Volkswagen Golf Verified

PÄIVITETTY 24H
8 800 €
Variant Allstar 2,0 TDI 110 kW (150 hv)
Päivitetty 05.07.2026 Lahti, Päijät-Häme
ID 15844444
next
prev
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
PÄIVITETTY 24H
Diesel
2017
287 000 km
Manuaali
Myydään erittäin tarkalla pidolla ollut oma silmäteräni työmatkan lyhenemisen vuoksi! Erittäin hyvillä varusteilla ja ilman adblue-tekniikkaa! Tähän rahaan saa parempaa yksilöä etsiä.
Perustiedot
Rekisterinumero
GMI-800
Mittarilukema
287 000 km
Moottori
2,0 l, Diesel
Vuosimalli
2017 (ensirek. 1-2017)
Käyttöönottopäivä
05.01.2017
Vaihteisto
Manuaali
Vetotapa
Etuveto
Katsastettu
1/2026
Omistajia
2
Korimalli
Farmari
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Harmaa metalliväri
VIN-numero
VWVZZZAUZHP550534
Tekniset tiedot
Teho
110 kW / 150 Hv
Vääntö
320 Nm
Kiihtyvyys (0-100)
8,9 s
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
4
Ohjauslaite
Vasemmalla

Haussa edullisin autovakuutus?

IF
Ajoneuvon historia Suomessa
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Turvallisuus
Adaptiiviset ajovalot
Hätäjarrutusavustin
Kaarrevalot
Luistonestojärjestelmä
Mäkilähtöavustin
Turvatyynyt
Varashälytin
Ajonvakautusjärjestelmä
Isofix-valmius
Käynnistyksenesto
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Sumuvalot
Törmäysvaroitin
Xenon-ajovalot
Adaptiiviset ajovalot Hätäjarrutusavustin Kaarrevalot Luistonestojärjestelmä Mäkilähtöavustin Turvatyynyt Varashälytin Ajonvakautusjärjestelmä Isofix-valmius Käynnistyksenesto Lukkiutumattomat jarrut (ABS) Sumuvalot Törmäysvaroitin Xenon-ajovalot
Sisätilat ja mukavuudet
Ajotietokone
Ilmastointi: Automaattinen
Keskuslukitus: Avaimeton
Lämmitettävä ohjauspyörä
Ohjaustehostin
Peruutuskamera: Kamera takana
Pysäköintitutka
Sisätilanpistoke
Suksiluukku
Sähköpeilit
Avaimeton käynnistys
Kaadettavat takaistuimet
Lohkolämmitin / moottorilämmitin
Navigointijärjestelmä
Penkinlämmittimet
Polttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitin
Rengaspainevalvonta -järjestelmä
Start-stop-järjestelmä
Sähkökäyttöiset ikkunat
Vakionopeudensäädin: Mukautuva
Ajotietokone Ilmastointi: Automaattinen Keskuslukitus: Avaimeton Lämmitettävä ohjauspyörä Ohjaustehostin Peruutuskamera: Kamera takana Pysäköintitutka Sisätilanpistoke Suksiluukku Sähköpeilit Avaimeton käynnistys Kaadettavat takaistuimet Lohkolämmitin / moottorilämmitin Navigointijärjestelmä Penkinlämmittimet Polttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitin Rengaspainevalvonta -järjestelmä Start-stop-järjestelmä Sähkökäyttöiset ikkunat Vakionopeudensäädin: Mukautuva
Elektroniikka
Bluetooth
Matkapuhelinvarustus
Bluetooth Matkapuhelinvarustus
Muut
Huoltokirja: Paperinen
Kevytmetallivanteet
Sadetunnistin
Vetokoukku
Kahdet renkaat
Monitoimiohjauspyörä
Turbo
Huoltokirja: Paperinen Kevytmetallivanteet Sadetunnistin Vetokoukku Kahdet renkaat Monitoimiohjauspyörä Turbo
Lisätiedot

Tähän autoon saatavilla juuri sinulle sopiva rahoitus! Alkaen 2.99% + kulut, jopa ilman käsirahaa!


Hae luottopäätös: https://rahoitustie.fi/tee-hakemus/


Saat meiltä kaikki lisäpalvelut joita tarvitset.


Haluatko rahoituspäätöksen nopeasti? Laita whatsappia tai soita suoraan minulle.

Puh. +358 50 4216782 / Tomi Olenius - Rahoitustie


Tai OP-rahoitus fiksut-kaupat palvelun kautta.


Myyntiin ikäisekseen erittäin hienokuntoinen seiskakoppanen farkku golf joka ollut itsellä sekä päivittäisessä ajossa sekalaisella kaupunki- ja matka-ajolla ja työmatka-ajossa. Nyt kuitenkin työmatkan lyhennyttyä ei ole tarvetta enään dieselautolle ja tästä joutaisi minulta kolmannelle...

