BMW 525

11 500 €
KATTOLUUKKU, HUD +PROFESSIONAL NAVI + HIFIT
Päivitetty 17.02.2026 Tampere, Pirkanmaa
ID 15437037
next
prev
BMW 525
BMW 525
BMW 525
BMW 525
BMW 525
BMW 525
BMW 525
BMW 525
BMW 525
BMW 525
BMW 525
BMW 525
BMW 525
BMW 525
BMW 525
BMW 525
BMW 525
BMW 525
BMW 525
BMW 525
Diesel
2011
301 450 km
Manuaali
Siistikuntoinen ja harvinainen manuaali N57!
Perustiedot
Rekisterinumero
ILV-679
Mittarilukema
301 450 km
Moottori
3,0 l, Diesel
Vuosimalli
2011 (ensirek. 11-2011)
Vaihteisto
Manuaali
Vetotapa
Takaveto
Katsastettu
12/2025
Korimalli
Sedan
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Musta metalliväri
Tekniset tiedot
Teho
150 kW / 204 Hv
Vääntö
450 Nm
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
4
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 780 kg
Kokonaismassa
2 315 kg
CO2 -päästöt
160 g/km

Energiamerkintä

E
160 g/km
g/km
CO2 -päästöt
<101 A
101 - 120 B
121 - 130 C
131 - 150 D
151 - 175 E
176 - 200 F
>200 G

Haussa edullisin autovakuutus?

IF
Ajoneuvon historia Suomessa
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Turvallisuus
Ajonvakautusjärjestelmä
Luistonestojärjestelmä
Mäkilähtöavustin
Turvatyynyt
Xenon-ajovalot
Isofix-valmius
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Sumuvalot
Varashälytin
Ajonvakautusjärjestelmä Luistonestojärjestelmä Mäkilähtöavustin Turvatyynyt Xenon-ajovalot Isofix-valmius Lukkiutumattomat jarrut (ABS) Sumuvalot Varashälytin
Sisätilat ja mukavuudet
Ajotietokone
Ilmastointi: Automaattinen
Katon avausmekanismi: Sähköinen
Nahkaverhoilu
Penkinlämmittimet
Pysäköintitutka
Suksiluukku
Sähköpeilit
Sähkötoiminen takaluukku
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Avaimeton käynnistys
Kaadettavat takaistuimet
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Navigointijärjestelmä
Polttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitin
Rengaspainevalvonta -järjestelmä
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkösäätöiset istuimet: Ilman muistia
Urheiluistuimet
Ajotietokone Ilmastointi: Automaattinen Katon avausmekanismi: Sähköinen Nahkaverhoilu Penkinlämmittimet Pysäköintitutka Suksiluukku Sähköpeilit Sähkötoiminen takaluukku Vakionopeudensäädin: Perinteinen Avaimeton käynnistys Kaadettavat takaistuimet Keskuslukitus: Kaukosäätöinen Navigointijärjestelmä Polttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitin Rengaspainevalvonta -järjestelmä Sähkökäyttöiset ikkunat Sähkösäätöiset istuimet: Ilman muistia Urheiluistuimet
Elektroniikka
Audio-liitäntä
Head-Up-näyttö
USB
Bluetooth
Matkapuhelinvarustus
Äänentoistojärjestelmä
Audio-liitäntä Head-Up-näyttö USB Bluetooth Matkapuhelinvarustus Äänentoistojärjestelmä
Muut
Alustasarja
Kattoluukku: Ilman panoraamaa
Monitoimiohjauspyörä
Turbo
Kahdet renkaat
Kevytmetallivanteet
Sadetunnistin
Urheilullinen alusta
Alustasarja Kattoluukku: Ilman panoraamaa Monitoimiohjauspyörä Turbo Kahdet renkaat Kevytmetallivanteet Sadetunnistin Urheilullinen alusta
Lisätiedot

Siitä seuraavalle siistikuntoinen f10 harvinaisemmalla n57+manuaali combolla. Ohjelmoitu ja tehoa pitäs lapun mukaa olla joku 337hv ja sen kyllä tuntee. Saastelaitteet kuitenkin paikallaan ja egr ainoastaan ohjelmoitu pois. (En ohjelmoi takasin)


Auto on siistissä kunnossa ja pelittää niinkuin pitää. Pitkin hampain laitan myyntiin, mutta koiran omistaminen vaatii farmarin melkeenpä tilalle. Ollut luottopeli kyllä. Ollut mulla kohta 3-vuotta ja sen aikana tullut lähes 100tkm ajettua ilman mitään ihmeempää. Jokanen katsastus on mennyt ilman huomioita läpi. Leimataan myös vielä ennen myyntiä. (leimattu 10.12.2025 puhtain paperein)


Ollut mulla aika tarkalla pidolla. Pesty vain käsin ja sisustaa pesty ja suojattu vähän väliä. Toki myllyttämällä sais täydellisen maalipinnan, mutta ikäsekseen todella siistissä kunnossa. Öljyjä...

