Honda CR-Z Verified

UUSI 24H
6 000 €
1,5 GT Business
Päivitetty 04.04.2026 Espoo, Uusimaa
ID 15664667
next
prev
Honda CR-Z
Honda CR-Z
Honda CR-Z
Honda CR-Z
Honda CR-Z
UUSI 24H
Hybridi (bensiini/sähkö)
2011
219 000 km
Ei tiedossa
Kaikin puolin toimiva, tyylikäs ja sporttinen hybridi Honda!
Perustiedot
Rekisterinumero
BOR-685
Mittarilukema
219 000 km
Moottori
1,5 l, Hybridi (bensiini/sähkö)
Vuosimalli
2011 (ensirek. 12-2010)
Käyttöönottopäivä
22.12.2010
Vaihteisto
Manuaali
Vetotapa
Etuveto
Korimalli
Coupe
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Punainen metalliväri
VIN-numero
JHMZF1360BS210822
Tekniset tiedot
Teho
84 kW / 114 Hv
Huippunopeus
200 km/h
Kiihtyvyys (0-100)
9,9 s
Henkilömäärä
4
Ovien lkm
3
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 219 kg
Kokonaismassa
1 520 kg
CO2 -päästöt
117 g/km
Polttoaineen kulutus
Kaupunki: 6,1 l/100 km
Maantie: 4,4 l/100 km
Yhdistetty: 5 l/100 km

Energiamerkintä

B
117 g/km
g/km
CO2 -päästöt
<101 A
101 - 120 B
121 - 130 C
131 - 150 D
151 - 175 E
176 - 200 F
>200 G

Haussa edullisin autovakuutus?

IF
Ajoneuvon historia Suomessa
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Turvallisuus
Ajonvakautusjärjestelmä
Luistonestojärjestelmä
Mäkilähtöavustin
Turvatyynyt
Xenon-ajovalot
Isofix-valmius
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Sumuvalot
Varashälytin
Ajonvakautusjärjestelmä Luistonestojärjestelmä Mäkilähtöavustin Turvatyynyt Xenon-ajovalot Isofix-valmius Lukkiutumattomat jarrut (ABS) Sumuvalot Varashälytin
Sisätilat ja mukavuudet
Ajotietokone
Kaadettavat takaistuimet
Lohkolämmitin / moottorilämmitin
Penkinlämmittimet
Sisätilanpistoke
Sähkökäyttöiset ikkunat
Urheiluistuimet
Ilmastointi: Automaattinen
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Ohjaustehostin
Pysäköintitutka
Start-stop-järjestelmä
Sähköpeilit
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Ajotietokone Kaadettavat takaistuimet Lohkolämmitin / moottorilämmitin Penkinlämmittimet Sisätilanpistoke Sähkökäyttöiset ikkunat Urheiluistuimet Ilmastointi: Automaattinen Keskuslukitus: Kaukosäätöinen Ohjaustehostin Pysäköintitutka Start-stop-järjestelmä Sähköpeilit Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Elektroniikka
Audio-liitäntä
Matkapuhelinvarustus
Äänentoistojärjestelmä
Bluetooth
USB
Audio-liitäntä Matkapuhelinvarustus Äänentoistojärjestelmä Bluetooth USB
Muut
Huoltokirja: Paperinen
Kevytmetallivanteet
Sadetunnistin
Kahdet renkaat
Monitoimiohjauspyörä
Urheilullinen alusta
Huoltokirja: Paperinen Kevytmetallivanteet Sadetunnistin Kahdet renkaat Monitoimiohjauspyörä Urheilullinen alusta
Lisätiedot

Hyväkuntoinen, taloudellinen ja elegantti Hondan hybridisportti upeassa punaisessa metallivärissä mustilla yksityiskohdilla. Auto on kaikin puolin toimiva ja myydään päivittäisestä ajosta. GT varustelutasoon kuuluu mm. bi-xenon -ajovalot (automaattiset), automaatti-ilmastointi, parkkitutka takana, vakionopeudensäädin, automaattiset pyyhkijät, USB, Bluetooth jne.

Auto leimattu huomautuksitta lokakuussa 2025.


Huoltokirjaa on täytetty ahkerasti ja huoltohistoria on lähes täydellinen. Auton mukana tulee myös iso kasa kuitteja tehdyistä töistä. Hybridijärjestelmä toimii hienosti, sähkömoottori pyöräyttää moottorin käyntiin jouhevasti, start/stop toimii hyvin ja akun varaus purkautuu sekä latautuu ajossa kuten kuuluukin. Tässä vuosimallissa luotettava ja pitkäikäinen Ni-Mh...