Tähän autoon saatavilla juuri sinulle sopiva rahoitus! Alkaen 2.99% + kulut, jopa ilman käsirahaa!


Hae luottopäätös: https://rahoitustie.fi/tee-hakemus/


Saat meiltä kaikki lisäpalvelut joita tarvitset.


Haluatko rahoituspäätöksen nopeasti? Laita whatsappia tai soita suoraan minulle.

Puh. +358 50 4216782 / Tomi Olenius - Rahoitustie


Tai OP-rahoitus fiksut-kaupat palvelun kautta.


Myyntiin ikäisekseen erittäin hienokuntoinen seiskakoppanen farkku golf joka ollut itsellä sekä päivittäisessä ajossa sekalaisella kaupunki- ja matka-ajolla ja työmatka-ajossa. Nyt kuitenkin työmatkan lyhennyttyä ei ole tarvetta enään dieselautolle ja tästä joutaisi minulta kolmannelle omistajalle tyylikäs ja moderni dieselauto varusteista luopumatta mutta kaikki ylimääräinen hajoava on jätetty pois. Kova 6v manuaaliaski eikä DSG-murheita, ei vikaantuvaa adblue järjestelmää, ei hajoavia turhanpäiväisiä avustavia järjestelmiä. Ei hajoavaa haldex-nelikkoa, hyvin pärjännyt talvet kun panostaa laaturenkaisiin. Adaptiivinen vakkari ja webasto tuomaan mukavuutta ajoon. Auto on itselle ollut enemmänkin kuin vain pelkkä kulkuväline ja sen näkee ulkokuoresta.



Autohan siis tosiaan 2017 vuoden golf 2.0 tdi, 6v manuaali etuveto. Viimeisiä sarjassansa ilman adblue-tekniikkaa. Huollettu uudesta asti 15tkm välein eikä koskaan ajettu longlife-huoltojen mukaan mitään 30tkm huoltoväliä. ERITTÄIN tarkalla pidolla ollut ykkösomistajalla niinkuin minullakin. Siksi pysynyt hyvänä eikä syö öljyä. Koneessa vedot tallella. Turbo, suuttimet, hiukkassuodatin ja vauhtipyörä alkuperäiset. 90tkm kohdalla tehdastakuuseen uusi kytkimen työsylinteri ja kytkinpaketti paineasetelmineen ja painelaakeri. Kytkin pitää mainiosti vieläkin vaikka kärry perässäkin. Moottoriöljyt ja suodatin aina vaihdettu VÄHINTÄÄN 15tkm välein. Minun aikana välillä jopa 10tkm. Historia tiedossa täysin 100%. Olen toinen omistaja ja auto ollut minua ennen yhdellä omistajalla joka ostanut auton Seinäjoen Käyttöautolta uutena v. 2017, 2024 syyskuussa ostin auton eli ensimmäisellä omistajalla ensimmäiset päälle 7 vuotta. Siitä lähtien ollut minulla jokapäiväisessä ajossa.


Auto ruostesuojattu uudehkona Finikorin Täysturvalla ja pyöränkotelot lisäruiskutettu kotelosuojalla. Autossa keraaminen pinnoite Ceramic Pro 9H ja näistä dokumentit tallella. Huoltokäsittely tehty pinnoitteeseen 2024 Ceramic Pro valtuutetussa liikkeessä ja edelleen hylkii hyvin vettä ja likaa. Helppo pitää puhtaana.


Autossa erittäin fiksut varusteet, tehdaswebastoa ei ole mutta Eberspächer lisälämmitin laitettu 2022 lokakuussa edellisen omistajan toimesta. Puhelinsovelluksen kautta suorakäynnistys / ajastusmaheollisuus ja GPS-seuranta matkapuhelinverkon kautta ThermoConnect sovelluksella sekä suorakäynnistysnappi ratin alla kojelaudassa. Eli ei fyysistä kaukosäädintä mutta etuna se että jos haluaa suoraan käynnistää niin voi olla vaikka 500km päässä autosta ja webaston saa pöhisemään silti.


Keulalla CAN-väyläohjauksella X-Vision Genesis 600. Rele konehuoneessa relerasiassa.


Kesärenkaat hyvät Yokohama BluEarth ES32, 235/40R18 Audi Rotor replica-aluvanteilla. 30.3.2026 uusittu 2 rengasta eteen täysin uudet, takarenkaissa 5-6mm pintaa.


Talvirenkaat VW orkkis vanteilla, pulverimaalattu joskus entisen omistajan toimesta mustaksi, paikoin halkeilee maali vähän mutta asialliset kyllä vielä. 205/60R16 Hakkapeliitta 9, n. 5-6mm pintaa. Säilytetty kesät pimeässä ja viileässä, ei kovettuneet.


