Toyota Corolla

Corolla G6
Päivitetty 07.11.2025 Virrat, Pirkanmaa
ID 15388654
Toyota Corolla
Bensiini
2000
293 000 km
Manuaali
Harvinainen G6 corolla 6 lovisella laatikolla ja TTE sarjalla
Perustiedot
Mittarilukema
293 000 km
Moottori
1,6 l, Bensiini
Vuosimalli
2000
Vaihteisto
Manuaali
Vetotapa
Etuveto
Katsastettu
10/2025
Korimalli
Viistoperä
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Punainen
Tekniset tiedot
Teho
81 kW / 110 Hv
Huippunopeus
180 km/h
Kiihtyvyys (0-100)
9,8 s
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
3
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 200 kg
Kokonaismassa
1 615 kg
Turvallisuus
Luistonestojärjestelmä
Turvatyynyt
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Varashälytin
Luistonestojärjestelmä Turvatyynyt Lukkiutumattomat jarrut (ABS) Varashälytin
Sisätilat ja mukavuudet
Ilmastointi: Manuaalinen
Ohjaustehostin
Sisätilanpistoke
Sähköpeilit
Kaadettavat takaistuimet
Penkinlämmittimet
Sähkökäyttöiset ikkunat
Urheiluistuimet
Ilmastointi: Manuaalinen Ohjaustehostin Sisätilanpistoke Sähköpeilit Kaadettavat takaistuimet Penkinlämmittimet Sähkökäyttöiset ikkunat Urheiluistuimet
Muut
Kahdet renkaat
Urheilullinen alusta
Kevytmetallivanteet
Kahdet renkaat Urheilullinen alusta Kevytmetallivanteet
Lisätiedot

Laitetaa käyttöauton virkaa edustanu toyo myyntiin. Ollut minulla pian 3 vuotta käyttiksenä ja toimittanu sitä virkaa kunnialla. Kyseessä on harvinainen G6 corolla facelift malli. Auto eroaa perusmallista sen sporttisella olemuksellaa jotka sisältävät 6 lovisen laatikon, tte puskurin, jäykemmän alustan, poikkitukivarren konehuoneessa, sporttisemmat penkit ja ratin.


Autoon tehty laajalti huoltoja ja leimattu nyt


Taakse vaihettu taka-akseli palkki, uusi tuulilasi, vetareiden kumit, pakoputken vuodot paikattu, puskuri korjattu ja maalattu ammattilaisella, paikkamaalattu, ruosteet kiritty kiinni ja takajarru suojat vaihettu, jarrunestelinja vaihdettu, etu ja takajarru palat vaihdettu viimevuonna. Ilmastointi puhaltaa kylmää ja toimii kanssa. Alkeellinen "ajotietietokone" josta näkee...

Laitetaa käyttöauton virkaa edustanu toyo myyntiin. Ollut minulla pian 3 vuotta käyttiksenä ja toimittanu sitä virkaa kunnialla. Kyseessä on harvinainen G6 corolla facelift malli. Auto eroaa perusmallista sen sporttisella olemuksellaa jotka sisältävät 6 lovisen laatikon, tte puskurin, jäykemmän alustan, poikkitukivarren konehuoneessa, sporttisemmat penkit ja ratin.


Autoon tehty laajalti huoltoja ja leimattu nyt


Taakse vaihettu taka-akseli palkki, uusi tuulilasi, vetareiden kumit, pakoputken vuodot paikattu, puskuri korjattu ja maalattu ammattilaisella, paikkamaalattu, ruosteet kiritty kiinni ja takajarru suojat vaihettu, jarrunestelinja vaihdettu, etu ja takajarru palat vaihdettu viimevuonna. Ilmastointi puhaltaa kylmää ja toimii kanssa. Alkeellinen "ajotietietokone" josta näkee kulutuksen yms.


Tietenkään 25 vuotta vanhasta autosta löytyy sanomistakin, maali kulunu paikkapaikoin sieltä täältä, tummennukset takalaseihin vetäny ite ja sen näkeekin, nämä voidaan repiä pois halutessa, takavalot vaihdettu jokkut tuning valot, orkkikset mukaan, tte vaihekepin nuppi kulunu ja pyöri ympyrää, vaihettu toinen ja vanhan saa mukaansa. 17 Kesävanteiden maalit huonossa hapessa, kumit hyvät, mukaan tulee talvirenkaat 14 peltivanteiden kanssa. Halutessaan löytyy 2 tuning etupuskuria, yksi takapuskuri, helmalevikkeet, nämä ovat toisesta G6 jonka omistin, värit ovat mustat.


Tästä siis oiva käyttis, ensiauto taikka aihio 1600 sarjan ralliin, lisäilen kuvia lisää ja vastailen kysymyksiin täällä tai whatsupissa nro 0403746014, varmasti jäi jotain sanomatta.


Vaihdossa en tarvitse mitään, uusi käyttis löytyy.


Auto sijaitsee virroilla mutta kyllä jonkinlainen kuljetus onnistuu tarvittaessa.

Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

Toyota Corolla  4 Lue 1177 Toyota Corolla -arvostelua

Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

Toyota Corolla  4 Lue 1177 Toyota Corolla -arvostelua

Toyota Koeajoja