BMW 530

UUSI 24H
22 900 €
12 kWh, G30 530e A Luxury Line, Imperial Blue
Päivitetty 20.08.2026 Turku, Varsinais-Suomi
ID 15935662
next
prev
BMW 530
BMW 530
BMW 530
BMW 530
BMW 530
BMW 530
BMW 530
BMW 530
UUSI 24H
Hybridi (bensiini/sähkö)
2019
95 500 km
Ei tiedossa
Suurempi 12 kWh akku (SOH 88,2 %), uudempi mittaristo, lasikattoluukku, p-kamera, comfort nahat muistilla, lämpöistuimet myös takana, HUD, adaptiiviset led-valot, driving & parking assist, keyless jne
Perustiedot
Rekisterinumero
ETM-518
Mittarilukema
95 500 km
Moottori
2,0 l, Hybridi (bensiini/sähkö)
Vuosimalli
2019 (ensirek. 7-2019)
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Takaveto
Katsastettu
8/2025
Omistajia
2
Korimalli
Sedan
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Sininen metalliväri
VIN-numero
WBAJA91040B466830
Tekniset tiedot
Teho
185 kW / 252 Hv
Vääntö
420 Nm
Kiihtyvyys (0-100)
6,2 s
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
4
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 845 kg
Kokonaismassa
2 420 kg

Haussa edullisin autovakuutus?

IF
Ajoneuvon historia Suomessa
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Turvallisuus
Adaptiiviset ajovalot
Hätäjarrutusavustin
Katveavustin
LED-ajovalot
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Pysäköintiavustin
Törmäysvaroitin
Ajonvakautusjärjestelmä
Isofix-valmius
Käynnistyksenesto
Luistonestojärjestelmä
Mäkilähtöavustin
Turvatyynyt
Varashälytin
Adaptiiviset ajovalot Hätäjarrutusavustin Katveavustin LED-ajovalot Lukkiutumattomat jarrut (ABS) Pysäköintiavustin Törmäysvaroitin Ajonvakautusjärjestelmä Isofix-valmius Käynnistyksenesto Luistonestojärjestelmä Mäkilähtöavustin Turvatyynyt Varashälytin
Sisätilat ja mukavuudet
Ajotietokone
Ilmastointi: Automaattinen
Kaistavahti
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Navigointijärjestelmä
Ohjaustehostin
Peruutuskamera: Kamera takana
Pysäköintitutka
Start-stop-järjestelmä
Sähköpeilit
Sähkötoiminen takaluukku
Avaimeton käynnistys
Kaadettavat takaistuimet
Katon avausmekanismi: Sähköinen
Nahkaverhoilu
Nopeusrajoitus -tunnistin
Penkinlämmittimet
Polttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitin
Rengaspainevalvonta -järjestelmä
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkösäätöiset istuimet: Muistilla
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Ajotietokone Ilmastointi: Automaattinen Kaistavahti Keskuslukitus: Kaukosäätöinen Navigointijärjestelmä Ohjaustehostin Peruutuskamera: Kamera takana Pysäköintitutka Start-stop-järjestelmä Sähköpeilit Sähkötoiminen takaluukku Avaimeton käynnistys Kaadettavat takaistuimet Katon avausmekanismi: Sähköinen Nahkaverhoilu Nopeusrajoitus -tunnistin Penkinlämmittimet Polttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitin Rengaspainevalvonta -järjestelmä Sähkökäyttöiset ikkunat Sähkösäätöiset istuimet: Muistilla Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Elektroniikka
Audio-liitäntä
Head-Up-näyttö
Älypuhelimen integrointi
Bluetooth
USB
Äänentoistojärjestelmä
Audio-liitäntä Head-Up-näyttö Älypuhelimen integrointi Bluetooth USB Äänentoistojärjestelmä
Muut
Huoltokirja: Sähköinen
Kahdet renkaat
Kevytmetallivanteet
Sadetunnistin
Hybridiauton plug-in latauspistoke
Kattoluukku: Ilman panoraamaa
Monitoimiohjauspyörä
Turbo
Huoltokirja: Sähköinen Kahdet renkaat Kevytmetallivanteet Sadetunnistin Hybridiauton plug-in latauspistoke Kattoluukku: Ilman panoraamaa Monitoimiohjauspyörä Turbo
Lisätiedot

Oikein siistissä kunnossa oleva auto joka on ollut keski-ikäisen miehen käytössä eikä sillä ole kuljetettu lapsia, kotieläimiä tai muutakaan tavaraa. Autossa ei ole myöskään tupakoitu eikä sillä ole kolarihistoriaa. Pelleissä ei ole kolhuja tai syviä naarmuja eikä penkeissä repeämiä eli auto on yleisesti ottaen oikein oikein siistissä kunnossa.


