Volvo V70

6 700 €
D3 Classic Taksi aut
Päivitetty 20.08.2026 Vaasa, Pohjanmaa
ID 15936320
next
prev
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Volvo V70
Diesel
2016
460 000 km
Automaatti
Volvo V70 2.0 D3 Classic Taksi // Juuri katsastettu 8/2026! // Jakopää tehty 3/2025 //Digimittaristo// Webasto **
Perustiedot
Rekisterinumero
MOZ-588
Mittarilukema
460 000 km
Moottori
2,0 l, Diesel
Vuosimalli
2016 (ensirek. 6-2016)
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Etuveto
Katsastettu
8/2026
Korimalli
Farmari
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Musta
VIN-numero
YV1BW79C0G1366082
Tekniset tiedot
Teho
110 kW / 150 Hv
Vääntö
320 Nm
Kiihtyvyys (0-100)
9,8 s
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
4
Ohjauslaite
Vasemmalla
CO2 -päästöt
118 g/km

Energiamerkintä

B
118 g/km
g/km
CO2 -päästöt
<101 A
101 - 120 B
121 - 130 C
131 - 150 D
151 - 175 E
176 - 200 F
>200 G

Haussa edullisin autovakuutus?

IF
Ajoneuvon historia Suomessa
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Turvallisuus
Ajonvakautusjärjestelmä
Käynnistyksenesto
Sumuvalot
Isofix-valmius
Luistonestojärjestelmä
Turvatyynyt
Ajonvakautusjärjestelmä Käynnistyksenesto Sumuvalot Isofix-valmius Luistonestojärjestelmä Turvatyynyt
Sisätilat ja mukavuudet
Ajotietokone
Ilmastointi: Manuaalinen
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Navigointijärjestelmä
Penkinlämmittimet
Pysäköintitutka
Start-stop-järjestelmä
Sähköpeilit
Sähkötoiminen takaluukku
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Avaimeton käynnistys
Kaadettavat takaistuimet
Nahkaverhoilu
Ohjaustehostin
Polttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitin
Rengaspainevalvonta -järjestelmä
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkösäätöiset istuimet: Muistilla
Tavaratilan turvaverkko
Ajotietokone Ilmastointi: Manuaalinen Keskuslukitus: Kaukosäätöinen Navigointijärjestelmä Penkinlämmittimet Pysäköintitutka Start-stop-järjestelmä Sähköpeilit Sähkötoiminen takaluukku Vakionopeudensäädin: Perinteinen Avaimeton käynnistys Kaadettavat takaistuimet Nahkaverhoilu Ohjaustehostin Polttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitin Rengaspainevalvonta -järjestelmä Sähkökäyttöiset ikkunat Sähkösäätöiset istuimet: Muistilla Tavaratilan turvaverkko
Elektroniikka
Audio-liitäntä
Matkapuhelinvarustus
Bluetooth
Äänentoistojärjestelmä
Audio-liitäntä Matkapuhelinvarustus Bluetooth Äänentoistojärjestelmä
Muut
Huoltokirja: Paperinen
Kevytmetallivanteet
Turbo
Kahdet renkaat
Sadetunnistin
Huoltokirja: Paperinen Kevytmetallivanteet Turbo Kahdet renkaat Sadetunnistin
Lisätiedot

Suosittu, luotettava ja erittäin taloudellinen D3-moottorilla varustettu Volvo V70. Tämä auto on valmis suoraan ajoon ilman huolta kalliista remonteista tai katsastuksesta pitkään aikaan!

Autoa on huollettu isolla rahalla ja kriittisimmät kulutusosat on juuri uusittu. Kilometrejä (460 000 km) on takana, mutta tekniikka pelaa hienosti ja huoltohistoria puhuu puolestaan.

Tärkeimmät plussat ja tuoreet huollot:

* Katsastus voimassa pitkään: Seuraava katsastus vasta 8/2027

* Jakopääremontti tehty hiljattain (3/2025): Ei huolta hihnanvaihdosta vuosiin.

