BMW 330

Päivitetty 13.01.2026 Turku, Varsinais-Suomi
ID 15475925
BMW 330
Diesel
2008
330 000 km
Manuaali
Tämmöistä ei joka päivä tule vastaan! M57 coupé manuaali. Hyvin varusteltu, alpinweiss3, madallettu, BBS-kesävanteet, ohjelmoitu ja juuri katsastettu.
Perustiedot
Mittarilukema
330 000 km
Moottori
3,0 l, Diesel
Vuosimalli
2008
Vaihteisto
Manuaali
Vetotapa
Takaveto
Katsastettu
12/2025
Omistajia
3
Korimalli
Coupe
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Valkoinen metalliväri
Tekniset tiedot
Teho
221 kW / 300 Hv
Henkilömäärä
4
Ovien lkm
3
Ohjauslaite
Vasemmalla
Turvallisuus
Adaptiiviset ajovalot
Hätäjarrutusavustin
Käynnistyksenesto
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Turvatyynyt
Xenon-ajovalot
Ajonvakautusjärjestelmä
Isofix-valmius
Luistonestojärjestelmä
Sumuvalot
Varashälytin
Adaptiiviset ajovalot Hätäjarrutusavustin Käynnistyksenesto Lukkiutumattomat jarrut (ABS) Turvatyynyt Xenon-ajovalot Ajonvakautusjärjestelmä Isofix-valmius Luistonestojärjestelmä Sumuvalot Varashälytin
Sisätilat ja mukavuudet
Ajotietokone
Kaadettavat takaistuimet
Lohkolämmitin / moottorilämmitin
Pysäköintitutka
Suksiluukku
Sähköpeilit
Urheiluistuimet
Ilmastointi: Automaattinen
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Ohjaustehostin
Sisätilanpistoke
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkösäätöiset istuimet: Ilman muistia
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Ajotietokone Kaadettavat takaistuimet Lohkolämmitin / moottorilämmitin Pysäköintitutka Suksiluukku Sähköpeilit Urheiluistuimet Ilmastointi: Automaattinen Keskuslukitus: Kaukosäätöinen Ohjaustehostin Sisätilanpistoke Sähkökäyttöiset ikkunat Sähkösäätöiset istuimet: Ilman muistia Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Elektroniikka
Äänentoistojärjestelmä
Äänentoistojärjestelmä
Muut
Alustasarja
Kahdet renkaat
Monitoimiohjauspyörä
Turbo
Huoltokirja: Paperinen
Kevytmetallivanteet
Sadetunnistin
Urheilullinen alusta
Alustasarja Kahdet renkaat Monitoimiohjauspyörä Turbo Huoltokirja: Paperinen Kevytmetallivanteet Sadetunnistin Urheilullinen alusta
Lisätiedot

Laitetaan nyt tämä hetkeksi, kun autokuume iski ja mieli tekisi hypätä F30/F31-koriin, mielellään 330d tai 325d. Eli vaihtoa saa niihin ehdottaa. Auto on just katsastettu (16.12.2025), eli siitä ei tarvitse stressata vuoteen, ja huoltohistoria on pysynyt siistinä koko matkan. Hetki sitten vaihdettu kaikki suodattimet, Öljyt (Moottori, Vaihteisto ja Perä) Sekä käsitelty X1R-tuotteilla kauttaaltaan.


Kyseessä on sellainen yksilö, joita ei joka kulmassa näy: M57, coupé-korinen ja vielä manuaali. Jo sen perusteella melko harvinaisuus😅.


Varusteita on ruksittu tehtaalla hyvin – löytyy Logic7, Shadowline, tehtaan M-Sport, M Aerodynamiikka paketti, M-Sport alusta, Xenon ajovalot, Vakionopeudensäädin jarrutoiminnolla, Valopaketti, automaatti-ilmastointi, Erittäin hienot Harmaat puulistat, alcantara-sporttipenkit...

Laitetaan nyt tämä hetkeksi, kun autokuume iski ja mieli tekisi hypätä F30/F31-koriin, mielellään 330d tai 325d. Eli vaihtoa saa niihin ehdottaa. Auto on just katsastettu (16.12.2025), eli siitä ei tarvitse stressata vuoteen, ja huoltohistoria on pysynyt siistinä koko matkan. Hetki sitten vaihdettu kaikki suodattimet, Öljyt (Moottori, Vaihteisto ja Perä) Sekä käsitelty X1R-tuotteilla kauttaaltaan.


Kyseessä on sellainen yksilö, joita ei joka kulmassa näy: M57, coupé-korinen ja vielä manuaali. Jo sen perusteella melko harvinaisuus😅.


Varusteita on ruksittu tehtaalla hyvin – löytyy Logic7, Shadowline, tehtaan M-Sport, M Aerodynamiikka paketti, M-Sport alusta, Xenon ajovalot, Vakionopeudensäädin jarrutoiminnolla, Valopaketti, automaatti-ilmastointi, Erittäin hienot Harmaat puulistat, alcantara-sporttipenkit puolisähköillä ja hali-toiminnolla, takatutkat ja Individual-aurinkosuojat. Loput saa VIN:llä tarkistettua jos haluaa tarkat varusteet.


Autoa on laitettu hyvällä maulla ilman yliyrittämistä: 35d-ulostulot ja diffuusori, Vogtlandin -40/-25 mm madallus ja Uudet Maxtonin lipat/läpät (nyt talven takia pois). Kesäksi aidot BBS CX-R, talveksi M4 kopio Style 666.


Tekniikasta sen verran, että EGR on poistettu, auto on ohjelmoitu, ja DPF on paikallaan mutta tyhjä. Tarvittaessa kulkee aika reippaasti, mutta matka-ajossa ei ole mikään juoppo. Kyseessä on 325d malli, mutta sama kone kuin 330d – tehtaalla vain eri ohjelma lyöty sisään.

Talveksi löytyy Defan lohkolämmitin sisätilapistokkeella sekä sisätilanlämmittimellä


Uutta autoa en ole myymässä, autossa on käytön jälkeä. Tyypillisesti kuskinpenkki hieman ottanut itseensä. Kiveniskuja yms, Mitä voi olettaa kohta 18-vuotta vanhalta autolta. Muuten auto omasta mielestäni todella ryhdissä!


Jos kiinnostus herää, niin WhatsApp toimii parhaiten: 0409671156.

Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

BMW 330  4.1 Lue 248 BMW 330 -arvostelua

Coupét Dieselit
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan

BMW 330  4.1 Lue 248 BMW 330 -arvostelua

Coupét Dieselit

BMW Koeajoja