Toyota Proace
L2H1 2,0 D128 Active TL
Last updated 19.07.2026
Raisio, Varsinais-Suomi
ID 15871164
Diesel
2013
193 000 km
Manual
Vähän ajettu ProAce, Kahdet renkaat peltivantein, vetokoukku, lohkolämmitin, ilmastointi
Mileage
193 000 km
Engine
2.0 l, Diesel
Year model
2013 (first reg. 9-2013)
First usage date
13.10.2025
Gearbox
Manual
Drive type
Front wheel
Inspection date
9/2025
Total owner
3
Sub Type
Middle long - low
Car type
Van
Color
Silver
YARXUAHZ8DZ030608
Power
94 kW / 128 Hp
Torque
320 Nm
Acceleration (0-100)
12.2 s
No. of doors
4
Driver Seating Position
Left hand drive
Curb weight
1 847 kg
Gross weight
2 932 kg
Tow weight with brakes
2 000 kg
Tow weight without brakes
750 kg
CO2 -emission
168 g/km
Energy label
g/km
CO2 -emission
Fog lights
Air conditioning: Manual
Cruise control: Traditional
Power steering
Central locking: Remote control
Motor heater
Power windows
Bluetooth
Sound system
Service manual: Paper
Two sets of tyres
Tow bar
Sold via Nettiauto
Instructions for secure vehicle sales
Statistics
Views :
0 times
Favourited :
0 times
Contacts :
0 pcs
Phone calls
?
Checking your phone number is counted as a phone call.
:
0 pcs
Toyota Test drives
-
Toyota Proace 2.0 D 120 hv automaatti
Koeajot
17.01.2020Toyota Proace 2.0 D 120 hv automaatti -
Koeajo: Retkeilyauto Toyota Proace Max tarjoaa monikäyttöisen tukikohdan
Koeajot
10.10.2025Koeajo: Retkeilyauto Toyota Proace Max tarjoaa monikäyttöisen tukikohdan -
Koeajo: Toyota Proace City - Ällistyttävän pihi työjuhta, joka ei jätä pulaan
Koeajot
22.09.2025Koeajo: Toyota Proace City - Ällistyttävän pihi työjuhta, joka ei jätä pulaan -
Koeajo: Toyota Hilux GR Sport II on työkalujen työkalusta laadittu sporttimalli
Koeajot
29.08.2025Koeajo: Toyota Hilux GR Sport II on työkalujen työkalusta laadittu sporttimalli -
Toyota Yaris Cross - Facelift toi tehoa ja turvallisuutta
Koeajot
23.08.2024Toyota Yaris Cross - Facelift toi tehoa ja turvallisuutta -
Koeajo: Toyota Hilux Invincible – Ehkä maailman kestävin automalli
Koeajot
11.04.2024Koeajo: Toyota Hilux Invincible – Ehkä maailman kestävin automalli -
Toyota Corolla Cross - Näppärä nelivetoinen
Koeajot
27.03.2023Toyota Corolla Cross - Näppärä nelivetoinen -
Toyota bZ4X - Myöhässä mahtavana markkinalle?
Koeajot
20.02.2023Toyota bZ4X - Myöhässä mahtavana markkinalle?