BMW 320
UUSI 24H13 200 €
TwinPower Turbo A Limited xDrive Edition F30 Sedan
Päivitetty 29.08.2026
Rauma, Satakunta
ID 15954094
Bensiini
2013
171 500 km
Automaatti
Siistikuntoinen ja hyvin pidetty BMW 320i xDrive (F30) 2013.
184hv bensiinimoottori ja pehmeästi vaihtava 8-portainen automaatti.
BMW xDrive-neliveto.
184hv bensiinimoottori ja pehmeästi vaihtava 8-portainen automaatti.
BMW xDrive-neliveto.
Rekisterinumero
BPZ-140
Mittarilukema
171 500 km
Moottori
2,0 l, Bensiini
Vuosimalli
2013 (ensirek. 5-2013)
Käyttöönottopäivä
08.05.2013
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Neliveto
Katsastettu
11/2025
Korimalli
Sedan
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Musta
WBA3C31030F796273
Teho
135 kW / 184 Hv
Ovien lkm
4
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 565 kg
Kokonaismassa
2 030 kg
Vetomassa (jarrullinen)
1 700 kg
Vetomassa (ei jarruja)
750 kg
CO2 -päästöt
149 g/km
Polttoaineen kulutus
Maantie: 5,4 l/100 km
Energiamerkintä
g/km
CO2 -päästöt
Ajoneuvon historia Suomessa
Rekkari
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Ajonvakautusjärjestelmä
Käynnistyksenesto
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Turvatyynyt
Isofix-valmius
Luistonestojärjestelmä
Sumuvalot
Ajotietokone
Ilmastointi: Automaattinen
Lohkolämmitin / moottorilämmitin
Penkinlämmittimet
Pysäköintitutka
Sisätilanpistoke
Suksiluukku
Sähköpeilit
Sähkötoiminen takaluukku
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Avaimeton käynnistys
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Ohjaustehostin
Peruutuskamera: Kamera takana
Rengaspainevalvonta -järjestelmä
Start-stop-järjestelmä
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkösäätöiset istuimet: Ilman muistia
Urheiluistuimet
Audio-liitäntä
USB
Äänentoistojärjestelmä
Bluetooth
Älypuhelimen integrointi
Huoltokirja: Sähköinen
Kevytmetallivanteet
Turbo
Kahdet renkaat
Monitoimiohjauspyörä
Myyjä
Jäsenenä 23 vuotta
Juha Törmäkangas
Yksityinen myyjä
Rauma, Satakunta
Kaupat fiksummin?InstructionPyydä myyjältä Fiksua kauppaa, jossa kauppakirja ja maksu hoidetaan luotettavasti palvelumme välityksellä. Fiksuun kauppaan voi hakea OP Yrityspankki Oyj:n tarjoamaa rahoitusta.
Kysyttävää kohteesta?
Soita
Fiksut kaupat -rahoitus
Hae ennakkoon rahoitus auton ostoon. Positiivisen päätöksen jälkeen voit lähettää tarjouksen myyjälle. Fiksut kaupat -rahoituksen tarjoaja on OP Yrityspankki Oyj.
- Kaikkien pankkien asiakkaille
- Rahoituspäätös jopa heti
- Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
- Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Fiksut kaupat
Kun lähetät myyjälle viestin tai alustavan tarjouksen, voit lisätä yhteydenottoon pyynnön Fiksusta kaupasta:
- Tunnistettu myyjä ja omistajuus
- Kauppakirjan sähköinen allekirjoitus
- Turvallinen maksu
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan
Tilastot
Katsottu :
0 kertaa
Suosikkilistattu :
0 kertaa
Yhteydenotot :
0 kpl
Puhelut
?
Puhelinnumeron katsominen lasketaan puheluksi
:
0 kpl
BMW Koeajoja
-
BMW 320e - ladattava kolmonen kohtuullisella budjetilla
Koeajot
01.02.2022BMW 320e - ladattava kolmonen kohtuullisella budjetilla -
BMW 320d – 40 vuotta sporttista nautintoa
Koeajot
30.11.2015BMW 320d – 40 vuotta sporttista nautintoa -
Tyypit: BMW 320 Ci Cabriolet
Koeajot
27.02.2003Tyypit: BMW 320 Ci Cabriolet -
BMW i5 eDrive40 Touring – Luokkansa paras sähköauto
Koeajot
23.08.2024BMW i5 eDrive40 Touring – Luokkansa paras sähköauto -
BMW iX2 xDrive30 – Sähköneliveto bränditietoiselle
Koeajot
22.07.2024BMW iX2 xDrive30 – Sähköneliveto bränditietoiselle -
BMW i5 - Moderni sähköauto ja perinteinen sedan Baijerista
Koeajot
04.04.2024BMW i5 - Moderni sähköauto ja perinteinen sedan Baijerista -
BMW iX M60 - lisää tehoa saanut katumaasturi on maaginen kokemus
Koeajot
27.09.2022BMW iX M60 - lisää tehoa saanut katumaasturi on maaginen kokemus -
BMW i4 M50 - sähköistä M-sarjan BMW:tä kannatti odottaa
Koeajot
09.08.2022BMW i4 M50 - sähköistä M-sarjan BMW:tä kannatti odottaa