa kauppakirja ja maksu hoidetaan luotettavasti palvelumme välityksellä. Fiksuun kauppaan voi hakea OP Yrityspankki Oyj:n tarjoamaa rahoitusta.
Kysyttävää kohteesta?
Soita
Fiksut kaupat -rahoitus
Hae ennakkoon rahoitus auton ostoon. Positiivisen päätöksen jälkeen voit lähettää tarjouksen myyjälle. Fiksut kaupat -rahoituksen tarjoaja on OP Yrityspankki Oyj.
- Kaikkien pankkien asiakkaille
- Rahoituspäätös jopa heti
- Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
- Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Fiksut kaupat
Kun lähetät myyjälle viestin tai alustavan tarjouksen, voit lisätä yhteydenottoon pyynnön Fiksusta kaupasta:
- Tunnistettu myyjä ja omistajuus
- Kauppakirjan sähköinen allekirjoitus
- Turvallinen maksu
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan
Tilastot
Katsottu :
0 kertaa
Suosikkilistattu :
0 kertaa
Yhteydenotot :
0 kpl
Puhelut
Puhelinnumeron katsominen lasketaan puheluksi
:
0 kpl
Kia Koeajoja
-
Koeajo: Kia Niro EV - tilaa, taloudellisuutta ja toimintamatkaa
Koeajot
21.11.2022Koeajo: Kia Niro EV - tilaa, taloudellisuutta ja toimintamatkaa -
Kia Niro PHEV – Pistokkeen muotoisen pilven alla
Koeajot
17.12.2019Kia Niro PHEV – Pistokkeen muotoisen pilven alla -
Kia e-Niro – Pitkän matkan sähköauto
Koeajot
03.07.2019Kia e-Niro – Pitkän matkan sähköauto -
Kia Niro Hybrid – Hybridivallankumous
Koeajot
10.01.2017Kia Niro Hybrid – Hybridivallankumous -
Koeajo: Kia EV4 Fastbackin muotokieli saa kilpailijat näyttämään eiliseltä
Koeajot
18.12.2025Koeajo: Kia EV4 Fastbackin muotokieli saa kilpailijat näyttämään eiliseltä -
Koeajo: Yllätys koreasta - uusi Kia K4 tuo perinteisen polttomoottoriauton vuoteen 2025
Koeajot
27.10.2025Koeajo: Yllätys koreasta - uusi Kia K4 tuo perinteisen polttomoottoriauton vuoteen 2025 -
Koeajo: Kia EV4 on järkevä ja käytännöllinen sähköauto suomalaiseen makuun
Koeajot
21.10.2025Koeajo: Kia EV4 on järkevä ja käytännöllinen sähköauto suomalaiseen makuun -
Koeajo: Kia Sorento – Hyvä katumaasturi muuttui entistä paremmaksi
Koeajot
03.09.2024Koeajo: Kia Sorento – Hyvä katumaasturi muuttui entistä paremmaksi