Mercedes-Benz C
UUSI 24H13 870 €
220 BlueTec T A Premium
Päivitetty 21.10.2026
Tampere, Pirkanmaa
ID 16060639
Toimitetaan
Ajoneuvo on toimitettavissa lähellesi. Sovi asiasta tarkemmin myyjän kanssa.
Diesel
2014
228 000 km
Automaatti
Tutkat edessä ja takana | Navi | 2x renkaat | Huollettu 9/26 | Vakkari | 3-alue ilmastointi
Rekisterinumero
SMM-691
Mittarilukema
228 000 km
Moottori
2,1 l, Diesel
Vuosimalli
2014 (ensirek. 11-2017)
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Takaveto
Toimistomaksu
349 €
Katsastettu
9/2026
Korimalli
Farmari
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Musta
WDD2052041F088268
Teho
125 kW / 170 Hv
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
5
Ohjauslaite
Vasemmalla
CO2 -päästöt
114 g/km
Energiamerkintä
g/km
CO2 -päästöt
Ajoneuvon historia Suomessa
Rekkari
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajoneuvon historia eri maissa
Katso tiedot ajoneuvon vaurioista, kilometreistä ja varkauksista kymmenissä maissa Suomen lisäksi. Tarjoushinta -20 %.
Hätäjarrutusavustin
Käynnistyksenesto
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Sumuvalot
Isofix-valmius
LED-ajovalot
Mäkilähtöavustin
Ajotietokone
Kaadettavat takaistuimet
Lohkolämmitin / moottorilämmitin
Ohjaustehostin
Pysäköintitutka
Start-stop-järjestelmä
Sähköpeilit
Ilmastointi: Automaattinen
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Navigointijärjestelmä
Penkinlämmittimet
Rengaspainevalvonta -järjestelmä
Sähkökäyttöiset ikkunat
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Audio-liitäntä
USB
Bluetooth
Äänentoistojärjestelmä
Huoltokirja: Paperinen
Kahdet renkaat
Monitoimiohjauspyörä
Turbo
Huoltokirja: Sähköinen
Kevytmetallivanteet
Sadetunnistin
Myyjä
Autoliike, Jäsenenä 25 vuotta
Hedin Automotive Tampere Lakalaiva
Lakalaivankatu 1
33840 Tampere
33840 Tampere
Kysyttävää kohteesta?
WhatsApp
-
Paras aika tavoitella: Automyynti aukioloajat ma-pe 09:00-18:00 la 10:00-16:00 su suljettu
Jukka Kuismin
Automyyjä, Käytetyt autot
Lakalaivankatu 1, Tampere
Rasmus Marjamäki
Automyyjä, Käytetyt autot
Lakalaivankatu 1, Tampere
Jukka Kuismin
Automyyjä, Käytetyt autot
Lakalaivankatu 1, Tampere
Rasmus Marjamäki
Automyyjä, Käytetyt autot
Lakalaivankatu 1, Tampere
Jaakko Lehto
Automyyjä, Käytetyt autot
Lakalaivankatu 1, Tampere
Vili Virtanen
Automyyjä, Käytetyt autot
Lakalaivankatu 1, Tampere
Mika Kuismanen
Automyyjä, Uudet autot
Lakalaivankatu 1, Tampere
Jussi Marjamäki
Automyyjä, Uudet autot
Lakalaivankatu 1, Tampere
Petteri Leppänen
Myyntipäällikkö, Käytetyt autot
Lakalaivankatu 1, Tampere
Soita
Fiksut kaupat -rahoitus
Hae ennakkoon rahoitus auton ostoon. Positiivisen päätöksen jälkeen voit lähettää tarjouksen myyjälle. Fiksut kaupat -rahoituksen tarjoaja on OP Yrityspankki Oyj.
- Kaikkien pankkien asiakkaille
- Rahoituspäätös jopa heti
- Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
- Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan
Tilastot
Katsottu :
0 kertaa
Suosikkilistattu :
0 kertaa
Yhteydenotot :
0 kpl
Puhelut
Puhelinnumeron katsominen lasketaan puheluksi
:
0 kpl
Mercedes-Benz Koeajoja
-
Mercedes-Benz C 200 4Matic T - laadukas kokonaisuus
Koeajot
05.01.2023Mercedes-Benz C 200 4Matic T - laadukas kokonaisuus -
Uuden sukupolven Mercedes-Benz C-sarjassa on älyä ja virtaa
Jutut
06.09.2021Uuden sukupolven Mercedes-Benz C-sarjassa on älyä ja virtaa -
Tilava perheauto vaivattomalla ylläpidolla - mitä on tarjolla 40 000 euron budjettiin?
Jutut
06.08.2021Tilava perheauto vaivattomalla ylläpidolla - mitä on tarjolla 40 000 euron budjettiin?
-
MB C200EQ – Hybridin dieettiversio
Koeajot
08.04.2019MB C200EQ – Hybridin dieettiversio -
Mercedes-Benz C 350e – Arvokkaasti ekoillen
Koeajot
23.01.2017Mercedes-Benz C 350e – Arvokkaasti ekoillen -
Mercedes-Benz C – Taksimersun uusi elämä
Koeajot
17.11.2014Mercedes-Benz C – Taksimersun uusi elämä -
Koeajo: Mercedes-Benz räväyttää kaikki kortit uusiksi CLA-sähköautolla
Koeajot
29.07.2025Koeajo: Mercedes-Benz räväyttää kaikki kortit uusiksi CLA-sähköautolla -
54 miljoonan halpis
Jutut
11.02.202554 miljoonan halpis