Audi Q7

UUSI 24H
9 000 €
Päivitetty 29.10.2026 Kokemäki, Satakunta
ID 16077199
next
prev
Audi Q7
Audi Q7
Audi Q7
Audi Q7
UUSI 24H
Diesel
2008
420 000 km
Automaatti
Siistikuntoinen ja ryhdikäs Q7
Perustiedot
Rekisterinumero
UZA-733
Mittarilukema
420 000 km
Moottori
3,0 l, Diesel
Vuosimalli
2008 (ensirek. 7-2008)
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Neliveto
Katsastettu
5/2026
Korimalli
Maastoauto suv
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Musta metalliväri
VIN-numero
WAUZZZ4L39D007937
Tekniset tiedot
Teho
176 kW / 239 Hv
Henkilömäärä
7
Ovien lkm
4
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
2 400 kg
Kokonaismassa
3 150 kg
Vetomassa (jarrullinen)
3 200 kg
Vetomassa (ei jarruja)
750 kg
CO2 -päästöt
260 g/km

Energiamerkintä

G
260 g/km
g/km
CO2 -päästöt
<101 A
101 - 120 B
121 - 130 C
131 - 150 D
151 - 175 E
176 - 200 F
>200 G

Haussa edullisin autovakuutus?

IF
Ajoneuvon historia Suomessa
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Turvallisuus
Kaarrevalot
LED-ajovalot
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Turvatyynyt
Xenon-ajovalot
Käynnistyksenesto
Luistonestojärjestelmä
Sumuvalot
Varashälytin
Kaarrevalot LED-ajovalot Lukkiutumattomat jarrut (ABS) Turvatyynyt Xenon-ajovalot Käynnistyksenesto Luistonestojärjestelmä Sumuvalot Varashälytin
Sisätilat ja mukavuudet
Ajotietokone
Kaadettavat takaistuimet
Keskuslukitus: Avaimella
Peruutuskamera: Kamera takana
Pysäköintitutka
Sähköpeilit
Sähkötoiminen takaluukku
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Ilmastointi: Automaattinen
Katon avausmekanismi: Sähköinen
Penkinlämmittimet
Polttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitin
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkösäätöiset istuimet: Muistilla
Urheiluistuimet
Ajotietokone Kaadettavat takaistuimet Keskuslukitus: Avaimella Peruutuskamera: Kamera takana Pysäköintitutka Sähköpeilit Sähkötoiminen takaluukku Vakionopeudensäädin: Perinteinen Ilmastointi: Automaattinen Katon avausmekanismi: Sähköinen Penkinlämmittimet Polttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitin Sähkökäyttöiset ikkunat Sähkösäätöiset istuimet: Muistilla Urheiluistuimet
Elektroniikka
Audio-liitäntä
Äänentoistojärjestelmä
Bluetooth
Audio-liitäntä Äänentoistojärjestelmä Bluetooth
Muut
Huoltokirja: Paperinen
Kahdet renkaat
Kevytmetallivanteet
Monitoimiohjauspyörä
Turbo
Ilmajouset
Kattoluukku: Panoraama
Lasikatto
Sadetunnistin
Vetokoukku
Huoltokirja: Paperinen Kahdet renkaat Kevytmetallivanteet Monitoimiohjauspyörä Turbo Ilmajouset Kattoluukku: Panoraama Lasikatto Sadetunnistin Vetokoukku
Lisätiedot

Myyntiin uudemman auton tieltä hyvin pidetty, ennakoivasti huollettu ja varmaotteinen 4L-korinen Audi Q7.


Pellin alla on uudemman sukupolven 3.0 TDI V6 CASA-moottori, joka on vanhempaa BUG-konetta huomattavasti paremmassa maineessa ja luotettavampi. Vetopuoli, laatikko ja tekniikka toimivat juuri niin kuin pitääkin, eikä auto kilise tai kolise. Todellinen jatkuva Quattro-neliveto, jolla ei tarvitse talvella tai kärryn kanssa arpoa, pääseekö liikkeelle.


Autoa on huollettu tiheämmin kuin huolto-ohjelma vaatii ja tyyppiviat on hoidettu alta pois:


2024: Jakoketju vaihdettu (löytyy merkintä ja leima huoltokirjasta).


2025: Vaihdettu vaihteistoöljyt (+ RVS-käsittely) sekä joka nurkkaan uudet Brembon jarrulevyt ja palat...

Myyntiin uudemman auton tieltä hyvin pidetty, ennakoivasti huollettu ja varmaotteinen 4L-korinen Audi Q7.


