Volvo V70

19 490 €
V70R AWD facelift *Rahoitus myös ilman käsirahaa!*
Päivitetty 30.06.2026 Joensuu, Pohjois-Karjala
ID 15752992
next
prev
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Bensiini
2007
260 000 km
Automaatti
Kun tavallinen farmari ei riitä.
Perustiedot
Rekisterinumero
GHZ-759
Mittarilukema
260 000 km
Moottori
2,5 l, Bensiini
Vuosimalli
2007 (ensirek. 11-2009)
Käyttöönottopäivä
30.11.2006
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Neliveto
Toimistomaksu
199 €
Katsastettu
2/2026
Korimalli
Farmari
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Harmaa metalliväri
VIN-numero
YV1SJ527472661715
Tekniset tiedot
Teho
220 kW / 299 Hv
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
4
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 765 kg
Kokonaismassa
2 220 kg
Ajoneuvon historia Suomessa
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Turvallisuus
Ajonvakautusjärjestelmä
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Varashälytin
Luistonestojärjestelmä
Turvatyynyt
Ajonvakautusjärjestelmä Lukkiutumattomat jarrut (ABS) Varashälytin Luistonestojärjestelmä Turvatyynyt
Sisätilat ja mukavuudet
Ajotietokone
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Nahkaverhoilu
Penkinlämmittimet
Sähköpeilit
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Ilmastointi: Automaattinen
Lohkolämmitin / moottorilämmitin
Ohjaustehostin
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkösäätöiset istuimet: Ilman muistia
Ajotietokone Keskuslukitus: Kaukosäätöinen Nahkaverhoilu Penkinlämmittimet Sähköpeilit Vakionopeudensäädin: Perinteinen Ilmastointi: Automaattinen Lohkolämmitin / moottorilämmitin Ohjaustehostin Sähkökäyttöiset ikkunat Sähkösäätöiset istuimet: Ilman muistia
Muut
Huoltokirja: Paperinen
Kevytmetallivanteet
Vetokoukku
Kahdet renkaat
Urheilullinen alusta
Huoltokirja: Paperinen Kevytmetallivanteet Vetokoukku Kahdet renkaat Urheilullinen alusta
Lisätiedot

*Vaihto ja rahoitus!*


Myyntiin Volvo V70R 2007, harvinainen ruotsalainen urheilufarmari ja P2-korimallin viimeisen vuosimallin kruunu. Aito neliveto-Ärrä ajalta, jolloin Volvo vielä teki poikkeuksellisen siistejä juttuja.


Kyseessä on viimeisen mallivuoden 2007 facelift V70R, joita valmistettiin globaalisti vain 345 kappaletta. Koko P2 V70R -tuotanto 2004-2007 oli vain 3 407 yksilöä ja 2007 on näistä harvinaisin. Legenda nytten ja huomenna, erikoinen laite josta puhutaan vielä pitkään ja jonka kaltaisia ei todella enää tehdä.


Tekniikkaa on huollettu uskomattoman tarkasti ja tekniikkapuolelle on juuri tehty käyttöentisöintiä reilun 5000 euron edestä: VVT-yksiköt vaihdettu imu- ja pakopuolelle, jakopää ja vesipumppu...

*Vaihto ja rahoitus!*


Myyntiin Volvo V70R 2007, harvinainen ruotsalainen urheilufarmari ja P2-korimallin viimeisen vuosimallin kruunu. Aito neliveto-Ärrä ajalta, jolloin Volvo vielä teki poikkeuksellisen siistejä juttuja.


Kyseessä on viimeisen mallivuoden 2007 facelift V70R, joita valmistettiin globaalisti vain 345 kappaletta. Koko P2 V70R -tuotanto 2004-2007 oli vain 3 407 yksilöä ja 2007 on näistä harvinaisin. Legenda nytten ja huomenna, erikoinen laite josta puhutaan vielä pitkään ja jonka kaltaisia ei todella enää tehdä.