* Uusittu alustan osia: Juuri vaihdettu uudet iskunvaimentimet ja yhdystangot, joten kyyti on jämäkkää eikä...

Suosittu, luotettava ja erittäin taloudellinen D3-moottorilla varustettu Volvo V70. Tämä auto on valmis suoraan ajoon ilman huolta kalliista remonteista tai katsastuksesta pitkään aikaan!

Autoa on huollettu isolla rahalla ja kriittisimmät kulutusosat on juuri uusittu. Kilometrejä (460 000 km) on takana, mutta tekniikka pelaa hienosti ja huoltohistoria puhuu puolestaan.

Tärkeimmät plussat ja tuoreet huollot:

* Katsastus voimassa pitkään: Seuraava katsastus vasta 8/2027

* Jakopääremontti tehty hiljattain (3/2025): Ei huolta hihnanvaihdosta vuosiin.

* Uusittu alustan osia: Juuri vaihdettu uudet iskunvaimentimet ja yhdystangot, joten kyyti on jämäkkää eikä alusta kolise.

* Polttoainekäyttöinen lisälämmitin (Webasto) ajastimella: Toimii ja varmistaa lämpimät lähdöt talvella.

*Uudet akut iso ja pieni

* Kahdet hyvät renkaat: Sekä kesä- että talvirenkaat ovat hyvässä kunnossa ja molemmat sarjat ovat Volvon omilla alumiinivanteilla.

* Nahkaverhoilu (kuljettajan istuin sähkösäädöillä ja muistilla)

* Automaattivaihteisto

* Polttoainelämmitin ajastimella

* Automaattinen ilmastointi

* Vakionopeudensäädin

* Monitoimiohjauspyörä

* Pysäköintitutkat

* yksi avain

Kuntokuvaus:

Tekniikaltaan ja kyydiltään auto on erinomainen. Koska kyseessä on rehellinen käyttöauto näillä kilometreillä, korissa on jonkin verran tyypillisiä parkkipaikkakolhuja ja käytön jälkiä. Kuljettajan istuimen nahkaverhoilussa on pieni halkeama, mikä on näille malleille tyypillistä. Ei vaikuta ajomukavuuteen.

Tästä luotettava, tilava ja lämmin perhe- tai työmatka-auto pitkäksi aikaa. Autoon kannattaa tulla tutustumaan paikan päälle!

Ota yhteyttä ja kysy lisää

Ota yhteyttä
Niko Heimonen
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

Volvo V70  4.2 Lue 1333 Volvo V70 -arvostelua

Farmarit Automaatit Dieselit Vähäpäästöiset

Myyjä

Jäsenenä 17 vuotta
Niko Heimonen
Yksityinen myyjä
Niko Heimonen, Vaasa, Pohjanmaa
Kaupat fiksummin?InstructionPyydä myyjältä Fiksua kauppaa, jossa kauppakirja ja maksu hoidetaan luotettavasti palvelumme välityksellä. Fiksuun kauppaan voi hakea OP Yrityspankki Oyj:n tarjoamaa rahoitusta.
Kysyttävää kohteesta?
Soita
 
Puh.
Matkapuhelin
  • Kaikkien pankkien asiakkaille
  • Rahoituspäätös jopa heti
  • Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
  • Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Niko Heimonen
Paras aika tavoitella: 9-22
Kaupat fiksummin?
Pyydä myyjältä Fiksua kauppaa, jossa kauppakirja ja maksu hoidetaan luotettavasti palvelumme välityksellä. Fiksuun kauppaan voi hakea OP Yrityspankki Oyj:n tarjoamaa rahoitusta.
Lue lisää
  • Tunnistettu myyjä ja omistajuus
  • Kauppakirjan sähköinen allekirjoitus
  • Turvallinen maksu

Haussa edullisin autovakuutus?

IF
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

Volvo V70  4.2 Lue 1333 Volvo V70 -arvostelua

Farmarit Automaatit Dieselit Vähäpäästöiset

Volvo Koeajoja