Toyota Corolla
UUSI 24H21 950 €
Hatchback 1,8 Hybrid ** Suomi-Auto / Koukku / ACC / Juuri huollettu / Juuri Katsastettu **
Päivitetty 21.09.2026
Tampere, Pirkanmaa
ID 16000788
Toimitetaan
Ajoneuvo on toimitettavissa lähellesi. Sovi asiasta tarkemmin myyjän kanssa.
Hybridi (bensiini/sähkö)
2020
84 000 km
Ei tiedossa
** Suomi-Auto / Koukku / ACC / Juuri huollettu / Juuri Katsastettu **
Rekisterinumero
YXI-163
Mittarilukema
84 000 km
Moottori
1,8 l, Hybridi (bensiini/sähkö)
Vuosimalli
2020 (ensirek. 9-2020)
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Etuveto
Toimistomaksu
349 €
Korimalli
Viistoperä
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Punainen
SB1K93BE40E135224
Teho
90 kW / 122 Hv
Huippunopeus
180 km/h
Kiihtyvyys (0-100)
10,9 s
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
4
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 360 kg
Vetomassa (jarrullinen)
750 kg
Vetomassa (ei jarruja)
450 kg
CO2 -päästöt
101 g/km
Polttoaineen kulutus
Yhdistetty: 5 l/100 km
Energiamerkintä
g/km
CO2 -päästöt
Ajoneuvon historia Suomessa
Rekkari
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Sumuvalot
Navigointijärjestelmä
Sadetunnistin
Vetokoukku
Myyjä
Autoliike, Jäsenenä 9 vuotta
Saka Finland Oy Tampere
Sellukatu 8
33400 Tampere
33400 Tampere
Tervetuloa Tampereen Sakalle – autokauppaan, jossa voi olla valinnastasi varma. Saka Tampere on autoliike, jonka laajaan valikoimaan kuuluu vain hyviä käytettyjä autoja. Kauttamme on saatavillasi myös Sakan koko 4000 käytetyn auton valikoima.
Tampereen autoliikkeen myyntitiimi tekee kaikkensa, että vaihtoauton ostaminen on sinulle helppoa ja olet valintaasi tyytyväinen. Muistathan, että toimitamme valikoimaamme kuuluvat vaihtoautot kaikkialle Suomeen.
Kysyttävää kohteesta?
WhatsApp
-
Paras aika tavoitella: Ma-pe 10-18La 10-16Su suljettuChat 8:30-22:30
Vain Whatsapp keskustelut
Ei puheluita
Sellukatu 8 33400 Tampere, Tampere
Vain Whatsapp keskustelut
Ei puheluita
Sellukatu 8 33400 Tampere, Tampere
Soita
Fiksut kaupat -rahoitus
Hae ennakkoon rahoitus auton ostoon. Positiivisen päätöksen jälkeen voit lähettää tarjouksen myyjälle. Fiksut kaupat -rahoituksen tarjoaja on OP Yrityspankki Oyj.
- Kaikkien pankkien asiakkaille
- Rahoituspäätös jopa heti
- Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
- Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan
Tilastot
Katsottu :
0 kertaa
Suosikkilistattu :
0 kertaa
Yhteydenotot :
0 kpl
Puhelut
Puhelinnumeron katsominen lasketaan puheluksi
:
0 kpl
Toyota Koeajoja
-
Toyota Corolla Sedan Hybrid - perusautoilua pihistellen
Koeajot
08.11.2019Toyota Corolla Sedan Hybrid - perusautoilua pihistellen
-
Toyota Corolla Touring Sports 2,0 Hybrid – tyylikästä perusautoilua
Koeajot
10.09.2019Toyota Corolla Touring Sports 2,0 Hybrid – tyylikästä perusautoilua
-
Toyota Corolla – 50 vuotta keskiluokan keisarina
Koeajot
02.05.2016Toyota Corolla – 50 vuotta keskiluokan keisarina
-
Tyypit: Toyota Corolla 1.8 VVTL-i T Sport
Koeajot
12.03.2004Tyypit: Toyota Corolla 1.8 VVTL-i T Sport -
Koeajo: Suomalaisten suosikki Toyota Yaris Cross sai pienen päivityksen
Koeajot
14.09.2026Koeajo: Suomalaisten suosikki Toyota Yaris Cross sai pienen päivityksen -
Koeajo: Retkeilyauto Toyota Proace Max tarjoaa monikäyttöisen tukikohdan
Koeajot
10.10.2025Koeajo: Retkeilyauto Toyota Proace Max tarjoaa monikäyttöisen tukikohdan -
Koeajo: Toyota Proace City - Ällistyttävän pihi työjuhta, joka ei jätä pulaan
Koeajot
22.09.2025Koeajo: Toyota Proace City - Ällistyttävän pihi työjuhta, joka ei jätä pulaan -
Koeajo: Toyota Hilux GR Sport II on työkalujen työkalusta laadittu sporttimalli
Koeajot
29.08.2025Koeajo: Toyota Hilux GR Sport II on työkalujen työkalusta laadittu sporttimalli