Tekniikkaa on huollettu uskomattoman tarkasti ja tekniikkapuolelle on juuri tehty käyttöentisöintiä reilun 5000 euron edestä: VVT-yksiköt vaihdettu imu- ja pakopuolelle, jakopää ja vesipumppu tehty, uusi paisuntasäiliö, Haldex-pumppu, öljyt vaihdettu kaikkialle (mm. vaihteistoon, nelivetoon ja moottoriin). Lisäksi uusi sisäpuhallin ja vastus, tulpat, ilmansuodatin sekä kaikki öljyntihkumiset otettu kiinni (mm. kampiakselin tiiviste) Myös paljon muuta pientä ja isompaa laitettu kuntoon, kaikki missä oli vähänkin kulumaa tai mikä oli ajan puolesta järkevää tehdä. Uusi OE-tuulilasi Pilkingtonilta ja uudet sulat tottahan toki. Kuitit tallessa.


4C-alusta toimii kuten kuuluu, Comfort, Sport ja Advanced tilat käytössä. Neliveto toimii, ilmastointi puhaltaa kylmää. Vedot on tallella. Tämä on nimenomaan se yksilö, jota on ylläpidetty eikä vain käytetty.


Titanium Grey Metallic ulkoväri ja Nordkap Blue R-nahkasisusta. Penkit ja ratti ehjät, yleiskunto upea. Varusteita muutenkin vähintään riittävästi.


Ainoastaan 2006 ja 2007 V70R-mallit on varustettu paremmalla ja kestävämmällä 6-speed TF-80SC -automaattilaatikolla. Tällä saadaan koko 400 Nm vääntö käyttöön ja 0-100 km/h tippuu noin kuuteen sekuntiin. Tämä tekee viimeisistä vuosimalleista teknisesti halutuimmat ja ajoltaan parhaat.


Täysi huoltokirja ja huoltohistoria. Huollettu aina merkkihuollossa ja kaikki dokumentaatio tallessa. Ensimmäisellä omistajalla aina tähän vuoteen saakka, mikä kertoo paljon auton historiasta ja pidosta.


Tässä on oikeasti harvinainen mahdollisuus ostaa viimeisen vuosimallin V70R oikealla väriyhdistelmällä, upealla historialla ja juuri isosti läpikäytynä. Tämä ei ole projekti eikä puolikuntoinen harrasteauto, vaan erittäin hyvin pidetty, dokumentoitu ja käyttövalmis R-farkku.


Lisää kohteesta:

Titanium Grey Metallic -ulkoväri

Nordkap Blue R-nahkasisustus

Premium-paketti

Climate-paketti

Sähköiset ja lämmitetyt R-etupenkit

Lasinen kattoluukku

4C alusta (Comfort / Sport / Advanced)

Ajovakaudenhallintajärjestelmä

Automaattivaihteisto

Automaattinen ilmastointi

Bi-Xenon valot

Lohkolämmitin + sisäpistoke

Alkuperäinen irroitettava vetokoukku

Takatilan suojaverkko

Kahdeksan kappaletta aitoja 17" R pegasus-vanteita, kesä- ja talvirenkaat näillä vanteilla.

Täydellinen huoltokirja (20 vuotta huollettu merkkihuollossa)

Yms!


Varmistathan varusteet myyjältä.


**Rahoitus myös ilman käsirahaa!**

Ota yhteyttä
Viksu Auto Oy
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

Volvo V70  4.2 Lue 1348 Volvo V70 -arvostelua

Farmarit Automaatit Nelivedot Projektit

Myyjä

Autoliike, Jäsenenä 8 vuotta
Viksu Auto Oy
Susiraja 9
80230 Joensuu
Viksu Auto Oy, Susiraja 9, 80230 Joensuu
Kysyttävää kohteesta?
  • Paras aika tavoitella: Avoinna aina sopimuksen mukaan!
Soita
 
Puh.
Matkapuhelin
  • Kaikkien pankkien asiakkaille
  • Rahoituspäätös jopa heti
  • Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
  • Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

Volvo V70  4.2 Lue 1348 Volvo V70 -arvostelua

Farmarit Automaatit Nelivedot Projektit

Volvo Koeajoja