Autoon tehty juuri täyshuolto kaikilla suodattimilla ja jakopää+vesipumppu merkkiliikkeessä. Kuvissa näkyy osa huoltotositteista, tosikiinnostuneet ottakoon yhteyttä niin laittelen loput kuvat, ilmoitukseen ei kaikkia saanut laitettua, max 24 kuvaa. Autossa on digitaalinen huolto-ohjelma ja sen lisäksi paperinen huoltokirja kun 1. omistaja käyttänyt paikallisessa AD-ketjun korjaamossa pääsääntöisesti, silloin tällöin merkkarilla ja merkkarilta tullut digikirjaan merkinnät. Huoltohistoria TÄYSIN aukoton. Leimat huoltokirjassa kaikissa.


Auto jo kohta 10 vuotta vanha joten tietysti sanomistakin löytyy jottei ihan pelkäksi kehumiseksi mene. Tähän hintaan saat kuitenkin parempaa etsiä, autoa on pidetty erittäin tarkasti niin huoltojen kun maalipinnankin osalta.


- kuskin turvavyö ei kelaannu aina kauheen hyvin mutta leimalla ei tullut sanomista, puhtain paperein leimattu tammikuu 26.



-tuulilasissa kiveniskuja ja hieman naarmuinen / kulunut. erityisesti kirkkaalla aurinkoisella kelillä korostuu tuulilasin kuluneisuus/naarmuisuus, muuten näkee hyvin läpi


-takapuskurissa oikealla tosi pieni naarmu kun piha-aitauksen avattava portti hipaisi puskuriin vieden siitä maalit mukana, ei juurikaan näy harmaassa autossa ja saisi kyllä siistittyä helposti.


-tarkkaan jos katsoo niin takakaarissa alkavaa ruostekukkaa mutta jos haluaa kiinni ottaa niin saisikin vielä fiksusti otettua.



Autossa hyvät varusteet mm.


adaptiivinen vakkari, hätäjarrutusavustin, peruutuskamera, tutkat eteen ja taakse, automaatti-ilmastointi, webasto, ratinlämmitin, ilmastoitu hanskalokero, xenon-ajovalot, penkinlämppärit tietty molemmissa etupenkeissä, sähköisesti piiloontaittuva vetokoukku, mäkilähtöavustin (Auto Hold), keyless access (avaimeton kulku etuovista ja avaimeton käynnistys) ulkopeilit lämmitettävät ja sähkösesti taittuvat + säädettävät.


Defa lohkolämmitin ja sisälämppäri sekä CTEK-ylläpitolaturi 12V akulle. Näille omat pistokkeet keulassa, toisen pistokkeen takana sisähaara + lohkolämmitin ja toisen takana ylläpitolaturi.


HUOM! Tosiostajan löytyessä kuljetus mahdollinen mihin tahansa Suomeen sopimuksen mukaan rahaa vastaan.


Vaihtoja voi ehdottaa mutta lähtökohtaisesti vaihto pelkkään rahaan. Dieselautoja en tarvitse vaihdossa.


Ota yhteyttä rohkeasti jos kiinnostuit, olen itse auton virallinen omistaja mutta pääasiallinen käyttäjä on auton haltija, poikani Niko Niinimäki. Tiedustelut mieluiten häneltä Whatsapp tai puhelimitse 0401846151

Ota yhteyttä
Ari Niinimäki
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

Volkswagen Golf  3.9 Lue 1511 Volkswagen Golf -arvostelua

Farmarit Dieselit Varmennetut ilmoitukset

Myyjä

Jäsenenä 18 vuotta
Ari Niinimäki
Tunnistettu yksityinen myyjä valmiina Fiksuihin kauppoihin.
Ari Niinimäki, Lahti, Päijät-Häme
Nettiauton Fiksut kaupat Instruction on kätevä ja luotettava tapa hoitaa ajoneuvokauppa alusta loppuun palvelumme välityksellä, maksua myöten.
Instruction Fiksut kaupat -rahoituksella maksat joustavasti. Luoton tarjoaa OP Yrityspankki Oyj.
Hae rahoitusta
Kysyttävää kohteesta?
Soita
 
Puh.
Matkapuhelin
  • Kaikkien pankkien asiakkaille
  • Rahoituspäätös jopa heti
  • Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
  • Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Ari Niinimäki
Varmennettu ilmoitus
Tunnistettu yksityinen myyjä valmiina Fiksuihin kauppoihin.
Tämä myyjä tekee kauppaa fiksummin
  • Tunnistautunut myyjä
  • Sähköinen kauppakirja
  • Varmennettu maksu ilman viivettä
Paras aika tavoitella: 09-22
  • Tunnistettu myyjä ja omistajuus
  • Kauppakirjan sähköinen allekirjoitus
  • Turvallinen maksu

Haussa edullisin autovakuutus?

IF
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

Volkswagen Golf  3.9 Lue 1511 Volkswagen Golf -arvostelua

Farmarit Dieselit Varmennetut ilmoitukset

Volkswagen Koeajoja