Tesla Model 3
UUSI 24H20 900 €
Standard Range Plus
Päivitetty 30.07.2026
Pori, Satakunta
ID 15894323
Toimitetaan
Ajoneuvo on toimitettavissa lähellesi. Sovi asiasta tarkemmin myyjän kanssa.
Sähkö
2020
97 000 km
50 kwh
/ Tulossa myyntiin! / Kysy lisää! /
Rekisterinumero
ZNE-792
Mittarilukema
97 000 km
Moottori
Sähkö
Vuosimalli
2020 (ensirek. 3-2020)
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Takaveto
Toimistomaksu
349 €
Katsastettu
7/2025
Korimalli
Sedan
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Valkoinen
5YJ3E7EA8LF700492
Akkukapasiteetti
50 kWh
Sähköinen kantama
415 km
Huippunopeus
225 km/h
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
4
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
1 684 kg
Kokonaismassa
2 060 kg
Ajoneuvon historia Suomessa
Rekkari
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Adaptiiviset ajovalot
Katveavustin
Luistonestojärjestelmä
Mäkilähtöavustin
Törmäysvaroitin
Hätäjarrutusavustin
Käynnistyksenesto
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Turvatyynyt
Ajotietokone
Ilmastointi: Automaattinen
Keskuslukitus: Avaimeton
Ohjaustehostin
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkösäätöiset istuimet: Ilman muistia
Avaimeton käynnistys
Kaistavahti
Nahkaverhoilu
Peruutuskamera: Kamera takana
Sähköpeilit
Vakionopeudensäädin: Mukautuva
Bluetooth
Äänentoistojärjestelmä
Huoltokirja: Sähköinen
Kahdet renkaat
Kevytmetallivanteet
Turbo
Ilmajouset
Kattoluukku: Ilman panoraamaa
Monitoimiohjauspyörä
Myyjä
Autoliike, Jäsenenä 13 vuotta
Kamux Pori
Pohjoisväylä 3
28200 Pori
28200 Pori
Tervetuloa ostamaan, myymään tai vaihtamaan autoja Porin Kamuxille! Saatavillasi on koko Kamuxin yli 5000 vaihtoauton valikoima.
Kysyttävää kohteesta?
WhatsApp
-
Paras aika tavoitella: Palvelemme arkisin klo 10-18, lauantaisin klo 10-16. Tervetuloa kaupoille!
Eemeli Lehtinen
Automyyjä
Soita
Fiksut kaupat -rahoitus
Hae ennakkoon rahoitus auton ostoon. Positiivisen päätöksen jälkeen voit lähettää tarjouksen myyjälle. Fiksut kaupat -rahoituksen tarjoaja on OP Yrityspankki Oyj.
- Kaikkien pankkien asiakkaille
- Rahoituspäätös jopa heti
- Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
- Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan
Tilastot
Katsottu :
0 kertaa
Suosikkilistattu :
0 kertaa
Yhteydenotot :
0 kpl
Puhelut
?
Puhelinnumeron katsominen lasketaan puheluksi
:
0 kpl
Tesla Koeajoja
-
Koeajo: Tesla Model 3 - Mukavammin ja hiljaisemmin
Koeajot
27.05.2024Koeajo: Tesla Model 3 - Mukavammin ja hiljaisemmin -
Tesla Model 3 Standard Range Plus - Energiatehokkuutta suorituskyvyllä
Koeajot
05.04.2022Tesla Model 3 Standard Range Plus - Energiatehokkuutta suorituskyvyllä -
Tesla Model 3 – Hypen arvoinen?
Koeajot
13.07.2019Tesla Model 3 – Hypen arvoinen? -
Koeajo: Uusi halvempi Tesla Model Y Standard – Mitä saa 40 tonnilla?
Koeajot
05.12.2025Koeajo: Uusi halvempi Tesla Model Y Standard – Mitä saa 40 tonnilla? -
Koeajojen toiveuusintana Tesla Model Y – Puuttuva palanen
Koeajot
16.10.2023Koeajojen toiveuusintana Tesla Model Y – Puuttuva palanen
-
Tesla Model X Plaid - katumaasturin suorituskyky uudelle tasolle
Koeajot
15.03.2023Tesla Model X Plaid - katumaasturin suorituskyky uudelle tasolle -
Tesla Model Y Performance - suorituskykyä ja taloudellisuutta
Koeajot
04.09.2022Tesla Model Y Performance - suorituskykyä ja taloudellisuutta -
Tesla Model X – Suurperheen sähkötykki
Koeajot
19.09.2017Tesla Model X – Suurperheen sähkötykki