Audi A3
UUSI 24H10 890 €
Sportback Business 1,4 TFSI 90 kW S tronic
Päivitetty 28.07.2026
Kaarina, Varsinais-Suomi
ID 15888142
Toimitetaan
Ajoneuvo on toimitettavissa lähellesi. Sovi asiasta tarkemmin myyjän kanssa.
Bensiini
2014
178 000 km
Automaatti
Suomi-auto / Vakkari / Aut. ilmastointi / Penkinlämmittimet / Juuri huollettu / 2x Renkaat / Juuri saapunut
Rekisterinumero
EMS-260
Mittarilukema
178 000 km
Moottori
1,4 l, Bensiini
Vuosimalli
2014 (ensirek. 1-2014)
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Etuveto
Toimistomaksu
349 €
Katsastettu
11/2025
Korimalli
Viistoperä
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Ruskea
WAUZZZ8V0EA118825
Teho
90 kW / 122 Hv
Vääntö
200 Nm
Huippunopeus
205 km/h
Kiihtyvyys (0-100)
9,3 s
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
4
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 300 kg
Kokonaismassa
1 785 kg
Vetomassa (jarrullinen)
1 400 kg
Vetomassa (ei jarruja)
650 kg
CO2 -päästöt
116 g/km
Polttoaineen kulutus
Kaupunki: 6,1 l/100 km
Maantie: 4,3 l/100 km
Yhdistetty: 5 l/100 km
Energiamerkintä
g/km
CO2 -päästöt
Ajoneuvon historia Suomessa
Rekkari
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajonvakautusjärjestelmä
Luistonestojärjestelmä
Turvatyynyt
Xenon-ajovalot
Isofix-valmius
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Varashälytin
Ajotietokone
Kaadettavat takaistuimet
Ohjaustehostin
Pysäköintitutka
Sähkökäyttöiset ikkunat
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Ilmastointi: Automaattinen
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Penkinlämmittimet
Start-stop-järjestelmä
Sähköpeilit
Audio-liitäntä
Matkapuhelinvarustus
Bluetooth
Äänentoistojärjestelmä
Huoltokirja: Sähköinen
Kevytmetallivanteet
Sadetunnistin
Kahdet renkaat
Monitoimiohjauspyörä
Turbo
Myyjä
Autoliike, Jäsenenä 8 vuotta
Kamux Kaarina
Autoilijankatu 30
20780 Kaarina
20780 Kaarina
Kamuxin Kaarinan myymälässä ulottuvillasi on koko Kamuxin laaja yli 5000 vaihtoauton valikoima. Käytössäsi on myös Saksan ja Ruotsin vaihtoautot. Toimitamme halutessasi auton suoraan kotiovellesi. Tule hankkimaan hyvät Kamux kokemukset Kaarinasta!
Soita
Fiksut kaupat -rahoitus
Hae ennakkoon rahoitus auton ostoon. Positiivisen päätöksen jälkeen voit lähettää tarjouksen myyjälle. Fiksut kaupat -rahoituksen tarjoaja on OP Yrityspankki Oyj.
- Kaikkien pankkien asiakkaille
- Rahoituspäätös jopa heti
- Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
- Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan
Tilastot
Katsottu :
0 kertaa
Suosikkilistattu :
0 kertaa
Yhteydenotot :
0 kpl
Puhelut
?
Puhelinnumeron katsominen lasketaan puheluksi
:
0 kpl
Audi Koeajoja
-
Koeajo: Audi A3 Allstreet – Jokaiselle jotain
Koeajot
13.09.2024Koeajo: Audi A3 Allstreet – Jokaiselle jotain -
Audi A3 – Entistäkin terävämpi
Koeajot
04.09.2020Audi A3 – Entistäkin terävämpi -
Audi A3 g-tron – Eko-kolmonen
Koeajot
07.07.2014Audi A3 g-tron – Eko-kolmonen -
Audi A3 Sportback: Uusiksi oikeista paikoista
Koeajot
30.04.2013Audi A3 Sportback: Uusiksi oikeista paikoista -
Sini myi Audinsa Baanassa ja yllättyi tarjouksista: “Päätös oli helppo”
Jutut
04.12.2025Sini myi Audinsa Baanassa ja yllättyi tarjouksista: “Päätös oli helppo” -
Koeajo: Audi A6 Avant e-hybrid peittoaa katumaasturit ajettavuudellaan
Koeajot
18.11.2025Koeajo: Audi A6 Avant e-hybrid peittoaa katumaasturit ajettavuudellaan -
Audi Q8 e-tron Progress - Iso sähköauto kohtuullisella panoksella
Koeajot
24.07.2023Audi Q8 e-tron Progress - Iso sähköauto kohtuullisella panoksella -
Audi RS 3 - polttomoottoriauto hyökkää kuin hyeena
Koeajot
23.05.2023Audi RS 3 - polttomoottoriauto hyökkää kuin hyeena