Seat Leon

Cupra
Päivitetty 08.12.2025 Kuopio, Pohjois-Savo
ID 15351490
Seat Leon
Bensiini
2007
249 530 km
Manuaali
Nyt nopeilla kaupoilla 5300e, aito cupra, 300hp, bluetooth, hyvin huollettu
Perustiedot
Mittarilukema
249 530 km
Moottori
2,0 l, Bensiini
Vuosimalli
2007
Vaihteisto
Manuaali
Vetotapa
Etuveto
Katsastettu
9/2025
Korimalli
Viistoperä
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Musta metalliväri
Tekniset tiedot
Teho
177 kW / 241 Hv
Vääntö
300 Nm
Huippunopeus
247 km/h
Kiihtyvyys (0-100)
6,4 s
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
5
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 450 kg
Kokonaismassa
1 945 kg
Vetomassa (jarrullinen)
1 400 kg
Vetomassa (ei jarruja)
720 kg
Polttoaineen kulutus
Kaupunki: 11,4 l/100 km
Maantie: 6,5 l/100 km
Yhdistetty: 8,3 l/100 km
Turvallisuus
Ajonvakautusjärjestelmä
Käynnistyksenesto
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Turvatyynyt
Isofix-valmius
Luistonestojärjestelmä
Sumuvalot
Varashälytin
Ajonvakautusjärjestelmä Käynnistyksenesto Lukkiutumattomat jarrut (ABS) Turvatyynyt Isofix-valmius Luistonestojärjestelmä Sumuvalot Varashälytin
Sisätilat ja mukavuudet
Ajotietokone
Kaadettavat takaistuimet
Lohkolämmitin / moottorilämmitin
Rengaspainevalvonta -järjestelmä
Sähkökäyttöiset ikkunat
Urheiluistuimet
Ilmastointi: Automaattinen
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Ohjaustehostin
Sisätilanpistoke
Sähköpeilit
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Ajotietokone Kaadettavat takaistuimet Lohkolämmitin / moottorilämmitin Rengaspainevalvonta -järjestelmä Sähkökäyttöiset ikkunat Urheiluistuimet Ilmastointi: Automaattinen Keskuslukitus: Kaukosäätöinen Ohjaustehostin Sisätilanpistoke Sähköpeilit Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Elektroniikka
Audio-liitäntä
USB
Bluetooth
Audio-liitäntä USB Bluetooth
Muut
Alustasarja
Kahdet renkaat
Monitoimiohjauspyörä
Urheilullinen alusta
Huoltokirja: Paperinen
Kevytmetallivanteet
Turbo
Alustasarja Kahdet renkaat Monitoimiohjauspyörä Urheilullinen alusta Huoltokirja: Paperinen Kevytmetallivanteet Turbo
Lisätiedot

Tästä myyntiin tehokas ja luotettava Seat Leon Cupra. Autosta löytyy Cupran erikoisväri ruskea/violetti metallihohto. Nyt todella halvalla myynnissä ja jos ei mene kaupaksi, niin laitetaan talvisäilöön.


Auto ollut minulla noin kolme vuotta, jonka ajan palvellut todella hyvin. Ei ole ikinä ollut mitään isompia ongelmia auton kanssa. Auto on vasta katsastettu ja alusta, jarrut, nivelet jne. hyvässä kunnossa.


Muutenkin auto todella hyvässä kunnossa ja huolettomia kilometrejä varmasti vielä paljon luvassa. Täydellinen huoltokirja ja huollettu aina ajallaan:

-9/2025 katalysaattori, pakosarjan tiiviste

-8/2025 öljyt, öljynsuodatin

-2/2025...

Tästä myyntiin tehokas ja luotettava Seat Leon Cupra. Autosta löytyy Cupran erikoisväri ruskea/violetti metallihohto. Nyt todella halvalla myynnissä ja jos ei mene kaupaksi, niin laitetaan talvisäilöön.


Auto ollut minulla noin kolme vuotta, jonka ajan palvellut todella hyvin. Ei ole ikinä ollut mitään isompia ongelmia auton kanssa. Auto on vasta katsastettu ja alusta, jarrut, nivelet jne. hyvässä kunnossa.


Muutenkin auto todella hyvässä kunnossa ja huolettomia kilometrejä varmasti vielä paljon luvassa. Täydellinen huoltokirja ja huollettu aina ajallaan:

-9/2025 katalysaattori, pakosarjan tiiviste

-8/2025 öljyt, öljynsuodatin

-2/2025 puhallinmoottori, jäähdytinnesteet

-11/2024 termostaatti, raitisilmansuodatin, tulpanhatut 1 ja 2 sylinteri

-6/2024 bensansuodatin, aktiivihiilisäiliö, evap venttiili

-5/2024 brembon takajarrusatulat ja jarrupalat molemmille puolille, jarrunesteet, sytytystulpat

-7/2023 jäähdytinnesteen lämpötila anturi, korkeapainepumpun mäntä, huohotinventtiili

-7/2022 ilmastointihuolto

-10/2021 rvs-käsittely

-9/2021 välijäähdytin, ilmastoinnin kenno

-9/2019 205tkm: jakopää, vesipumppu. Vaihtoväli 180tkm.


Lisäksi ruosteita korjattu automaalaamossa 7/2024: konepelti vasen kulma, vasen etulokari alaosa, vasen kynnys, vasen etuoven oviaukko alaosa, vasen takalokasuoja pyöränkaari, oikea kynnys, oikea takalokasuoja pyöränkaari


Auto ei uusi ole, joten käytön jälkeä löytyy:

-Oikeassa taka nurkassa naarmuja

-Takalasinpyyhkijän alapuolelta irronnut pieni maalin pala

-Kuskin penkin verhoilu lähtenyt hajoamaan vasemmalta puolelta.


Autoon on vaihdettu:

-Eibachin madallusjouset 8/2019, jotka on muutoskatsastettu.

-Täysin uusi katalysaattori, jolla ajettu noin 100km ja 2,5" loppu putkisto yhdellä läpivirtaavalla äänenvaimentimella.

-Buetooth autosoitin, jonka myötä äänen laatu parani huomattavasti.

-Mustat lokasuoja vilkut

-Hainevä antenni


Muuta autosta:

-Puolikuppipenkit, jotka todella mukavat istua.

-Talvirenkaina Pirellin nastarenkaat 17" alumiinivanteilla, joissa vielä kulutuspintaa jäljellä

-Kesärenkaat ATS Premium 17" alumiinivanteilla, jotka satiinilakattu. Kesärenkaissa ei paljoa kulutuspintaa jäljellä.


Auton mukaan saa myös Ta-Technix 3" downpipen yhdellä race katalysaattorilla, vakio autosoittimen, vakio vilkut ja uudet pyyhkijät. Näiden asennuksesta voidaan sopia tosi ostajan kanssa.

Downpipen kanssa autossa noin 300hp ja ajoelämys aivan erilainen

Lisähinnasta mukaan myös vikakoodinlukija.


Varmasti jäi paljon vielä sanomatta, joten rohkeasti vaan autosta kysymään. Parhaiten saa kiinni viesteillä, mutta voi myös soittaa. 044 567 2004 Ei vaihtoja, uusi auto löytyy jo.

Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

Seat Leon  4 Lue 166 Seat Leon -arvostelua

Turbot
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

Seat Leon  4 Lue 166 Seat Leon -arvostelua

Turbot

Seat Koeajoja