Kauppaan kuuluu 2 sarjaa BMW:n alkuperäisiä vanteita joissa molemmissa misukan renkaat (kts kuvat) ja näistä kitkoissa on enemmän pintaa. Suvikumeillakin ajaa vielä pari kautta.

Mukaan tulee myös 2 kpl latausjohtoja eli akuston saa täyteen niin kotona kuin julkisilla latausasemilla. Avaimia on luonnolisesti 2 kpl.


Viimeisin huolto on tehty toukokuussa joten hetkeen ei tule huoltotarpeita. Auto on hiljattain kevyellä kädellä myllytetty sekä vahat laitettu sen jälkeen pintaan. Penkit ja nahkapinnat on myös...

Oikein siistissä kunnossa oleva auto joka on ollut keski-ikäisen miehen käytössä eikä sillä ole kuljetettu lapsia, kotieläimiä tai muutakaan tavaraa. Autossa ei ole myöskään tupakoitu eikä sillä ole kolarihistoriaa. Pelleissä ei ole kolhuja tai syviä naarmuja eikä penkeissä repeämiä eli auto on yleisesti ottaen oikein oikein siistissä kunnossa.


Kauppaan kuuluu 2 sarjaa BMW:n alkuperäisiä vanteita joissa molemmissa misukan renkaat (kts kuvat) ja näistä kitkoissa on enemmän pintaa. Suvikumeillakin ajaa vielä pari kautta.

Mukaan tulee myös 2 kpl latausjohtoja eli akuston saa täyteen niin kotona kuin julkisilla latausasemilla. Avaimia on luonnolisesti 2 kpl.


Viimeisin huolto on tehty toukokuussa joten hetkeen ei tule huoltotarpeita. Auto on hiljattain kevyellä kädellä myllytetty sekä vahat laitettu sen jälkeen pintaan. Penkit ja nahkapinnat on myös käsitelty hiljattain asiankuuluvalla aineella ja autoa on muutenkin puunattu tasaisin välein sekä pesty aina vain käsin.


Kaupan käynti ja tinkaaminen mieluiten kasvostusten ja jos asut kauempana niin soita rohkeasti ja kysy lisää jos unohdin kertoa jotain tai haluat nähdä esim lisää kuvia. Vaihdossa

en tarvitse mitään kulkinetta koska taloudesta löytyy myös toinen auto jolla hoituu tarvittava liikkuminen.


Päivitän kuvat paremmiksi kun kerkeän..

Ota yhteyttä
Tommi Airasmäki
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

BMW 530  4.1 Lue 463 BMW 530 -arvostelua

Automaatit Plug-in hybridit

Myyjä

Jäsenenä 7 vuotta
Tommi Airasmäki
Yksityinen myyjä
Tommi Airasmäki, Turku, Varsinais-Suomi
Kaupat fiksummin?InstructionPyydä myyjältä Fiksua kauppaa, jossa kauppakirja ja maksu hoidetaan luotettavasti palvelumme välityksellä. Fiksuun kauppaan voi hakea OP Yrityspankki Oyj:n tarjoamaa rahoitusta.
Kysyttävää kohteesta?
Soita
 
Puh.
Matkapuhelin
  • Kaikkien pankkien asiakkaille
  • Rahoituspäätös jopa heti
  • Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
  • Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Tommi Airasmäki
Paras aika tavoitella: 10.00-22.00
Kaupat fiksummin?
Pyydä myyjältä Fiksua kauppaa, jossa kauppakirja ja maksu hoidetaan luotettavasti palvelumme välityksellä. Fiksuun kauppaan voi hakea OP Yrityspankki Oyj:n tarjoamaa rahoitusta.
Lue lisää
  • Tunnistettu myyjä ja omistajuus
  • Kauppakirjan sähköinen allekirjoitus
  • Turvallinen maksu

Haussa edullisin autovakuutus?

IF
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

BMW 530  4.1 Lue 463 BMW 530 -arvostelua

Automaatit Plug-in hybridit

BMW Koeajoja