Pellin alla on uudemman sukupolven 3.0 TDI V6 CASA-moottori, joka on vanhempaa BUG-konetta huomattavasti paremmassa maineessa ja luotettavampi. Vetopuoli, laatikko ja tekniikka toimivat juuri niin kuin pitääkin, eikä auto kilise tai kolise. Todellinen jatkuva Quattro-neliveto, jolla ei tarvitse talvella tai kärryn kanssa arpoa, pääseekö liikkeelle.


Autoa on huollettu tiheämmin kuin huolto-ohjelma vaatii ja tyyppiviat on hoidettu alta pois:


2024: Jakoketju vaihdettu (löytyy merkintä ja leima huoltokirjasta).


2025: Vaihdettu vaihteistoöljyt (+ RVS-käsittely) sekä joka nurkkaan uudet Brembon jarrulevyt ja palat.


2026: Vaihdettu ilma-alustan kompressori ja venttiililohko.


Moottoriöljyt vaihdettu kerran vuodessa, vaikka kilometrit eivät ole tulleet täyteen, ja koneessa on käytetty RVS-lisäainetta.


Omistusaikanani autossa ei ole ollut mitään ajoa haittaavaa vikaa. Tällä on ajettu tuhannen kilometrin reissuja yhtä soittoa ja aina on voinut luottaa siihen, että tekniikka pelaa. Huhujen mukaan auto on myös ohjelmoitu.


Tehtaan Offroad Style -korisarja: Järeämmät puskureiden alaosat, pyöränkaarien levikkeet ja ovilistat muovia sekä rosteriset sivuastinlaudat.


Nahkasisusta, panoramakatto, tehtaan oma Webasto, joka myös toimii.

A2DP bluetooth asennussarja, saa musiikin puhelimesta autoon.


Alkuperäiset xenon-polttimot on korvattu kirkkaammilla LED-polttimoilla. Keulan maskiin on upotettu siististi X-Vision Genesis 600 -lisävalo.


Kesäksi näyttävät 22" vanteet vuonna 2025 ostetuilla renkailla. Talveksi 20" vanteet nastarenkailla, joilla ajaa vielä hyvin.


Kauppaan kuuluu myös:

Uusi, käyttämätön ja paketissa oleva DPF (hiukkassuodatin).

Uusi ehjä etumaski (jos haluaa joskus ottaa lisävalon pois ja palauttaa keulan vakioksi).

2 sarjaa uusia jarrulevyjä ja jarrupaloja varalle.

Vanha ilmajousituksen kompressori (itse kompura on ehjä, kuivaimen ryynit vain loppu).

Uusi paketissa oleva INA merkkinen korkeapainepumpun hihna (menee myös nimellä jakohihna. Jakopää on ketjulla, pumppu erillisellä hihnalla keulassa)


Kompuran/venttiililohkon vaihdon yhteydessä on mahdollisesti joku ilmaletku jäänyt huonosti, antaa vikakoodia "järjestelmässä todettu vuoto" ja auton perä molemmilta puolilta laskee 2-3 päivässä alas, auton kun käynnistää, noin 10 sekunttia ja on perä ylhäällä ja ongelma poissa.

Ota yhteyttä
Jörgen Raja
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

Audi Q7  4.2 Lue 37 Audi Q7 -arvostelua

Maasturit Automaatit Dieselit Nelivedot

Myyjä

Jäsenenä 14 vuotta
Jörgen Raja
Yksityinen myyjä
Jörgen Raja, Kokemäki, Satakunta
Kaupat fiksummin?InstructionPyydä myyjältä Fiksua kauppaa, jossa kauppakirja ja maksu hoidetaan luotettavasti palvelumme välityksellä. Fiksuun kauppaan voi hakea OP Yrityspankki Oyj:n tarjoamaa rahoitusta.
Kysyttävää kohteesta?
Soita
 
Puh.
Matkapuhelin
  • Kaikkien pankkien asiakkaille
  • Rahoituspäätös jopa heti
  • Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
  • Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Jörgen Raja
Paras aika tavoitella: 15-20
Kaupat fiksummin?
Pyydä myyjältä Fiksua kauppaa, jossa kauppakirja ja maksu hoidetaan luotettavasti palvelumme välityksellä. Fiksuun kauppaan voi hakea OP Yrityspankki Oyj:n tarjoamaa rahoitusta.
Lue lisää
  • Tunnistettu myyjä ja omistajuus
  • Kauppakirjan sähköinen allekirjoitus
  • Turvallinen maksu

Haussa edullisin autovakuutus?

IF
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

Audi Q7  4.2 Lue 37 Audi Q7 -arvostelua

Maasturit Automaatit Dieselit Nelivedot

Audi Koeajoja