BMW 328

Päivitetty 27.01.2026 Kajaani, Kainuu
ID 15492779
BMW 328
Bensiini
1998
279 000 km
Manuaali
Teknisesti hyvässä kunnossa.
Katsastettu 31.10.25
Perustiedot
Mittarilukema
279 000 km
Moottori
2,8 l, Bensiini
Vuosimalli
1998
Vaihteisto
Manuaali
Vetotapa
Takaveto
Korimalli
Sedan
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Vihreä metalliväri
Tekniset tiedot
Teho
142 kW / 193 Hv
Ohjauslaite
Vasemmalla
Turvallisuus
Ajonvakautusjärjestelmä
Luistonestojärjestelmä
Turvatyynyt
Käynnistyksenesto
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Varashälytin
Ajonvakautusjärjestelmä Luistonestojärjestelmä Turvatyynyt Käynnistyksenesto Lukkiutumattomat jarrut (ABS) Varashälytin
Sisätilat ja mukavuudet
Ajotietokone
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Nahkaverhoilu
Pysäköintitutka
Sähkökäyttöiset ikkunat
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Ilmastointi: Automaattinen
Lohkolämmitin / moottorilämmitin
Ohjaustehostin
Sisätilanpistoke
Sähköpeilit
Ajotietokone Keskuslukitus: Kaukosäätöinen Nahkaverhoilu Pysäköintitutka Sähkökäyttöiset ikkunat Vakionopeudensäädin: Perinteinen Ilmastointi: Automaattinen Lohkolämmitin / moottorilämmitin Ohjaustehostin Sisätilanpistoke Sähköpeilit
Elektroniikka
Audio-liitäntä
Äänentoistojärjestelmä
Audio-liitäntä Äänentoistojärjestelmä
Muut
Alustasarja
Alustasarja
Lisätiedot

Siitä nelikutonen eteenpäin ylimääräisenä, voi ehdottaa halvempaa farmariautoa välirahan kanssa tai suoraan rahalla mieluiten. Käteisostajalle hinta saadaan kohdalleen.

Yhteydenotot s-posti tai whatsapp.


-Lohkolämmitin ja sisätilanpistoke löytyy

-Vakionopeudensäädin

-Ilmastointi


Teknisesti täysin toimiva ja pysyy nesteet ja öljyt sisässä, huollettu säännöllisesti ja ennakoivasti myös vaihdettu osaa.

Viimeisimmäksi pari kuukautta sitten laitettu

Öljysuodattimen jalan tiiviste.

Imusarjan alla...

Siitä nelikutonen eteenpäin ylimääräisenä, voi ehdottaa halvempaa farmariautoa välirahan kanssa tai suoraan rahalla mieluiten. Käteisostajalle hinta saadaan kohdalleen.

Yhteydenotot s-posti tai whatsapp.


-Lohkolämmitin ja sisätilanpistoke löytyy

-Vakionopeudensäädin

-Ilmastointi


Teknisesti täysin toimiva ja pysyy nesteet ja öljyt sisässä, huollettu säännöllisesti ja ennakoivasti myös vaihdettu osaa.

Viimeisimmäksi pari kuukautta sitten laitettu

Öljysuodattimen jalan tiiviste.

Imusarjan alla olevat vesiputket uusittu.

Vanoksen tiivisteet ja muut hilut.

Venttiilikopan tiivisteet ja imusarjan tiivisteet.

Kampiakselin asentotunnistin.

Käsijarru kengät.


Vuosi sitten laitettu perään ja takakelkkaan punaiset uretaanipuslat ja samassa takakelkan kiinnityspisteet korin päästä tarkistettu ettei ollut repeämiä joka on tyyppivika näissä yleensä ja samassa vahvistettu vahvikepaloilla hitsaamalla.

Vaihdelaatikon kumityynyt vaihdettu ja samalla laitettu uusi vaihdevivusto.

jarrupalat eteen, kulumisanturi meni rikki vaihdon yhteydessä niin näyttää mittaristoon kulumis ja luistoneston valoa.

Koiranluut taakse.

Löytyy Jomin säädettävä alustasarja (muutoskatsastettu).

Takavaimennin vaihdettu virtaavampaan maltillisilla äänillä.


Sitten vikoja näissä aina jotain löytyy, kosmeettisina on takakontin ruosteet mitkä on vielä kiinniotettavissa, kuskin ovesta kerkesin ottaa jo kiinni, pitäisi vielä kitata ja maalata uusiksi (löytyy korinväristä paikkamaalia pari spraypurkkia) muuten on siisti korinen.


Välillä starttuuttaa pitempään ekalla startilla, toisella starttauksella lähtee heti käyntiin normaalisti. en ole löytänyt tälle vielä vikaa ja ei ole itseä haitannut eikä vaikuta auton toimintaan ja on joka päiväisessä ajossa, vedot on tallessa.


Auton omasta mittaristosta meni lämpömittari niin tilalle on vaihdettu toinen mittaristo mitä ei ole vielä koodattu omille kilsoille ja saa vanhan mittariston mukaan. nyt kilsaero vajaa 8 tkm, joten todelliset kilsat on reilu 270tkm. Ja kuvat otettu kesällä -25 kun mittaristo on vaihdettu.


Pohja on kova mutta pintaruosteen alkuja siellä täällä.


Moottoriöljyt on vaihdeltu 10tkm välein, viimeisimmäksi on vaihdettu myös perä ja vaihteistoöljyt ja kaikki suodattimet.

Talvirenkaat ok kuntoiset ei puutu nastoja.

Kesärenkaat löytyy mukaan perus 17 aluvanteilla, takapyörille laitettu uudet renkaat, etusilla ajaa vielä kesän.

Uusi akku laitettu 1.1.26

Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

BMW 328  3.9 Lue 86 BMW 328 -arvostelua

Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

BMW 328  3.9 Lue 86 BMW 328 -arvostelua

BMW Koeajoja