Volkswagen Polo
UUSI 24H23 900 €
GTI 2,0 TSI 147kW DSG-autom.
Päivitetty 25.08.2026
Helsinki, Uusimaa
ID 15945693
Bensiini
2020
47 000 km
Automaatti
Vähän ajettu / Mukautuva vakionop.säädin / LED paketti / Sport alusta / Digimittaristo / Keyless Access / Black Roof paketti / lämpöpaketti
Rekisterinumero
ZNK-451
Mittarilukema
47 000 km
Moottori
2,0 l, Bensiini
Vuosimalli
2020 (ensirek. 7-2020)
Käyttöönottopäivä
09.07.2020
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Etuveto
Toimistomaksu
269 €
Katsastettu
8/2026
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Valkoinen
WVWZZZAWZLU062922
Teho
147 kW / 200 Hv
Huippunopeus
238 km/h
Kiihtyvyys (0-100)
6,7 s
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
5
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 350 kg
Kokonaismassa
1 780 kg
Vetomassa (jarrullinen)
1 200 kg
Vetomassa (ei jarruja)
670 kg
CO2 -päästöt
163 g/km
Polttoaineen kulutus
Kaupunki: 7,7 l/100 km
Maantie: 4,9 l/100 km
Yhdistetty: 7,5 l/100 km
Energiamerkintä
g/km
CO2 -päästöt
Ajoneuvon historia Suomessa
Rekkari
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
LED-ajovalot
Pysäköintitutka
Sähköpeilit
Kevytmetallivanteet
Urheilullinen alusta
Sadetunnistin
Myyjä
Autoliike, Jäsenenä 23 vuotta
Autokeskus Oy, Konala
Ristipellontie 5-7
00390 Helsinki
00390 Helsinki
Fiksujen ihmisten kasvattamia vaihtoautoja. Kun haluat ostaa vaihtoauton jolla on luotettava tarina – löydät sen meiltä. Jokainen Autokeskuksen vaihtoauto on huolellisesti valikoitu yksilö. Autokeskus on 90-vuotias kotimainen perheyritys.
Kysyttävää kohteesta?
-
Paras aika tavoitella: Ma-pe 10-18, la 10-15
Henkilöautomyynti
Automyyjä
Ristipellontie 5C, Helsinki
Hyötyajoneuvomyynti
Automyyjä
Ristipellontie 5C, Helsinki
Soita
Fiksut kaupat -rahoitus
Hae ennakkoon rahoitus auton ostoon. Positiivisen päätöksen jälkeen voit lähettää tarjouksen myyjälle. Fiksut kaupat -rahoituksen tarjoaja on OP Yrityspankki Oyj.
- Kaikkien pankkien asiakkaille
- Rahoituspäätös jopa heti
- Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
- Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan
Tilastot
Katsottu :
0 kertaa
Suosikkilistattu :
0 kertaa
Yhteydenotot :
0 kpl
Puhelut
?
Puhelinnumeron katsominen lasketaan puheluksi
:
0 kpl
Volkswagen Koeajoja
-
Volkswagen Polo – Piirun verran paremmaksi
Koeajot
21.01.2022Volkswagen Polo – Piirun verran paremmaksi -
Volkswagen Polo – Kansanautoksi Golfin paikalle
Koeajot
15.03.2018Volkswagen Polo – Kansanautoksi Golfin paikalle -
Volkswagen Polo – Ison auton elkeitä
Koeajot
14.07.2014Volkswagen Polo – Ison auton elkeitä -
Tyypit: Volkswagen Polo Variant
Koeajot
05.10.2004Tyypit: Volkswagen Polo Variant -
Koeajo: Volkswagen California vihdoin Suomeen - retkeilyauton ja perheauton onnistunut liitto
Koeajot
15.09.2025Koeajo: Volkswagen California vihdoin Suomeen - retkeilyauton ja perheauton onnistunut liitto -
Koeajo: Volkswagen ID.7 – Onko todella maailman paras auto?
Koeajot
25.06.2025Koeajo: Volkswagen ID.7 – Onko todella maailman paras auto? -
Volkswagen ID.7 - Isompaa ja aiempaa parempaa
Koeajot
29.04.2024Volkswagen ID.7 - Isompaa ja aiempaa parempaa -
Koeajojen toiveuusinta: Volkswagen ID. Buzz - hitti vai huti?
Koeajot
30.11.2023Koeajojen toiveuusinta: Volkswagen ID. Buzz - hitti vai huti?