Hyväkuntoinen, taloudellinen ja elegantti Hondan hybridisportti upeassa punaisessa metallivärissä mustilla yksityiskohdilla. Auto on kaikin puolin toimiva ja myydään päivittäisestä ajosta. GT varustelutasoon kuuluu mm. bi-xenon -ajovalot (automaattiset), automaatti-ilmastointi, parkkitutka takana, vakionopeudensäädin, automaattiset pyyhkijät, USB, Bluetooth jne.

Auto leimattu huomautuksitta lokakuussa 2025.


Huoltokirjaa on täytetty ahkerasti ja huoltohistoria on lähes täydellinen. Auton mukana tulee myös iso kasa kuitteja tehdyistä töistä. Hybridijärjestelmä toimii hienosti, sähkömoottori pyöräyttää moottorin käyntiin jouhevasti, start/stop toimii hyvin ja akun varaus purkautuu sekä latautuu ajossa kuten kuuluukin. Tässä vuosimallissa luotettava ja pitkäikäinen Ni-Mh hybridiakku.


Talvi- sekä kesärenkaat ovat kevytmetallivanteilla. Viimeisessä kuvassa näkyy alla olevat kesärenkaat mustiksi maalatuilla alkuperäisvanteilla. Edessä on lähes uudet renkaat ja takana hieman kuluneemmat. Autossa Talvirenkaat (nastat) ovat ok-kunnossa, mutta vanteissa on hieman hapettumaa (näkyy kuvissa 1-4).


Koriltaan auto on siistissä kunnossa, jonkin verran kiveniskemiä ja pieniä naarmuja tämän ikäisestä toki jo löytyy. Sisätilat ovat siistit, mutta penkkien sivutuissa sekä kuskinpuolen käsituessa on hieman kulumaa. (lisään näistä kuvat lähitulevaisuudessa).


Auton äänentoistojärjestelmää on päivitetty laadukkaammilla etukaiuttimilla sekä subwoofrerilla, jotka ovat siististi asennettu alkuperäisten paikalle. Autoon on asennettu talviajoa varten lohkolämmitin, sisäilmalämmitin sekä siisti led-bar lisäpitkiksi. Näiden lisäksi auton äänenvaimennin on vaihdettu läpivirtaavaan malliin, jolla auton äänimaailma on saatu hieman sporttisemmaksi, muttei kuitenkaan liian kovaksi.


Vastaan mielelläni, jos autosta herää jotain kysyttävää. Vartmiten yhteyden saa viestillä, mutta vastaan myös mahdollisuuksien mukaan puhelimeen. Auton koeajo onnistuu Espoon Otaniemessä, Nurmijärven Kirkonkylällä tai Vantaalla Vantaanlaaksossa. Vaihto ensisijaisesti rahaan, mutta myös edullisempaa katsastettua bensa-autoa voi ehdottaa.


Tervetuloa kaupoille!

Ota yhteyttä
Sami Aleksi Hartikainen
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

Honda CR-Z  4.4 Lue 8 Honda CR-Z -arvostelua

Coupét Vähäpäästöiset Varmennetut ilmoitukset

Myyjä

Jäsenenä 8 vuotta
Sami Aleksi Hartikainen
Tunnistettu yksityinen myyjä valmiina Fiksuihin kauppoihin.
Sami Aleksi Hartikainen, Espoo, Uusimaa
Nettiauton Fiksut kaupat Instruction on kätevä ja luotettava tapa hoitaa ajoneuvokauppa alusta loppuun palvelumme välityksellä, maksua myöten.
Instruction Fiksut kaupat -rahoituksella maksat joustavasti. Luoton tarjoaa OP Yrityspankki Oyj.
Hae rahoitusta
Kysyttävää kohteesta?
Soita
 
Puh.
Matkapuhelin
  • Kaikkien pankkien asiakkaille
  • Rahoituspäätös jopa heti
  • Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
  • Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Sami Aleksi Hartikainen
Varmennettu ilmoitus
Tunnistettu yksityinen myyjä valmiina Fiksuihin kauppoihin.
Tämä myyjä tekee kauppaa fiksummin
  • Tunnistautunut myyjä
  • Sähköinen kauppakirja
  • Varmennettu maksu ilman viivettä
Paras aika tavoitella: 12-21
  • Tunnistettu myyjä ja omistajuus
  • Kauppakirjan sähköinen allekirjoitus
  • Turvallinen maksu

Haussa edullisin autovakuutus?

IF
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

Honda CR-Z  4.4 Lue 8 Honda CR-Z -arvostelua

Coupét Vähäpäästöiset Varmennetut ilmoitukset

Honda Koeajoja