Siitä seuraavalle siistikuntoinen f10 harvinaisemmalla n57+manuaali combolla. Ohjelmoitu ja tehoa pitäs lapun mukaa olla joku 337hv ja sen kyllä tuntee. Saastelaitteet kuitenkin paikallaan ja egr ainoastaan ohjelmoitu pois. (En ohjelmoi takasin)


Auto on siistissä kunnossa ja pelittää niinkuin pitää. Pitkin hampain laitan myyntiin, mutta koiran omistaminen vaatii farmarin melkeenpä tilalle. Ollut luottopeli kyllä. Ollut mulla kohta 3-vuotta ja sen aikana tullut lähes 100tkm ajettua ilman mitään ihmeempää. Jokanen katsastus on mennyt ilman huomioita läpi. Leimataan myös vielä ennen myyntiä. (leimattu 10.12.2025 puhtain paperein)


Ollut mulla aika tarkalla pidolla. Pesty vain käsin ja sisustaa pesty ja suojattu vähän väliä. Toki myllyttämällä sais täydellisen maalipinnan, mutta ikäsekseen todella siistissä kunnossa. Öljyjä vaihdeltu 10-15tkm välein ja siinä samalla lyöty uusi ilmansuodatin lähes aina. Huoltokirja on uudesta asti kunnossa. Tuotu saksasta muistaakseni 2015. Katoin autoa ostaessani raportin ja näytti ok.


Kesärenkaat hyvässä kunnossa. Talvirenkaat kohtalaiset. Perus 17 tuumaset vakiovanteet on talveks ja kesäks on 20 tuumaset oem vanteet


Varusteina löytyy mm

-Hud

-m-sport sisusta (ruksittu kaikki muut, paitsi listat) sisusta vaalealla nahalla

-professional navi (kartat 2023)

-polttoainekäyttönen lisälämmitin puhelinohjauksella

-pro hifit

-ajastettu ilmanvaihto

-kattoluukku

Jne


Ulkopuolelle retrofitattu M-puskurit ja helmat



Auto kuitenkin 15-vuotta vanha, niin muutamia miinuksia


-kuskin peilin lasi vähän heiluu, mutta on heilunut ostaesta asti.

-kuskin oven kahvat jne perinteisesti mustunut hieman

-tuulilasi on originaali, joten se on vähän naarmuinen. Muutama kiveniskeymä myös löytyy. Toinen on korjattu carglassilla


Kysy lisätietoa ja tarjoa!. Kirjotan huolloista lisää kun kerkeän


Viimeisen 10tkm sisään vaihdettu pyöränlaakeri vänkärin puolelle. Öljyt+suodatin ja samalla myös ilmansuodatin


Kytkin+asetelma vaihdettu ~250tkm kohdilla


Rahoitusmahdollisuus tutun autoliikkeen kautta onnistuu!

Ota yhteyttä
Samuel Luoma
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

BMW 525  4 Lue 287 BMW 525 -arvostelua

Dieselit

Myyjä

Jäsenenä 12 vuotta
Samuel Luoma
Yksityinen myyjä
Samuel Luoma, Tampere, Pirkanmaa
Kaupat fiksummin?InstructionPyydä myyjältä Fiksua kauppaa, jossa kauppakirja ja maksu hoidetaan luotettavasti palvelumme välityksellä. Fiksuun kauppaan voi hakea OP Yrityspankki Oyj:n tarjoamaa rahoitusta.
Kysyttävää kohteesta?
Soita
 
Puh.
Matkapuhelin
  • Kaikkien pankkien asiakkaille
  • Rahoituspäätös jopa heti
  • Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
  • Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Samuel Luoma
Paras aika tavoitella: aina
Kaupat fiksummin?
Pyydä myyjältä Fiksua kauppaa, jossa kauppakirja ja maksu hoituvat luotettavasti palvelumme välityksellä.
Lue lisää
  • Tunnistettu myyjä ja omistajuus
  • Kauppakirjan sähköinen allekirjoitus
  • Turvallinen maksu

Haussa edullisin autovakuutus?

IF
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

BMW 525  4 Lue 287 BMW 525 -arvostelua

Dieselit

BMW Koeajoja