Mercedes-Benz GLC
UUSI 24H31 900 €
300 de 4MATIC A Business / AMG Line / Advantage / Vetokoukku / Digimittari /
Päivitetty 03.07.2026
Raisio, Varsinais-Suomi
ID 15842284
Hybridi (diesel/sähkö)
2022
119 000 km
13 kwh
Takuuhyvitys vähintään 1500€ - Tutustu myös muihin kuumiin etuihimme ja tule kesän parhaille autokaupoille meille!
Rekisterinumero
EUS-541
Mittarilukema
119 000 km
Moottori
2,0 l, Hybridi (diesel/sähkö)
Vuosimalli
2022 (ensirek. 8-2023)
Käyttöönottopäivä
24.02.2022
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Neliveto
Toimistomaksu
294 €
Katsastettu
2/2026
Korimalli
Maastoauto suv
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Musta
W1N2539111V352065
Teho
143 kW / 194 Hv
Akkukapasiteetti
13 kWh
Sähköinen kantama
45 km
Huippunopeus
230 km/h
Henkilömäärä
5
Ovien lkm
5
Ohjauslaite
Vasemmalla
Omamassa
2 115 kg
Kokonaismassa
2 650 kg
Vetomassa (jarrullinen)
2 000 kg
Vetomassa (ei jarruja)
750 kg
CO2 -päästöt
51 g/km
Lataustyyppi
Type 2
Latausteho AC
7.4 kW
Akkutakuu
100 000 km
Polttoaineen kulutus
Yhdistetty: 1,9 l/100 km
Sähkön kulutus
yhdistetty: 18,2 kWh/100 km
Energiamerkintä
g/km
CO2 -päästöt
Ajoneuvon historia Suomessa
Rekkari
Katso ajoneuvon aiemmat omistajat, tehdyt katsastukset ja vakuutukset Rekkari.fistä. Hinta alkaen 2,90 €.
Ajonvakautusjärjestelmä
Isofix-valmius
LED-ajovalot
Mäkilähtöavustin
Turvatyynyt
Hätäjarrutusavustin
Käynnistyksenesto
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Pysäköintiavustin
Törmäysvaroitin
Ajotietokone
Ilmastointi: Automaattinen
Kaadettavat takaistuimet
Nahkaverhoilu
Nopeusrajoitus -tunnistin
Penkinlämmittimet
Polttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitin
Rengaspainevalvonta -järjestelmä
Sähköpeilit
Sähkötoiminen takaluukku
Vakionopeudensäädin: Perinteinen
Avaimeton käynnistys
Ilmastointi: Manuaalinen
Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
Navigointijärjestelmä
Ohjaustehostin
Peruutuskamera: Kamera takana
Pysäköintitutka
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkösäätöiset istuimet: Ilman muistia
Urheiluistuimet
Bluetooth
Älypuhelimen integrointi
USB
Äänentoistojärjestelmä
Huoltokirja: Sähköinen
Kahdet renkaat
Monitoimiohjauspyörä
Turbo
Hybridiauton plug-in latauspistoke
Kevytmetallivanteet
Sadetunnistin
Vetokoukku
Myyjä
Autoliike, Jäsenenä 23 vuotta
Veho Turku
Vesilaitoksentie 1 21200 Raisio
Veho on vuonna 1939 perustettu liikkumisen ratkaisuja tarjoava yritys, joka toimii Suomessa, Ruotsissa, Virossa, Latviassa ja Liettuassa. Veho perustettiin Mercedes-Benzin maahantuojaksi, ja yhtiö on alusta asti ollut saman perheen omistuksessa. Mercedes-Benz on edelleen toimintamme ytimessä.
Kysyttävää kohteesta?
-
Paras aika tavoitella: Avoinna ma-pe 9.00-18.00 ja la 10.00-15.00
Soita
Fiksut kaupat -rahoitus
Hae ennakkoon rahoitus auton ostoon. Positiivisen päätöksen jälkeen voit lähettää tarjouksen myyjälle. Fiksut kaupat -rahoituksen tarjoaja on OP Yrityspankki Oyj.
- Kaikkien pankkien asiakkaille
- Rahoituspäätös jopa heti
- Maksuton hakemus, ei sido rahoituksen ottoon
- Ensimmäinen lasku on aina koroton ja kuluton
Ohjeita turvalliseen ajoneuvokauppaan
Tilastot
Katsottu :
0 kertaa
Suosikkilistattu :
0 kertaa
Yhteydenotot :
0 kpl
Puhelut
?
Puhelinnumeron katsominen lasketaan puheluksi
:
0 kpl
Mercedes-Benz Koeajoja
-
Mercedes-Benz GLC 400 e - laatua lataushybridinä
Koeajot
29.05.2023Mercedes-Benz GLC 400 e - laatua lataushybridinä -
Kuinka komean käytetyn katumaasturin saa, kun käytössä on reilut 60 000 euroa?
Jutut
13.09.2021Kuinka komean käytetyn katumaasturin saa, kun käytössä on reilut 60 000 euroa?
-
Uusi Mercedes-Benz GLC Coupé toteuttaa ajajan toiveet
Koeajot
21.08.2020Uusi Mercedes-Benz GLC Coupé toteuttaa ajajan toiveet -
Mercedes-Benz GLC350e – 320 hepoa hybridivoimaa
Koeajot
17.12.2016Mercedes-Benz GLC350e – 320 hepoa hybridivoimaa -
Koeajo: Mercedes-Benz räväyttää kaikki kortit uusiksi CLA-sähköautolla
Koeajot
29.07.2025Koeajo: Mercedes-Benz räväyttää kaikki kortit uusiksi CLA-sähköautolla -
54 miljoonan halpis
Jutut
11.02.202554 miljoonan halpis -
Koeajo: Mercedes-Maybach EQS on kuin pyörillä kulkeva loistojahti
Koeajot
24.10.2024Koeajo: Mercedes-Maybach EQS on kuin pyörillä kulkeva loistojahti -
Koeajo: Benz Patent-Motorwagen - Kuluttaa enemmän vettä kuin bensiiniä
Koeajot
17.06.2024Koeajo: Benz Patent-Motorwagen - Kuluttaa enemmän vettä kuin bensiiniä