Volkswagen Passat
UUSI 24H6 990 €
Variant Highline 2,0 TDI 103 kW (140 hv) BlueMotion Technology DSG-automaatti / Suomi-auto / Nahat / Lohkolämmitin /
Päivitetty 30.07.2026
Porvoo, Uusimaa
ID 15892979
Toimitetaan
Ajoneuvo on toimitettavissa lähellesi. Sovi asiasta tarkemmin myyjän kanssa.
Diesel
2011
252 000 km
Automaatti
Kohtuu kilometrimäärällä, taloudellinen ja tilava farmari Volkswagen Passat, kattavalla Highline varustelutasolla!!
Rekisterinumero
NHX-401
Mittarilukema
252 000 km
Moottori
2,0 l, Diesel
Vuosimalli
2011 (ensirek. 5-2011)
Käyttöönottopäivä
16.05.2011
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Etuveto
Toimistomaksu
199 €
Katsastettu
6/2026
Korimalli
Farmari
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Harmaa
WVWZZZ3CZBE362861
Teho
103 kW / 140 Hv
Huippunopeus
208 km/h
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
4
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 601 kg
Kokonaismassa
2 210 kg
Vetomassa (jarrullinen)
1 800 kg
Vetomassa (ei jarruja)
750 kg
CO2 -päästöt
135 g/km
Polttoaineen kulutus
Kaupunki: 6,3 l/100 km
Maantie: 4,5 l/100 km
Yhdistetty: 5,2 l/100 km
Energiamerkintä
g/km
CO2 -päästöt
Ajoneuvon historia Suomessa
Rekkari
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Ajonvakautusjärjestelmä
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Luistonestojärjestelmä
Ajotietokone
Kaadettavat takaistuimet
Lohkolämmitin / moottorilämmitin
Ohjaustehostin
Sähkökäyttöiset ikkunat
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Ilmastointi: Automaattinen
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Nahkaverhoilu
Penkinlämmittimet
Sähköpeilit
Äänentoistojärjestelmä
Huoltokirja: Paperinen
Kevytmetallivanteet
Kahdet renkaat
Monitoimiohjauspyörä
Myyjä
Autoliike, Jäsenenä 2 vuotta
Etelän Autoliike - Porvoo
Teollisuustie 12
06150 Porvoo
06150 Porvoo
Palvelemme Porvoossa osoitteessa Teollisuustie 12. Löydät meiltä laajan valikoiman vaihtoautoja eri hintaluokissa. Tervetuloa autokaupoille! Etelän Autoliike | Porvoo & Mäntsälä
Soita
Fiksut kaupat -rahoitus
Hae ennakkoon rahoitus auton ostoon. Positiivisen päätöksen jälkeen voit lähettää tarjouksen myyjälle. Fiksut kaupat -rahoituksen tarjoaja on OP Yrityspankki Oyj.
- Kaikkien pankkien asiakkaille
- Rahoituspäätös jopa heti
- Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
- Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan
Tilastot
Katsottu :
0 kertaa
Suosikkilistattu :
0 kertaa
Yhteydenotot :
0 kpl
Puhelut
?
Puhelinnumeron katsominen lasketaan puheluksi
:
0 kpl
Volkswagen Koeajoja
-
Volkswagen Passat GTE – Kahden maan kansalainen
Koeajot
02.01.2021Volkswagen Passat GTE – Kahden maan kansalainen -
Volkswagen Passat GTE Plug-In Hybrid – Sähköä Pasuunaan
Koeajot
11.07.2016Volkswagen Passat GTE Plug-In Hybrid – Sähköä Pasuunaan -
Volkswagen Passat – Edustusauto ja perhefarkku
Koeajot
02.03.2015Volkswagen Passat – Edustusauto ja perhefarkku -
Tyypit: Volkswagen Passat Variant
Koeajot
12.02.2006Tyypit: Volkswagen Passat Variant -
Tyypit: Volkswagen Passat Variant 2.8 V6-30V 4-motion
Koeajot
21.09.2003Tyypit: Volkswagen Passat Variant 2.8 V6-30V 4-motion -
Koeajo: Volkswagen California vihdoin Suomeen - retkeilyauton ja perheauton onnistunut liitto
Koeajot
15.09.2025Koeajo: Volkswagen California vihdoin Suomeen - retkeilyauton ja perheauton onnistunut liitto -
Koeajo: Volkswagen ID.7 – Onko todella maailman paras auto?
Koeajot
25.06.2025Koeajo: Volkswagen ID.7 – Onko todella maailman paras auto? -
Volkswagen ID.7 - Isompaa ja aiempaa parempaa
Koeajot
29.04.2024Volkswagen ID.7 - Isompaa ja aiempaa parempaa